Skocz do zawartości

Najlepszy procesor pod S775


ƉƐϼД

Rekomendowane odpowiedzi

Po co ci płacić za starą technologie ? Q9550 <> q6600 Q9550 - Z tego co wiem, to najmocniejszy procesor typu podstawki 775, ale też drogi bo cena jego 450-600zł (za tyle kupisz Phenom 2 x4 9xx, którego nie będziesz musiał kręcić, a wszystko na nim bezstresowo odpalisz) Q6600, ten jest dość popularny ze względu na swoje możliwości OC i swego czasu cenę. Niestety też jest pozbawiony połowy pamięci podręcznej, q9550, ponieważ ma tylko 6MB Ja bym tobie radził dozbierać i wymienić płytę, nawet jakąś budżetową, by nie pakować kasy w błoto. E8400 <> E7600 Nie podałeś czy 2 rdzenie tobie wystarcza ? Bo jak tak, to można wyszperać coś dobrego, nie soląc zbyt wiele. np. E8400(Najlepszy CPU 2 rdzeniowy na s775, bardzo ładnie się kręci i jest wydajny, sam posiadam w drugim kompie E8200, ciągnie na 3GHz wszystkie nowe gry :) troszkę gorszy ale minimalnie E7600, mniej spotykany, ma tylko 3MB cache, typowo budżetowa sprawa, posiadałem e7200, super się kręcił z 2,55@3,9GHz ps2. po co wklejasz mordę do postu jak te oszołomy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie (z góry przepraszam za offa) ale wytłumaczcie starszemu panu, co to za morda jest, tak właściwie?

To jest tzw "trollface" - używany najczęściej jako symbol trollingu.Jakby ci to najprosciej wytłumaczyć : Jest to ruch w internecie mający na celu np.umieszczanie na forum postu który prowokuje do kłótni,jakieś zaczepki słowne,wprowadzanie zamieszania itp. Duzo jest jeszcze form takiej aktywnosci.Nie rozumiem po co wizerunek został użyty w tym temacie skoro nie ma nic z tym wspólnego.

Co do tematu to ja na twoim miejscu zrobiłbym tak jak radzi @Kpuc czyli dozbierał kasy na płyte i phenoma z serii 9xx.Sam takiego mam i sprawuje sie świetnie.Teraz AMD obniżyło znacznie cene tego procesora więc tym bardziej warto rozważyć jego kupno.

Edytowane przez dopyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps2. po co wklejasz mordę do postu jak te oszołomy ?

Ponieważ to jest dosyć śmieszna sprawa.

Wolał bym stać na mojej starej płyćie głównej [Foxcon p35a-s]

Ten temat założyłem by się dowiedzieć co brać jak padnie procek :blush: Dziękuje Kapuc za poradę.

...jeszcze pomyśle o AMD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, Q9550 to najmocniejszy procesor typu podstawki 775, ale też drogi bo cena jego 450-600zł (za tyle kupisz Phenom 2 x4 9xx,

C Q 9550 2.83 ghz jest dużo lepszy od Phenoma II x4. Duża jego zaleta to 12 MB cache. Nic dziwnego że trzyma cenę, kiedyś zapłaciłem za niego 1000 zł... :smile:

To najlepszy procek pod s.775, można podbić do 3,6 Ghz bez zmiany napięć na dobrej płycie.

//

Nie warto kupować procesora 45 nm tylko dla starej płyty na P35 (są lepsze pod chipsety pod socket 775)...myślę , że warto oszczędzać na nowsze rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.