Jump to content

[TUTORIAL] Edycja cen u handlarzy


Recommended Posts

Irytują Cię śmiesznie niskie ceny które handlarz oferuje za zdobyte fanty? Ten mini-tutorial jest dla Ciebie! Od razu zapowiadam że nie jest to kunszt modowania gier, a jedynie mała, łatwa do zrobienia edycja cen u handlarzy. Jeśli martwisz się że sobie nie poradzisz, bo sam nigdy nic nie edytowałeś oprócz dodawania gotowych modów- nie martw się. To jest podstawa, którą po uważnym przeczytaniu szybko opanujesz. Więc zaczynamy!

Aby edytować ceny produktów u handlarzy, potrzebujesz oczywiście zmodyfikowany plik fsgame.ltx oraz folder "gamedata" z folderem "configs", w nim folder "misc" a następnie "trade". Ukarzą Ci się pliki handlarzy, z czego każdy odpowiada konkretnej postaci. Wymienię podstawowych:

trade_saharov      - Sacharowtrade_trader_agr_duty  - handlarz Powinnościtrade_trader_esc     - Sidorowicztrade_trader_gar_bandit - handlarz bandytówtrade_trader_val_freedom - handlarz Wolności

Tutaj za przykład podam handlarza bandytów. Otwieramy plik trade_trader_gar_bandit - chociażby notatnikiem. Naszym oczom ukaże się długa lista skrótów, nazw i cyfr. Proszę się nie przerażać. My skupiamy się TYLKO na tym co znajduje się pod wpisem [trade_generic_buy] . Innymi słowy jest to lista broni, które handlarz od nas kupi i za ile procent ogólnej ceny broni.

Wyszukałem linijkę 

wpn_abakan = 0.5, 0.2

Co ona przedstawia? Skrót wpn mówi nam że jest to broń, z kolei nazwa abakan przedstawia nazwę broni (te mogą się różnić gdyż gram na modzie, więc pliki broni są zmodyfikowane). Z kolei cyfry które widnieją po znaku = to liczby symbolizujące procent ceny broni jaką zapłaci nam handlarz. Jak to rozumieć? Już przedstawiam wzór.

0.5 + 0.2= 0.70.7 dzielimy przez 2 co daje nam 0.35

W związku z tym pieniądze jakie zapłaci nam handlarz za konkretną broń to 35% jej prawdziwej ceny. Co za tym idzie, jeśli chcemy uzyskać 100% ceny, ustawiamy to tak:

wpn_abakan = 1, 1

I znów wzór:

1+1=22/2= 11= 100%

Co za tym idzie 200% ceny to będzie wpn_abakan = 2, 2, 75% wpn_abakan = 0.7, 0.8 itd.

Opis skrótów
wpn- ang. weapon, czyli broń
ammo- amunicja
af- ang. artifact, artefakt
wpn_addon- dodatek do broni (Celowniki itp.)

Gdy przy jakimś produkcie widnieje napis ";NO TRADE" oznacza to iż handlarz nie kupi go od nas. Aby to zmienić wystarczy usunąć ten wpis i w jego miejsce dodać jakiś odpowiadający cenie, np. wpn_pkm = 0.5, 0.5, co daje 50% ceny.

Jeśli poradnik się spodobał, proszę napisać. Wtedy pomyślę nad wydaniem kolejnego.

UWAGA Tutorial był pisany pod Czyste Niebo, w związku z czym nazwy plików handlarzy będą się różnic. Poza tym jednak całe mechanizmy cen itp. działają tak samo.

 • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

 • Meta locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity