Jump to content

[TUTORIAL] Edycja cen u handlarzy


Recommended Posts

Irytują Cię śmiesznie niskie ceny które handlarz oferuje za zdobyte fanty? Ten mini-tutorial jest dla Ciebie! Od razu zapowiadam że nie jest to kunszt modowania gier, a jedynie mała, łatwa do zrobienia edycja cen u handlarzy. Jeśli martwisz się że sobie nie poradzisz, bo sam nigdy nic nie edytowałeś oprócz dodawania gotowych modów- nie martw się. To jest podstawa, którą po uważnym przeczytaniu szybko opanujesz. Więc zaczynamy!

Aby edytować ceny produktów u handlarzy, potrzebujesz oczywiście zmodyfikowany plik fsgame.ltx oraz folder "gamedata" z folderem "configs", w nim folder "misc" a następnie "trade". Ukarzą Ci się pliki handlarzy, z czego każdy odpowiada konkretnej postaci. Wymienię podstawowych:

trade_saharov      - Sacharowtrade_trader_agr_duty  - handlarz Powinnościtrade_trader_esc     - Sidorowicztrade_trader_gar_bandit - handlarz bandytówtrade_trader_val_freedom - handlarz Wolności

Tutaj za przykład podam handlarza bandytów. Otwieramy plik trade_trader_gar_bandit - chociażby notatnikiem. Naszym oczom ukaże się długa lista skrótów, nazw i cyfr. Proszę się nie przerażać. My skupiamy się TYLKO na tym co znajduje się pod wpisem [trade_generic_buy] . Innymi słowy jest to lista broni, które handlarz od nas kupi i za ile procent ogólnej ceny broni.

Wyszukałem linijkę 

wpn_abakan = 0.5, 0.2

Co ona przedstawia? Skrót wpn mówi nam że jest to broń, z kolei nazwa abakan przedstawia nazwę broni (te mogą się różnić gdyż gram na modzie, więc pliki broni są zmodyfikowane). Z kolei cyfry które widnieją po znaku = to liczby symbolizujące procent ceny broni jaką zapłaci nam handlarz. Jak to rozumieć? Już przedstawiam wzór.

0.5 + 0.2= 0.70.7 dzielimy przez 2 co daje nam 0.35

W związku z tym pieniądze jakie zapłaci nam handlarz za konkretną broń to 35% jej prawdziwej ceny. Co za tym idzie, jeśli chcemy uzyskać 100% ceny, ustawiamy to tak:

wpn_abakan = 1, 1

I znów wzór:

1+1=22/2= 11= 100%

Co za tym idzie 200% ceny to będzie wpn_abakan = 2, 2, 75% wpn_abakan = 0.7, 0.8 itd.

Opis skrótów
wpn- ang. weapon, czyli broń
ammo- amunicja
af- ang. artifact, artefakt
wpn_addon- dodatek do broni (Celowniki itp.)

Gdy przy jakimś produkcie widnieje napis ";NO TRADE" oznacza to iż handlarz nie kupi go od nas. Aby to zmienić wystarczy usunąć ten wpis i w jego miejsce dodać jakiś odpowiadający cenie, np. wpn_pkm = 0.5, 0.5, co daje 50% ceny.

Jeśli poradnik się spodobał, proszę napisać. Wtedy pomyślę nad wydaniem kolejnego.

UWAGA Tutorial był pisany pod Czyste Niebo, w związku z czym nazwy plików handlarzy będą się różnic. Poza tym jednak całe mechanizmy cen itp. działają tak samo.

 • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity