Jump to content

Ciągły wypad - Bar.


suharex
 Share

Recommended Posts

Witam. Jestem w barze (juz nie pierwszy raz ) wczytuje save , postoje chwile i wypad. Chciałem szybko opuścić bar ale tez mniej więcej w tym samym czasie wypadam z takim logiem. Dodam , że save jest w czasie emisji i gdy go wczytuje emisji jest koniec i wszyscy sie rozchodzą.

 

 

FATAL ERROR[error]Expression    : fatal error[error]Function      : CScriptEngine::lua_error[error]File          : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrGamescript_engine.cpp[error]Line          : 73[error]Description   : <no expression>[error]Arguments     : LUA error: ...shadow of chernobylgamedatascriptsxr_logic.script:1353: attempt to index field '?' (a nil value)
Link to comment
Share on other sites

Co do samego skryptu,  plik nie wymaga naprawy...po prostu nie wczytał się schemat zachowania NPC...takie błędy miałem, gdy np. nie wiedząc [początki gry] - zapisywałem na nocy zombie, gdzie oprócz problemów ze snem, miałem podczas wczytywania takie wyloty, zwłaszcza gdy byłem w obozach. Jedyna słuszna rada, to wczytanie save z poprzedniej lokacji a przynajmniej sprzed emisji. Zawsze stosuj się do zasady niezapisywania gry podczas emisji czy nocy zombie...często podczas wartkiej akcji, przy masie skryptów i braku płynności samej gry - utrudniamy wczytanie zapisu, jest to "żelazna zasada" - pamiętając o niej, takie problemy będą rzadkością. Inna sprawa, to częste zejścia śmiertelne podczas emisji - oddziałów Powinności na posterunkach, gdzie wspomniani NPC zawieszają się - nie znajdując schronienia giną, albo zaczynają lewitować w powietrzu. Ostatnimi czasy miałem po wykonaniu zadań na Starej Wsi - każdorazowy wypad na pulpit w wiosce kotów na kordonie oraz w miejscach powyżej 5 NPC'ów, również na parkingu bandytów. Log, nie zawierał wpisów Fatal Error, a jedynym sposobem ominięcia było przeczekanie emisji z dala od obozów lub zmiana lokacji. Opisuję powyższe, bowiem są przypadki, które można by umieścić w Archiwum-X, dlatego spróbuj j/w wczytać save, bowiem przerabianie skryptu pogorszy sprawę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity