Skocz do zawartości

Wymiana grafiki GTX 460.


Ganges

Rekomendowane odpowiedzi

Popieram sugestie przedmówców. 660 dobra karta. 1000zł gdzie ty taką ofertę znalazłeś?! Ciekaw jestem co to za naciągacz. Ja swojego GTXa 460 i to wersje AMP! od Zotaca z lepszym chłodzeniem i podkręconą 4 lata temu za około 500 nabyłem, może nawet mniej. A i już skorzystam z tematu, mam zamiar drugiego 460 nabyć za grosze i w SLI dać.(SLI nie warto bla bla bla... ale mam obecnie tylko taką możliwość) Procek to intel i3 540, obie karty byłyby właśnie z serii AMP! od Zotac'a podkręcone. Moglibyście jakiś zasilacz polecić?

Edytowane przez Ganges
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ganges Jeżeli planujesz SLI to nie tyle co mocny zasilacz jest ważny, co mocna linia 12V. Zobacz jaki masz polecany zasilacz do 460tki, sprawdź ile Amperów wymaga, pomnóż Ampery x2 i dodaj pobór mocy 2giej 460tki. Zasilacze powyżej 600-700W dają 2x4 pin + 2x4+2 pin 12V. Z tego co wiem to 460 wymaga 2 wtyczek zasilania. Nie jest to jakaś specjalnie ekonomiczna jednostka, więc powiem to co wszyscy, SLi się nie opłaca, jeśli jednak się upierasz, to polecam zasilacz OCZ 700 lub 750W, oczywiście modularny by nie robić syfu w budzie. Ewentualnie Corsair się nada, reszta dobrych zasilaczy jest poza zasięgiem cenowym tj pow. 350zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 500PLN to jakiś 560-570 znajdę tak? I właśnie jaki by zasilacz był wystarczający(naprawdę nie mam dużego budżetu ale nie chce też zasilacza który po kilku miesiącach padnie) PS: Mój obecny zasilacz ma 500W starczy?

Edytowane przez Ganges
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem w zasilaczu nie tyle co ilość Watów jest ważna co ilość Amperów na linii 12V, bo najbardziej ciągnie linia 12v tj karta graficzna. Nie bardzo rozumiem, o co Ci chodzi z tym 560 i 570. to jest moc zasilacza, czy model GF ? To czy Twój zasilacz starczy to powie Ci jego tabliczka znamionowa która w formie nalepki powinna znajdować się na zasilaczu. Jeśli nie ma nalepki to pewnie producent wstydzi się parametrów i nie podał. 500W to będzie pewnie mało, polecam: http://www.ceneo.pl/1870509 Posiada on 2 linie 12V 25A, co powinno starczyć w zupełności. Osobiście posiadam 3-ci zasilacz OCZ i każdy spełniał moje oczekiwania, na droższych producentów nie było mnie stać.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak GF560/570 A zasilacz mam tak w obudowie ,że tylko fragment nalepki widać, ale gostek który mi go wybierał zna się więc pewnie starczy(wcześniej nie pomyślałem ,że mam ok zasilanie przecież). Zaraz zacznę się do niego dobierać(zasilacza) i sprawdzę wszystko. Znalazłem info ma 2 linie 12V jedna 17A druga 15A Na 460 podkręcone na maksymalnym obciążeniu to starczyło, ale co z 560?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 460 podkręcone na maksymalnym obciążeniu to starczyło, ale co z 560?

Zanim będzie mowa czy stary wystarczy czy nie poszukaj marki modelu zasilacza i wstaw w temat całą konfigurację sprzętu bo wszystko się liczy nie tylko grafika.

Jedna karta nawet podkręcona to nie dwie w SLI. Karty gtx 460 w sli pobierają około 240W podczas gry.

Czegoś nie rozumiem..cały czas była mowa o SLI dla GTX 460 jako jedynej opcji ..więc skąd teraz GTX 560 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ten zasilacz nie starczy, bo skoro obie karty ciągną 240W to już połowa mocy zasilacza, procesor to nawet 120W, oczywiście jeśli nie kręcony, a gdzie płyta, ram, dyski? nie mówiąc o innych kartach rozszerzeń. GTX 570 sam ciągnie 220W więc to już w ogóle odpada. poza tym nie sądzę byś miał tyle wtyczek do zasilania. Podaj dokładny konfig to będziemy myśleć. ps. Zasilacz nie jest nowy to na pewno stracił na sprawności, skoro mowa o zasilaczach, to zastanawiam się co znaczy sprawność 80+. Czy to jest tak że ma moc np. 500W i ciągnie 600, czy to że ma moc 500W a tak naprawdę daje 420.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem ceny malakas i jednak 560 da radę. Tylko na zasilacz nie bardzo starczy. Zasilacz to: MODECOM FEEL 500W Nie znam dobrej strony gdzie by podali dokładnie wszystkie parametry. kfiat znaczy ,że ciągnie więcej niż daje.

Edytowane przez Ganges
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

560tka nie jest taka stara, jeśli to Ti od Zotac'a to pewnie wersja AMP! więc gierki będą śmigać. Dziwi mnie, że nikt w tym temacie nie patrzy na możliwość podpięcia zasilania do kart. Przecież ta 500 modecom'a ma tylko 1 wtyczkę 6pin, ta 650tka co pisze @agp ma 2x6+2 pin. na pewno 750 zt ma 4x6+2pin. Te karty graficzne o których mowa (np 560ti) ma 2x6pin wejścia, czym chcecie podłączyć to do zasilacza? przejściówkami na molex? http://www.ocztechnology.com/ocz-zt-series-550w-750w-power-supply.html zgodnie z manualem ze strony 550-45A 650-56A i 750-62A na linii 12V. GTX 460 (box) to 24A, a 560Ti to już 38A, 2x560Ti to 47A (zależnie od producenta). Na jedną kartę to ta 550 da rade spokojnie, ale jeśli SLI to co najmniej 650tka i to firmowa.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ta 500 modecom'a ma tylko 1 wtyczkę 6pin,

Jeszcze nie wiemy jaki to model...i nie mam ochoty tego sprawdzać na wyrost. Istnieje coś takiego jak przejściówki Molex - PCI dorzucane do prawie każdej karty i kable to nie zawsze problem nie do pokonania.

Problem to jak zawsze kasa na stabilny pewny zasilacz by nie uwalić systemu i nowej karty. Zawsze wszystko rozbija się o "banalny" szczegół..kasa... :smile:

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przejściówkach nie doczytałem sorki...

Modecom nawet feel 3 to żaden zasilacz, ale jak niema kasy to i taki dobry...kupować do niego Intel Core i3 540 .. taki @Ganges ma w profilu... i robić OC to już spore ryzyko...a dokupienie jeszcze nowego gtx 560 to już w ogóle pozostawię bez komentarza. Nawet teraz to się prosi o 200 zł na zasilacz i lepszego do jednej karty nie potrzeba ...http://www.agito.pl/...71.html?cid=220

Cały temat nie ma sensu jeżeli ktoś nie zdeklaruje funduszy na zakup i nie powie w jakim systemie dokładnie ma wszystko pracować. Możemy snuć pomysły do rana i nic to nie pomoże.

W przypadku zakupu, czy aktualizacji PC sprawa jest prosta....mam x kasy...chcę zmienić coś w systemie takim i takim....wówczas można szukać rozwiązań.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grafy to patrząc na testy:

http://hexus.net/tec...460-1gb-clocks/

To różnica jest rzędu 4-8 klatek, to nie tak znowu dużo, a wydatek spory dodając do tego zasilacz. Nie napisałeś czy chcesz kupić nową, czy używaną kartę.

Ponownie polecam GTX'a 570 http://allegro.pl/nv...2942375754.html mieścisz się w cenie, a gwarancja jest.

Różnica między GTX570 a 560ti to nawet 15 klatek, nie wspominając o 460tce. Obie te grafy pociągnie zasilacz co kolega malakas napisał, ewentualnie:

http://allegro.pl/wy...2923242990.html

http://allegro.pl/za...2916885100.html

Edytowane przez kfiat
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem zbytnio do wymiany na 560ti przekonany, a to już zamkneło temat, spodziewałem się ,że ogromnej różnicy nie będzie ale 5 klatek zbyt mało. Jednak zdecyduję się na inny krok, z myślą głównie o MISERY - otóż odpuszczę sobie takie ulepszenie sprzętu, tylko dodam 4GB RAM bo z jego brakiem był problem w MISERY 1.1(2.0 pewnie bedzie podobnie). I kupię jakieś chłodzenie lepsze dla 460tki którą lekko podkręcę. Za rady dziękuje. PS: Jeśli trochę się ładu i składu nie trzymam przepraszam chyba mnie bierze i pod wieczór gorączka wskoczyła.

Edytowane przez Ganges
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze inną propozycję...masz gtx 460 do tego deklarujesz 950 zł na zakupy. Sprzedaj za dobrą cenę ten gtx i zrób porządny updata sprzętu.

Obecnie to masz 740 zł na kartę i 210 zł na zasilacz bo ten wystarczy. Za 740 zł można kupić...http://www.agito.pl/...-84-556968.html...a to już znacznie lepiej niż jest.

Jeżeli doliczyć powiedzmy 200250 zł za sprzedaż karty to sytuacja będzie jeszcze lepsza.

Podzieliłem temat bo zrobił się bałagan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma i3 540, to nie jest najmocniejszy procesor. Nie podałeś nam @Ganges modelu płyty głównej, szybkości pamięci DDR3 i innych istotnych rzeczy. Kupując kartę mocniejszą niż GTX560-570 wg mnie mija się trochę z celem. Zawsze można kupić "przyszłościowo", ale co jakiś czas przychodzi wymiana kompletnej platformy, DDR4 za pasem, więc zaraz pojawią się nowe szybsze płyty i może PCI-E 4.0. nikt nie wie co przedstawi stajnia AMD i Intel. Tak trochę wróżę z fusów, ale warto się zastanowić, czy kupować kartę na zapas. Za zapas zapłacić trzeba, a może nie być na razie wykorzystany. Może lepszą opcją będzie lepszy zasilacz któremu obojętna jest reszta podzespołów, a kupić GPU które wykorzysta się na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tego względu zmieniłem ideę na kupno chłodzenia i podkręcenie 460tki. Poczekam na "nowy standard" i wtedy upgrade zrobię, no i do tego czasu powinienem więcej PLN mieć. Za wszelką pomoc serdecznie dziękuje.

Edytowane przez Ganges
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.