Skocz do zawartości

Ruter DSL


smox

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka słów wstępu. Teraz mam internet "radiówkę" w Orange. Było by ok. gdyby nie limit 3 GB/miesiąc. Nie dawno pojawiła się możliwość założenia internetu firmy InterWifi, też radiowego, ale bez limitu.
Korzystne było by dla mnie posiadanie własnego rutera DSL i stąd moje pytanie do Was. Jaki ruter kupić? Sporo ich jest do wyboru, ale nie znam się na tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy w sumie do czego potrzebujesz router. Mówisz, że masz Orange, zmieniajac firmę na Interwifi też będziesz miał od nich modem w formie pendrive'a tj z kartą sim?

Jeśli tak, to potrzebujesz ten: http://allegro.pl/3g-4g-era-plus-gsm-cyfrowy-polsat-tl-mr3220-wwa-i3176850552.html (działa on zarówno z sieciami GSM jak i ze zwykłym internetem po kablu)

Jeśli będziesz miał inny modem to połączysz się zwykłym kablem sieciowym i wystarczy taki http://allegro.pl/router-tp-link-tl-wr743nd-i3189421901.html

Wg. mnie Tp-Link to najlepsza firma, ma prosty interfejs i modemy ma niezawodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo nie rozumiem co napisałeś. Router a modem to dwie rózne rzeczy,

Posiadając własny modem dostanę 4 miesiące za darmo

 

Więc w końcu co chcesz kupić? ta antena to co to za antena? w firmie powiedzieli Ci, że będziesz odbierać sygnał radiowo (wi-fi) czy w inny sposób? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś mi że firma daje antenę i odbiornik, a anteny używasz teraz - stąd mój błędny wniosek, cały czas myslałem że używasz zwykłego modemu na usb. Skoro masz antenę i jest na kabel koncentryczny to spokojnie podłaczysz ją do routera, który zaporoponowałem a konkretnie do tej tańszej wersji za 70zł.

 

edit: do czego masz aktualnie podpiętą antenę?

Edytowane przez kfiat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jasne. Router dostałeś od Orange? Pewnie tak bo google milczy jak wpisuje tak egzotyczną nazwę routera. Drobna porada - jak masz stacjonarny komputer i nie będziesz korzystał z wi-fi to router z 1 anteną wystarczy. Jeśli mieszkasz w domu, a nie w mieszkaniu, i chcesz korzystać z laptopa i telefonu/smartfona nawet na podwórku to musisz kupić z 2 albo i 3 antenami http://allegro.pl/router-tp-link-tl-wr940n-wi-fi-n-3-anteny-i3167114683.html są to droższe routery ale mają lepszy zasięg. 2-3 betonowe ściany i nie ma sygnału jeśli masz router z 1 anteną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.