Skocz do zawartości

Recepty


nati20

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Problem może nie fabularny ale też nie techniczny, nie wiedziałam gdzie sie zapytać więc piszę tu. Jakiś czas temu wróciłam do TŚ2. Kiedyś je zaczęłam i zakończyłam na zadaniach merlina, wtedy nie wiedziałam o receptach transmisji artefaktów i poszłam z fabułą bez wykonywania kilku zadań pobocznych dla monolitowców przez co nie uzyskałam kilku recept a mianowicie na jeżozwierz, stalowy kulebiak i diamentowy kulebiak z hali z monolitem (nie spodziewałam sie tam czegoś wiec nie węszyłam po kątach). Byłam daleko z fabułą gdy w pda znalazłam recepty i je wypróbowałam więc nie chciało mi się przechodzić tego od prawie początku. Da sie je jakoś usyskać bo ja wiem przez dodanie określonych plików handlarzowi albo zamianę u doktora nagrody za przynieś część ciała/artefakt? Jeśli nie jakoś przeżyje, powoli kończe gre- mam iść na kordon oddać dokumenty z x16 i x18 od kła.

Edytowane przez nati20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w wersję TS2 Update Final, więc mogą być różnice. Miałem możliwość swobodnego wracania do sarkofagu, więc jak się zainteresowałem receptami to zrobiłem wycieczkę. Sprawdź dokładnie przejścia, tam były jakieś kombinacje, chyba przez bagna droga.

Yurek pisał jak dodać infoporcję. Myślę, że na podstawie tego da się dodać receptę jako nagrodę.

Post 19:http://stalkerteam.p...ego/#entry48305

Edytowane przez Liar
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na starszej wersji, pewnie dlatego że zaczęłam go gdy jescze nie bylo wersji finalnej. Jestem na magazynach więc zobaczę czy mogę odwiedzić jeszcze prypeć i przejść do elektrowni ale nie rozwiązuje to problemu 2 pozostałych za załatwienie monolitowcowi 5 konserw i uzdrowienie jakiegoś kameleona czy jak mu tam. Może ktoś napisze mi kody tych recept, widziałam jak Yurek pomaga komuś z sercem kontrolera w ten sposób więc może i mi będzie w stanie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tym walczę. Dodanie handlarzowi przedmiotu do sprzedaży czy jako nagrody za Quest jest proste, jak pokazuje post Yurka da się też informację – trzeba tylko znaleźć jej nazwę.

Mam nazwy:

http://stalkerteam.p...mod/#entry51512

Oczywiście znowu od Yurek. Nazwy są w cytowanym kodzie. Oto jak zrobić sobie komplet:

Otwórz notatnikiem plik: "task_manager.script" znajdujący się w folderze: gamedatascripts.

W nim szukasz sekwencji kodu:

function action_task_reward(actor, npc, p1, p2)

get_random_task():task_reward(npc, actor, p1, p2)

end

i dopisz trochę kodu, zmieniając go, by wygladał tak:

function action_task_reward(actor, npc, p1, p2)

get_random_task():task_reward(npc, actor, p1, p2)

db.actor:give_info_portion("info_amk_recipt_souls")

db.actor:give_info_portion("info_amk_recipt_tears_fire")

db.actor:give_info_portion("info_amk_recipt_dikoobraz")

db.actor:give_info_portion("info_amk_recipt_giant_small_brother")

db.actor:give_info_portion("info_amk_recipt_controller_skalp")

db.actor:give_info_portion("info_amk_recipt_tears_electra")

db.actor:give_info_portion("info_amk_recipt_grandmother_glassbeards")

db.actor:give_info_portion("info_amk_recipt_dummy")

db.actor:give_info_portion("info_amk_recipt_electra_dikoobraz")

db.actor:give_info_portion("info_amk_recipt_tears_chimaera")

db.actor:give_info_portion("info_amk_recipt_pra_grandmother_glassbeards")

db.actor:give_info_portion("info_amk_recipt_sopl_dikoobraz")

db.actor:give_info_portion("info_amk_recipt_almaz_kolobok")

db.actor:give_info_portion("info_amk_recipt_pancir")

db.actor:give_info_portion("info_amk_recipt_simbion")

db.actor:give_info_portion("info_amk_recipt_burer_grandmother_glassbeards")

db.actor:give_info_portion("info_amk_recipt_titan_kolobok")

db.actor:give_info_portion("info_amk_recipt_cheshya")

db.actor:give_info_portion("info_amk_recipt_stone_dikoobraz")

db.actor:give_info_portion("info_amk_recipt_steel_kolobok")

db.actor:give_info_portion("info_amk_recipt_shkura")

end

Następnie po załadowaniu sejwa idź do dowolnej postaci NPC, która daje tzw kwesty cykliczne (Sidor, Barman, Woronin, Łukasz) i wykonaj dowolny kwest cykliczny, który ona zleca.

W momencie wykonania kwestu (jak klikniesz na frazę "Wykonałem to zadanie" w dialogu) powinieneś otrzymać brakujący kod. Sprawdź w PDA i napisz czy zadziałało

Autor tekstu o sposobie dodawania infoporcji: Yurek. Ja tylko dodałem nazwy recept.

Proszę o info czy działa – nie mam możliwości przetestowania. Przeznaczone do modów na bazie AMK.

Edytowane przez Liar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie niestety nie działa, wywalało przy próbie wczytania gry. Próbowałam też dodać jako nagrodę za noge snorka u dziadziusia sacharowa ale wywalało gdy dawałam wypełniłem to zadanie, patrzyłam jaka formuł był stosowana przy innych receptach od doktorka i przepisałam to pod reward item ale mimo wypełnienia i braku wylotu recept nie ma w pda. Pytanie teraz czy powinnam zastąpić reward item formułą info portion i dopisać kod recepty czy wine ponosi fakt że wpisałam od razu 3 recepty sprawdze obie możliwości ale chyba nie uda się to w ten sposób. Przydałby sie Yurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma wylotu, to pewnie recepta jest, tylko nie widać w pda. Sprawdź czy działa, spróbuj zrobić modyfikat. No i pokaż ten kod na którym nie wywala, wieczorem może dostanę się do komputera to potestuję różne opcje. Fajnie by było skonstruować łatkę na recepty. Masz może logi z tych wylotów?

Edytowane przez Liar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałam metody Yurka i działa owszem tu nie ma wątpliwości bo zmieniałam przedmiot questowy który trzeba dostarczyć- zmieniłam blask księżyca na kule ognistą bo ostał mi się jeden tylko oraz nagrodę na gorący kryształ bo potrzeba 5-ciu do tunningu wdzianka siemieckiego a przy próbach transmutacji często dostawałam kocie łby, jasne też można ich użyć ale wage zmieniłam sobie w skryptach więc ta opcja mnie nie interesuje. Tak więc na przedmiotach wszystko śmiga natomiast przy receptach nie więc twój odnośnik mi nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi sie :)

no więc wiedziałam że dziadziuś sacharow dał recepte na łzy elektry za noge snorka automatycznie wiec przeszukałam jak to wyglądało

i tak w zadaniu na noge snorka była linijka

reward_info = ecolog_snork_info...pod linijką.... reward_item
a na samym dole pliku jest formuła

[ecolog_snork_info]
info_portion = info_amk_recipt_tears_elektra

Zrobiłam to samo tyle że dodałam linijkę do przyniesienia ogona nibypsa

reward_info = ecolog_psevdodog_info... i na samym dole pliku dodałam

[ecolog_psevdodog_info]

info_portion = info_amk_recipt_ steel_kolobok

I jak wypełniłam to zadanie miałam w pda dane od kameleona xD

Może się komuś przyda. Dopisze tak samo tamte dwie.

Swoją drogą dobre byłoby zrobić minimoda że brakujące recepty można kupić u sacharowa lub krugłowa za rzadkie artefakty np recepta na absolut za inny absolut tak jak w przypadku schowka siemieckiego że informator da resztę kawałków za gorący kryształ czy jakoś tak, nie wiem bo znalazłam wszystkie kawałki

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.