Skocz do zawartości

Recka Mad Catz R.A.T 5


MiedzianeJaja

Rekomendowane odpowiedzi

Recenzje stworzyłem na prośbę Malakasa więc proszę nie posądzać mnie o onanizm i ekshibicjonizm sprzętowy :tongue:

Do rzeczy.
Szczur R.A.T 5 to średnia półka gdyż posiada młodszych i starszych braci.

Do zakupu skłoniła mnie jeszcze akceptowalna (jak dla mnie) cena i nie ukrywam fascynujący design. Po pomacaniu w sklepie stwierdziłem że można zwierze brać do domu.

Pierwszym zaskoczeniem po otwarciu fajowskiego pudełka jest brak jakiegokolwiek softu  :ohmy:

Sterowniki i aplikację do zarządzania szczurem trzeba ściągnąć samemu ze strony producenta gdyż nie załączono płytki z oprogramowaniem.

Podłączony bez niego szczur zachowuje się jak najzwyklejsza szara mysz komputerowa.

R.A.T 5 wykonany jest z tworzyw antypoślizgowych z matowym wykończeniem i aluminium. MHO to tworzywo jest r e w e l a c y j n e.

Szczur mimo segmentowej budowy sprawia raczej wrażenie jednej całości.

Świetnie leży w ręce, nic nie skrzypi i nie chybocze, przewód posiada solidny, materiałowy oplot, przyciski chodzą dość twardo tak że nic nie powinno przypadkowo się wcisnąć.

Oczywiście że ma laser :tongue: Czyli  jednym słowem solidność i zaufanie  :yes:

 

No i trochę obrazków.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jak widać R.A.T 5 ma długość około 11 cm i  możliwość wydłużenia do około 13 cm w dwóch skokach co 1 cm.

Solidna szyna i zatrzask powodują że nadal odczuwamy go w dłoni jak jedną całość. Wysokość to około 3,5 cm a szerokość 7 cm.

 

Dołączona grafika

 

Standardowo nasz szczur waży około 130g a dodatkowe 5 obciążników po 6 gram każdy pozwoli podnieść jego wagę do 160 gram.

Szczerze mówiąc to taki bajer choć lepiej mi się gra z pełnym obciążeniem :smile:

 

I porównanie wielkości do standardowej paki fajek

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

R.A.T 5 Posiada cztery tryby czułości przełączane przyciskiem znajdującym się za kółkiem przewijania i sygnalizowane przez wskaźnik diodowy. Każdemu ustawieniu można przypisać dowolną czułość w zakresie 100dpi - 5600dpi. Standardowo są to kolejno 800, 1600, 3200 i 5600 dpi. Dodatkowym ficzerem jest przycisk "aiming" którego wciśnięcie powoduje chwilowe zmniejszenie dpi (o zaprogramowany wcześniej %) w celu np. lepszego celowania.

 

Dołączona grafika

 

Szczur piąty daje nam możliwość zaprogramowania 6 dodatkowych przycisków (oprócz LPM i PPM) w trzech przełączanych trybach (mode) czyli dla każdego stworzonego przez nas profilu aplikacji (gry) można maksymalnie mieć 18 różnych makr (trzy przełączane tryby (mode) po 6 różnych makr w każdym). Każdy z trybów (mode) jest sygnalizowany innym kolorem diody na przycisku zmiany trybu. Zaprogramować można zarówno odtwarzanie kombinacji klawiszy z klawiatury jak i kliknięcia naszego szczura. Każde makro można  zapętlić i na przykład przyciskiem włączać / wyłączać symulację wciśniętego i trzymanego Ctrl lub innego klawisza. Profile można zapisywać a szybki dostęp do nich zapewnia ikonka w pasku zadań.

 

Dołączona grafika

 

Niestety oprogramowanie nie posiada wersji PL więc trzeba trochę czasu poświęcić na odkrycie co jest do czego, zgłębiłem dopiero tajniki tworzenia prostego makra a zostały jeszcze zaawansowane.

 

No i to by chyba było na razie tyle, jak by mi przyszło coś jeszcze do głowy to dopiszę.

Ufff...

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super recenzja :) Też mam tą mysz i jestem bardzo zadowolony. Po małym rozszerzeniu i dodaniu obciążników leży idealnie w ręce. Mnie najbardziej odpowiada możliwość zmiany rozdzielczości lasera. Po włączeniu celownika w jakiejś grze, posłużę się tu przykładowo COD: MW2, przełącza się na mniejszą czułość i można trafic z końca mapy quickscope'em headshota. Od czasu do czasu denerwują mnie te szpary w szczurze, ale da się przyzwyczaić. Polecam również!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję @Miedziany...doskonały opis. Podaj proszę jeszcze szerokość tej myszy. Chcę ją dokładnie porównać  gabarytowo z Logitech MX Revolution.

Jeszcze jedna sprawa...kółko myszy. Jakie ma funkcje i tryby pracy ? chodzi mi o to czy ma np. tryb wolny podobny jak myszy Logitech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tryb w którym kółko obraca się swobodnie bez zapadki. W trybie wolnego koła można bardzo szybko przewijać strony internetowe w dól i w górę.

Dla przykładu kółko logitech ma dwa tryby wolny i zapadka do tego przechył w prawo i lewo przesuwa stronę/obraz/tekst  w tych kierunkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.