Skocz do zawartości

Nowy inwentarz i inne


Osaka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Robię moda na bronie na swój własny użytek, przynajmniej na razie (nie pytać się, czy udostępnię, bo RACZEJ TAK - ale dopiero jak skończę i bd wiedział, że wszystko działa :tongue: , przy czym będzie to mój pierwszy mod :cool:). Chodzi mi o to, że oprócz dodawania broni, chcę zmienić okno ekwipunku - chciałbym mieć dwa sloty na broń główną, jeden na broń osobistą, jeden na pancerz i aż 16 (słownie - szesnaście) na artefakty, ze względu na to, że mam zamiar dodać artefakty, które nie są typowymi artefaktami (wiem, wiem - masło maślane o smaku masła z dodatkiem masła; podwójnie zmaślane :smile:), typu "dodatkowa sakwa" czy też "płyta kevlarowa", itp. Tylko tu się pojawia problem - nie wiem jak to zrobić  :smile: Nie wiem, czy na takiej zasadzie jak w SoC czy na innej. Stąd moje pytania:

a) jakie pliki modyfikować?

b) jak ustalać pozycje slotów?

c) jak zmienić tło całego ekwipunku?

 

Dodawanie broni i pancerzy już ogarnąłem, tak samo pliki handlarzy i NPC'ów.

 

Do tematu załączam fotkę: post-3960-0-03467000-1367766284_thumb.jp

Po lewej jak jest w grze, po prawej - jak ja to widzę.

 

PS. Jeszcze jedno - jak zwiększyć ilości mutantów na bagnach i NPC'ów w Jantarze (jak na mój gust trochę mało ich siedzi przy bunkrze :smile:)

 

PS2. Bardzo dobrze rozumiem, że rzucam się na głęboką wodę z tym modem, ale bardzo lubię tego typu wyzwania :devil:, tak więc mnie nie odwiedziecie od tego pomysłu :tongue:

 

PS3. Co można założyć na ten górny slot oznaczony "???"? Z tego co pamiętam przez całą grę nie miałem nic w tym slocie. O ile się nie mylę w SoC tam się wkładało hełm przeciw-PSI. Niech mi ktoś, proszę, powie :smile: Ze względu na to, że nie wiem od czego on - zostawiłem go w moim "projekcie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny stalker w obozie - z ambicjami na moddera...Witam - zaczynałem tak samo przygodę z Stalker Team'em, dlatego rozumiem twój zapał. Wpierw rozważmy kwestię zwiększenia ilości slotów na artefakty, pomocne tutaj okażą się artykuły: z GSC, Modostroi.ru oraz uzupełniająco Stalker Inside Wiki.
Jeśli potrzebujesz dodatkowych uzupełnień w google wpisz poniższy tekst:

    <dragdrop_belt x="645" y="136" width="410" height="60"      cell_width = "60" cell_height="60" rows_num="1" cols_num="5"/>

w ten sposób znajdziesz właściwe tematy dla powyższej modyfikacji ilości slotów.
Ciekawy przykład modyfikacji slotów znajdziesz tutaj
Dołączona grafika
 
-wymagałby jednak rozebrania moda O.G.S.E na części.
Pozostałe pytania póki co, zostawię bez odpowiedzi, ponieważ dodanie dodatkowego slotu na broń "prawdopodobnie" wymaga modyfikacji plików .dll.
Jeśli chodzi o zwiększenie ilości mutantów, to masz 2 możliwości:

  • [*]modyfikacje pliku
all.spawn [*]spawn poprzez skrypt, który jest łatwiejszy - natomiast może skutkować chwilowym spadkiem płynności gry.

Nie są to modyfikacje najłatwiejsze dla początkującego moddera, wymagają sporego zaangażowania w temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.