Jump to content

Wypad (zmiana z 14 na 21 artów)


suharex
 Share

Recommended Posts

Witam. Zmieniłem z 14 na 21 tj wgrałem ten plik . Później wrzuciłem witaminke pod panoramiczny ekran. I taki wypad. (nie mam orginalnych plików , nie zrobiłem kopii)
Nie wiem czy to ma coś do rzeczy ale napisałem jbc
 
Czu wrzucenie nowej gamedaty całej spodowuje , że musze grać od nowa , czy są inne możliwości naprawy błędu?
 
FATAL ERROR[error]Expression    : fatal error[error]Function      : CRender::texture_load[error]File          : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrRenderTexture.cpp[error]Line          : 295[error]Description   : <no expression>[error]Arguments     : Can't find texture 'ui_hud_s12'

Proszę pomóżcie , bo chcę grać :((

Edited by malakas
Link to comment
Share on other sites

Z loga wynika, iż brakuje tekstury ui_hud_s12, a ja nie mam tego mini-moda, więc musisz go pobrać i do katalogu gamedatatexturesui  - skopiować brakujący plik. Trudno powiedzieć czy będzie działało...trochę namieszałeś podczas instalacji więc miejmy nadzieję, że na tym błędzie się skończy. 

Link to comment
Share on other sites

Pobrałem moda z tego tematu. Z plików wynika, że nie ma tam tekstur na podmianę, wniosek jest taki - że musi to być pozostałość po jakimś modzie, być może fix'a na monitory panoramiczne? Nie jestem w stanie Ci bardziej pomóc, ponieważ nie mam twojego gamedata.

Trochę konstruktywnego offtopu:

Nie wiem czy znasz fizyka im. Bob Lazar? Postać niezwykła z uwagi na informacje jakie wyniósł poza teren pracy - strefę 51. Nie wdając się w szczegóły dot. jego życiorysu, zwrócę Ci uwagę na jego charakter pracy - próbę odtworzenia technologii obcych w pojazdach testowanych na terenie strefy 51. Skupił się on na analizowaniu każdego elementu tech. pojazdów obcych - celem ustalenia funkcji owych urządzeń.Powiadają, że dzięki inżynierii wstecznej mamy dziś 

F-117 Nighthawk czy B-2 Spirit.

 

Jeśli pomoc ze strony kolegów - nie nadejdzie, pobierasz wrzucone mody czyli: fix dla monitorów panoramicznych, 21 i 14 slotów na artefakty. Każdy wrzucasz w inny folder i później plik po pliku usuwasz elementy ze swojego gamedata w oparciu o każdy z modów, następnie - po usunięciu, wrzucasz żądany mod. Tak robił Bob Lazar, ja też bym tak zrobił - chcąc usunąć mieszankę modów - posłużyłbym się podstawowym modami włączonymi w pliki gry.

 • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Ściągałem moda z naród.ru. No ja nie zrobiłem dokładnie tak jak ty mi doradzałeś na priv tylko od razu cały folder.

 

Sprawdzałeś 2 post z tego tematu? Osobiście nie używałem adaptacji pod monitory panoramiczne moda z którym masz problem. Zrób tak - wyciąg broń ze slotów oraz opróżnij ekwipunek, następnie zastąp pliki - tymi z poprawki korn06'a i wówczas sprawdź.

Dla monitorów 16:9 - sprawdź jeszcze tą poprawkę здесь. - pamiętaj by zrobić kopię zapasową plików i jeszcze jedno - wrzucaj nie wklejając całość, tylko plik po pliku, do właściwych folderów gry.

 

Jeśli byś mógł plik po pliku powiedzieć co gdzie wrzucić byłbyś moim bohaterem jeśli jeszcze by się gra włączyłą :)


Najpierw wrzuciłem to co doradzil kolega w tym temacie http://stalkerteam.pl/topic/5607-inwentarz-wypad/. Trzeci post od dołu mój i jego odpowiedź. Poźniej to co ty napisałeś na priv.

Link to comment
Share on other sites

Pobrałem poprawkę 16:9 - tam również nie ma tekstury o której "mówi" log.

Zrób tak -podaj mi wszystkie poprawki jakie wrzuciłeś do Solijanki wraz z linkami, żebym mógł to sprawdzić, jak do tej pory - żadna z nich nie zawierała tekstury.

Sprawdź w pliku textures.ltx [gamedatatextures] czy występuje wpis ui_hud_s12, jeśli tak - wówczas sprawdź jaką ma ścieżkę.

Link to comment
Share on other sites

Od początku , żeby było jasno i przejrzyście. Całą gamedate i dope i patche pobrałem stąd http://stalkerteam.pl/topic/3731-narodnaja-soljanka1904-dopa-patche-na-narodru/ (Trzeci post)

 

Dopóki nie zacząłem wrzucać adaptacji pod panoramiczne wszystko było ok. 

 

 

Wrzuciłem tą z postu powyżej , która znajduje się w folderze oznaczonym kolorem czerwonym. No i po tym gra sie zepsuła. (na 90% bo po wrzuceniu nie zdązyłem zagrać w ten sam dzień)

 

W pliku textures.ltx nie ma takiego wpisu.

Link to comment
Share on other sites

Sprawdziłem z jakiego moda pochodzi plik ui_hud_s12...łatwo nie było znaleźć, ale ustaliłem że nie pochodzi z  żadnego z modów jakie podałeś w linkach. Pochodzi z natomiast z "Serafim12 hud" i jest wkomponowany w jedno z dopełnień lub patch'y.

Oryginalnie wpis ui_hud_s12 występuje w plikach:

 • gamedataconfiguiui_hud.xml

i ma postać:

<texture id="ui_hud_s12"  x="1030" y="270" width="532" height="441" />

Natomiast adaptacja na monitory panoramiczne usuwa ten wpis.

 • gamedataconfiguimaingame_16.xml
<static_weapon x="820" y="565" width="532" height="565">      <text complex_mode="0" x="75" y="118" font="letterica16" r="255" g="255" b="255" a="130"/>      <texture>ui_hud_s12</texture>   </static_weapon>

Adaptacja zmienia sekcję na:

  <static_weapon x="880" y="692" width="140" height="65" stretch="1"> <!-- Размер и положение рамки -->      <text complex_mode="0" x="45" y="0" font="letterica16" r="255" g="255" b="255" a="130"/> <!-- Название патронов -->      <texture>ui_hud_frame_patron</texture>   </static_weapon>

Sprawdź czy w pliku ui_hud.xml masz wpisy odnoszące się do ui_hud_s12, jeśli występują, należy je umieścić w tag na początku wiersza <!-- -->

czyli pierwszy z posta wpis:

<!-- <texture id="ui_hud_s12"  x="1030" y="270" width="532" height="441" /> -->

W ten sposób wyłączysz wiersz z użycia.

 

Czy sposób zadziała? - nie wiem. Zmian jest tyle, że najszybciej przeinstalować moda od początku.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli zainstalujesz te same elementy moda, save powinien działać - pamiętaj jednak, że mając np. 21 artów na pasie a instalując moda w wersji podstawowej - może powstać błąd z powodu innej konfiguracji zapisu gry w oparciu o poprzedni mod [ilość artefaktów]. Najlepiej wczytać zapis i sprawdzić. Jeśli chodzi o wpisy na które w poprzednim poście zwróciłem uwagę - musiały pozostać w innym pliku, skoro gra się "upomina" o ich brak w logu.

Link to comment
Share on other sites

Mam 14 artów na pasie bo te 21 nie zaskoczyło. 

Robię reinstall moda , jeśli save nie będą pasować to sznurek na szyje bracia :(

W momencie wczytywania save z nowej gamedaty stało na szali cale moje życie stalkerskie , ale udało się , save działa i zostaję z Wami :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity