Jump to content

Nie żyje Eduard Khil, „Pan Trololo”


korn06
 Share

Recommended Posts

Dołączona grafika

W wieku 77 lat zmarł w nocy w petersburskim szpitalu rosyjski śpiewak Eduard Khil. Międzynarodową sławę zyskał, gdy Internet odkrył jego występ z 1976 roku.

Khil został przyjęty do szpitala 8 kwietnia z powodu udaru. 28 maja był leczony w Instytucie Neurochirurgii, a kilka dni później zapadł w śpiączkę. Rosyjska minister zdrowia Weronika Skworcowa objęła jego leczenie osobistą kontrolą.

Pomimo wysiłków lekarzy, którzy od początku podkreślali, że jest stan jest bardzo ciężki, oddychający od kilku dni przez respirator Eduard Khil, zmarł w nocy z niedzieli na poniedziałek. Nazywany w czasach swojej świetności „symbolem Leningradu” Khil otrzymał w 1971 roku najwyższe odznaczenie za swoją pracę – został uznany Narodowym Artystą Federacji Rosyjskiej.

Khil jest jedną z największych gwiazd Internetu, odkąd przed kilkoma laty stał się twarzą jego przekleństwa – trollingu. Umyślne prowokowanie innych internautów poprzez pisanie głupot, fałszu, czy innych treści określa się właśnie tym mianem. W wykonaniu piosenki "Cieszę się, że w końcu wracam do domu " z 1976 roku Khil jedynie intonuje pieśń, słowa zastępując podśpiewywanym „tralala” i „trololo”. Nagranie obejrzały setki milionów ludzi na całym świecie. Doczekało się też niezliczonych przeróbek.

http://www.polskiera...hil-pan-trololo

Wielka szkoda, już na zawsze Eduard Khil zapisze się w historii internetu, a jeszcze niedawno widziałem apel internautów, żeby wystąpił On na koncercie...

Edited by korn06
  • Dodatnia 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity