Skocz do zawartości

Zamówił telewizor, a otrzymał karabin


Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Zakupy w sieci to teoretycznie bezpieczna forma zakupów, jednak nie zawsze tak jest. Jak pokazuje przykład pewnego Amerykanina, czasem można otrzymać zupełnie coś innego, niż się zamawiało.

Seth Horvitz uznał, że pora wymienić swój wysłużony telewizor, na zupełnie nowy odbiornik oferujący obraz w wysokiej rozdzielczości. Nie chciało mu się chodzić po sklepach i zawracać głowę sprzedawcom, więc postanowił nabyć go w internecie. Skorzystał ze strony Amazonu, gdzie znalazł ofertę jednego z pośredników i po kilku kliknięciach myszką oraz pobraniu odpowiedniej kwoty z karty kredytowej, mógł już tyko oczekiwać na dostawę.

Gdy kurier dostarczył przesyłkę, Horvitz zamiast spodziewanego odbiornika telewizyjnego, znalazł w niej coś znacznie fajniejszego, mianowicie karabin szturmowy Sig Sauer SIG716.

Oczywiście na początku konsument próbował się skontaktować ze sprzedawcą i wyjaśnić, dlaczego dostał co innego niż zamówił, lecz polityka sklepu dotycząca braku zwrotów, uniemożliwiła mu polubowne rozwiązanie sprawy. Zaniósł więc broń na policję, gdzie dyżurny po otrząśnięciu się z szoku, skonfiskował karabin.

Horvitz, którego żona właśnie spodziewa się dziecka wyjaśnił mediom, że chciało kupić 39-calowy LED TV, który służyłby mu jako drugi monitor do komputera. Nie oczekiwał jednak, że sklep zrobi mu taką niespodziankę.

Źródło: Dcist.com

Nie no fajnie, też bym tak chciał, ale najlepsze jest to że Amazon nie chciał wymienić karabinu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od stanu, ja fachowcem nie jestem, ale czytałem że np. kurierzy muszą jechać do okola ponieważ w stanie x jest nielegalne posiadanie broni maszynowej, ale obok jest to jak najbardziej możliwe, a znowu u kolejnych sąsiadów nie wolno posiadać broni ciężkiej. Trzeba by poszperać bo na pewno jest gdzieś taki wypis co wolno mieć w danym stanie ameryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I potem jakieś pacany maja automaty i robią zadymy w kinach. Mi się podobał czyjś cytat chyba o Portugalii, że można mieć tam dwururkę w domu do samoobrony, fajna rzecz. Wracając do tematu facet uczciwie chciał sprawę załatwić, a potraktowali go jak durnia. Ale beknie ten co paczki pomylił oj beknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.