Jump to content

Zamówił telewizor, a otrzymał karabin


Recommended Posts

Dołączona grafika

Zakupy w sieci to teoretycznie bezpieczna forma zakupów, jednak nie zawsze tak jest. Jak pokazuje przykład pewnego Amerykanina, czasem można otrzymać zupełnie coś innego, niż się zamawiało.

Seth Horvitz uznał, że pora wymienić swój wysłużony telewizor, na zupełnie nowy odbiornik oferujący obraz w wysokiej rozdzielczości. Nie chciało mu się chodzić po sklepach i zawracać głowę sprzedawcom, więc postanowił nabyć go w internecie. Skorzystał ze strony Amazonu, gdzie znalazł ofertę jednego z pośredników i po kilku kliknięciach myszką oraz pobraniu odpowiedniej kwoty z karty kredytowej, mógł już tyko oczekiwać na dostawę.

Gdy kurier dostarczył przesyłkę, Horvitz zamiast spodziewanego odbiornika telewizyjnego, znalazł w niej coś znacznie fajniejszego, mianowicie karabin szturmowy Sig Sauer SIG716.

Oczywiście na początku konsument próbował się skontaktować ze sprzedawcą i wyjaśnić, dlaczego dostał co innego niż zamówił, lecz polityka sklepu dotycząca braku zwrotów, uniemożliwiła mu polubowne rozwiązanie sprawy. Zaniósł więc broń na policję, gdzie dyżurny po otrząśnięciu się z szoku, skonfiskował karabin.

Horvitz, którego żona właśnie spodziewa się dziecka wyjaśnił mediom, że chciało kupić 39-calowy LED TV, który służyłby mu jako drugi monitor do komputera. Nie oczekiwał jednak, że sklep zrobi mu taką niespodziankę.

Źródło: Dcist.com

Nie no fajnie, też bym tak chciał, ale najlepsze jest to że Amazon nie chciał wymienić karabinu.

Link to comment
Share on other sites

To zależy od stanu, ja fachowcem nie jestem, ale czytałem że np. kurierzy muszą jechać do okola ponieważ w stanie x jest nielegalne posiadanie broni maszynowej, ale obok jest to jak najbardziej możliwe, a znowu u kolejnych sąsiadów nie wolno posiadać broni ciężkiej. Trzeba by poszperać bo na pewno jest gdzieś taki wypis co wolno mieć w danym stanie ameryki.

Link to comment
Share on other sites

I potem jakieś pacany maja automaty i robią zadymy w kinach. Mi się podobał czyjś cytat chyba o Portugalii, że można mieć tam dwururkę w domu do samoobrony, fajna rzecz. Wracając do tematu facet uczciwie chciał sprawę załatwić, a potraktowali go jak durnia. Ale beknie ten co paczki pomylił oj beknie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity