Skocz do zawartości

Przebudowa systemu pod I7- 3770K


andrzej75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie jak każdego i mnie w końcu dotyka potrzeba zmiany podzespołów, wiec pytam was o poradę odnośnie procesora, oraz płyt głównej i ewentualnie pamięci ram.

Zakupy zrobiłbym w tym sklepiehttp://www.gral.pl/ (mam pod nosem i jest najtańszy w moim mieście)

procesor to miałby być : Core i7 3770 / 3.40Ghz ewentualnie Core i7 3770k / 3.50Ghz, chyba że ten Core i7 2700k / 3.50Ghz

Pytanie czy stawiać na tą nowa technologię 0.022 nanometra, czy 0,032 nanometra?

do tego potrzebowałbym płyty głównej, pamięci mam w tej chwili DDR3 KVR 1333D3N9K2/8G, są ewentualnie do wymiany.

Mogę przeznaczyć na takową wymianę około 2,5tys. złotych(jeśli dojda pamięci to jakieś 500zł więcej).

Mam pytanie czy za ile można wystawić na sprzedanie : Intel Core Quad Q9450 2.66Ghz, płyta Asus P5G41T-M LX i do tego ewentualnie powyższe pamięci ram?0

PS. Ogólnie komp służy mi do ripowania materiału BR, oraz grania :)

Edytowane przez malakas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podać cały config ...zasilacz, płyta, grafika, dyski, chłodzenie...wszystko to co masz obecnie. Zobaczymy dokładnie co warto zatrzymać, a co zmienić. wiemy że trzeba wydać 2500 zł.. :smile: . Jako procek Intel I5-2500K wystarczy na razie szkoda marnować kasy. Jeżeli miałeś socket 775 to wszystko niestety tylko na sprzedaż. Sklepy internetowe są wszędzie kupuje się w najtańszym nie w najbliższym... :smile:. Dobry nowy system pod I5-2500K to koszt ..3000 zł, lub 3200 z obudową, ale Tobie zostają dyski..może grafika..zasilacz jak dobry...daj konfig i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

płyta Asus P5G41T-M LX

Intel Core Quad Q9450 2.66Ghz

obudowa Raidmax Ninja

zasilacz 600W OCZ Stealth X Stream

pamięci DDR3 KVR 1333D3N9K2/8

dyski 1TB + 2TB

system Win7 PRO

grafika GTX 560 925Mgz Overclocked

chłodzenie 7 Alpine z czujnikiem obrotów(i tak do wymiany więc nie ważne)

http://imageshack.us.../254/danet.png/

Malakas procesor jednak musi byc któryś z tych co wymieniłem, to maszynka do robienia filmów w HD i grania.

Zostaje obudowa, dyski( tymczasem nie mam gotówki na duży dysk SSD)

Edytowane przez andrzej75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procesor jednak musi byc któryś z tych co wymieniłem, to maszynka do robienia filmów w HD i grania.

...wcale nie musi ..I5-2500K ma doskonały przemiał i jest najlepszy w stosunku cena wydajność do wszelkich zastosowań. Jeżeli chcesz I7 to nie widzę problemu.

Zostają...

zasilacz, dyski, obudowa, grafika

Wymiana...

płyta, procesor, pamięci, chłodzenie

Klient płaci za I7... będzie I7 wedle życzenia. Jeżeli chciałbyś SSD można wrzucić 60/80 GB pod system.

Grafikę chcesz nową czy zostanie.? zakładam że zostanie.

Ja proponuję 16 GB w zależności 1800 Mhz /2133 Mhz

=======================================================================================

Intel Core i7 3770K 3.5GHz BOX ................................................................................. 1344,00 u ciebie ...1418 zł

Asus P8P67 Deluxe R3.0 .............................................................................................. 842,00 u ciebie ....699 zł

Patriot DDR3 4x4GB 2133MHz CL11 Viper Xtreme Series Division 4 Edition ELQK ...... 617,00

SilentiumPC Fortis HE1225..............................................................................................125 zł u ciebie ....128 zł

Razem.............................................................................................................................2928 zł

Jeżeli zbywa coś kasy to lepsze chłodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wymienić tymczasem tylko procesor, płytę główna i ewentualnie pamięci - koszt max 3tys. Zasilacz kupiłem jakies 6 miesięcy temu i "znajomi" twierdzili że pod i7 i dwa dyski + grafikę wystarczy.

Pytanie tylko które polecacie? Który z tych trzech procesorów? Jaka płytę do tego? No i ewentualnie jakie pamięci?

I przy okazji za ile można wystawić na sprzedanie : Intel Core Quad Q9450 2.66Ghz, płyta Asus P5G41T-M LX i do tego ewentualnie powyższe pamięci ram?

EDIT:

Konkretnie to jakie te inne chłodzenie maiłoby być?

Edytowane przez andrzej75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części są z agito.pl a z boku od Ciebie z gral.pl

Zaraz podam Ci chłodzenie....u Ciebie w sklepie jest tańsza płyta, ale nie ma dobrych pamięci.

Bardzo dobre , ale drogie...http://www.gral.pl/-...2P SE2_999.html...lub może coś takiego...http://www.gral.pl/be+quiet!+Dark+Rock+Advanced+C1_702.html...nie ma zbyt dużego wyboru w tym sklepie.

//

Nie mam wiedzy w cenach używek...może ktoś inny podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc, teraz tylko oblukac ile te moje używki moga kosztować i czas napędzać do sklepu :) No niestety mieścina nie zbyt duża i wyboru w sklepach zbyt dużego nie ma, opcjonalnie mogę do np. Gdańska wyskoczyc po części.

Edytowane przez andrzej75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.