Jump to content

Recka Mad Catz R.A.T 5


Recommended Posts

Recenzje stworzyłem na prośbę Malakasa więc proszę nie posądzać mnie o onanizm i ekshibicjonizm sprzętowy :tongue:

Do rzeczy.
Szczur R.A.T 5 to średnia półka gdyż posiada młodszych i starszych braci.

Do zakupu skłoniła mnie jeszcze akceptowalna (jak dla mnie) cena i nie ukrywam fascynujący design. Po pomacaniu w sklepie stwierdziłem że można zwierze brać do domu.

Pierwszym zaskoczeniem po otwarciu fajowskiego pudełka jest brak jakiegokolwiek softu  :ohmy:

Sterowniki i aplikację do zarządzania szczurem trzeba ściągnąć samemu ze strony producenta gdyż nie załączono płytki z oprogramowaniem.

Podłączony bez niego szczur zachowuje się jak najzwyklejsza szara mysz komputerowa.

R.A.T 5 wykonany jest z tworzyw antypoślizgowych z matowym wykończeniem i aluminium. MHO to tworzywo jest r e w e l a c y j n e.

Szczur mimo segmentowej budowy sprawia raczej wrażenie jednej całości.

Świetnie leży w ręce, nic nie skrzypi i nie chybocze, przewód posiada solidny, materiałowy oplot, przyciski chodzą dość twardo tak że nic nie powinno przypadkowo się wcisnąć.

Oczywiście że ma laser :tongue: Czyli  jednym słowem solidność i zaufanie  :yes:

 

No i trochę obrazków.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jak widać R.A.T 5 ma długość około 11 cm i  możliwość wydłużenia do około 13 cm w dwóch skokach co 1 cm.

Solidna szyna i zatrzask powodują że nadal odczuwamy go w dłoni jak jedną całość. Wysokość to około 3,5 cm a szerokość 7 cm.

 

Dołączona grafika

 

Standardowo nasz szczur waży około 130g a dodatkowe 5 obciążników po 6 gram każdy pozwoli podnieść jego wagę do 160 gram.

Szczerze mówiąc to taki bajer choć lepiej mi się gra z pełnym obciążeniem :smile:

 

I porównanie wielkości do standardowej paki fajek

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

R.A.T 5 Posiada cztery tryby czułości przełączane przyciskiem znajdującym się za kółkiem przewijania i sygnalizowane przez wskaźnik diodowy. Każdemu ustawieniu można przypisać dowolną czułość w zakresie 100dpi - 5600dpi. Standardowo są to kolejno 800, 1600, 3200 i 5600 dpi. Dodatkowym ficzerem jest przycisk "aiming" którego wciśnięcie powoduje chwilowe zmniejszenie dpi (o zaprogramowany wcześniej %) w celu np. lepszego celowania.

 

Dołączona grafika

 

Szczur piąty daje nam możliwość zaprogramowania 6 dodatkowych przycisków (oprócz LPM i PPM) w trzech przełączanych trybach (mode) czyli dla każdego stworzonego przez nas profilu aplikacji (gry) można maksymalnie mieć 18 różnych makr (trzy przełączane tryby (mode) po 6 różnych makr w każdym). Każdy z trybów (mode) jest sygnalizowany innym kolorem diody na przycisku zmiany trybu. Zaprogramować można zarówno odtwarzanie kombinacji klawiszy z klawiatury jak i kliknięcia naszego szczura. Każde makro można  zapętlić i na przykład przyciskiem włączać / wyłączać symulację wciśniętego i trzymanego Ctrl lub innego klawisza. Profile można zapisywać a szybki dostęp do nich zapewnia ikonka w pasku zadań.

 

Dołączona grafika

 

Niestety oprogramowanie nie posiada wersji PL więc trzeba trochę czasu poświęcić na odkrycie co jest do czego, zgłębiłem dopiero tajniki tworzenia prostego makra a zostały jeszcze zaawansowane.

 

No i to by chyba było na razie tyle, jak by mi przyszło coś jeszcze do głowy to dopiszę.

Ufff...

  • Positive 2
Link to comment
Share on other sites

Super recenzja :) Też mam tą mysz i jestem bardzo zadowolony. Po małym rozszerzeniu i dodaniu obciążników leży idealnie w ręce. Mnie najbardziej odpowiada możliwość zmiany rozdzielczości lasera. Po włączeniu celownika w jakiejś grze, posłużę się tu przykładowo COD: MW2, przełącza się na mniejszą czułość i można trafic z końca mapy quickscope'em headshota. Od czasu do czasu denerwują mnie te szpary w szczurze, ale da się przyzwyczaić. Polecam również!

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję @Miedziany...doskonały opis. Podaj proszę jeszcze szerokość tej myszy. Chcę ją dokładnie porównać  gabarytowo z Logitech MX Revolution.

Jeszcze jedna sprawa...kółko myszy. Jakie ma funkcje i tryby pracy ? chodzi mi o to czy ma np. tryb wolny podobny jak myszy Logitech.

Link to comment
Share on other sites

To tryb w którym kółko obraca się swobodnie bez zapadki. W trybie wolnego koła można bardzo szybko przewijać strony internetowe w dól i w górę.

Dla przykładu kółko logitech ma dwa tryby wolny i zapadka do tego przechył w prawo i lewo przesuwa stronę/obraz/tekst  w tych kierunkach

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.