Skocz do zawartości

Ulepszenie komputera


Jurij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż mam taki problem ponieważ od niedawna niepokoją mnie moje części do komputera mianowicie chodzi o to że Assasins'Creed 3 strasznie klatkuje i zamula miejscami na najniższych wymaganiach dlatego obawiam się że do lepszych gier muszę zacząć myśleć o zmianie sprzętu i otóż takie pytanie jakie części polecacie kupić żeby komputer śmigał.

 

 

Mój sprzęt

 

8GB Ram

AMD Phentom™ II X4 965 Processor 3,40 GHz

AMD Radeon HD 6700 Series

WIndows 7 64 bitowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tak się dobrze składa, że mam identyczny procesor. Co prawda każdy procesor podkręca się inaczej, ale możemy przyjąć, że możesz uzyskać mniej więcej takie same parametry overclockingu jak ja. Pierwsze pytanie to czy masz wersję Black Edition z odblokowanym mnożnikiem. Jeśli nie to samo podkręcanie będzie wiele bardziej skomplikowane gdyż będzie bezpośrednio zależne od możliwości płyty głównej/mostka północnego i pamięci RAM. Jeśli jesteś poważnie zainteresowany uzyskaniem 600mhz na rdzeniu za darmo to wpisz w google "podkręcanie phenom II" i poczytaj trochę. Wiadomości tam zawarte nie są do końca "user friendly" ale dają pewne pojęcie o zasadzie działania komputera, lektura ta pomoże Tobie zrozumieć co będę Ci podpowiadał podczas procesu podkręcania :) chyba że dasz radę samemu ;) A i w sumie ważna sprawa, podaj dokładny model płyty głównej i pamięci RAM.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to podkręcać to ja bym zbytnio nie chciał bo z moim szczęściem to może się skonczyć tragicznie :D. Ostantio trochę myślałem i zastanawiałbym się nad zmianą karty graficznej i dokupienie dysku bo pamięć na kompie ledwie starcza. Tak więc jakie częście byście polecili tak żeby było idealnie do grania w gry najlepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki masz budżet. Polecam GTX 570, jeśli nie przeszkadza Ci używka to za 500zł znajdziesz, i to na gwarancji. Nowy 660ti to wydatek 700-800zł, jest to obecnie najlepsza karta w stosunku cena/wydajność. Co do dysku to każdy ma inne preferencje, ja zawsze polecam WD jeszcze żaden mi się nie popsuł a miałem ich kilka. dobre są też seagate'y chociaż nieco głośne, Maxtor'y również mają dobrą opinię. Nie polecam tylko Samsungów z uwagi na częsta awaryjność, ale może jest to spowodowane ich masowym użytkowaniem.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o uszkodzenie procesora przy podkrecaniu to przytocze ci pewną sytuacje jeden użytkownik pewnego forum dał zbyt wysokie napiecie na procesorze Intela  i7 i procesor dzialał tak przez 2-3lata nie pamietam dokładnie po czym uległ uszkodzeniu nie dzialał stabilnie nawet na domyślnym zegarze taktowania.

 

Sam z powodzeniem swojego AMD Phenom II 955 BE podkreciłem do 4Ghz na płycie Gigabyte GA 970A UD3 chłodzenie Fortis HE1225 kupiłem też kartę graficzna Asus GTX660Ti i jestem zadowolony.

 

Co do dysków twardych to jest loteria i nie nalezy awaryjności okreslać przez danego producenta i nowe Seagate nie są wcale głośne miałem starszej generacji 7200.9 i teraz nowy ST1000DM003 i nie mam powodów do narzekań na ten dysk w komputerze mam też WDC WD1600AAJS o Samsung HD502HJ i żaden z nich nie jest głośny teraz na rynku dyskow nie ma za dużego wyboru bo są dwaj producenci Seagate i Western Digital

 

A tym że Assasin's Creed III nie da się grać to sie nie przejmuj bo ta gra ma nie najlepszą optymalizacje ja w Bostonie na maksymalnych detalach mam 40-45FPS czasami ilośc klatek wzrosnie do 50 na wysokich ustawieniach graficznych

Edytowane przez aen
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój komputer jest już stary mam go od około 8 roku życia lecz części wymieniałem jakoś 2 lata temu, więc już trochę latek mimo wszystko ma na sobie.

 

A co do Assasina to ja gram na najniższych i czasami strasznie sie gra, czesto muszę odczekać chwile w miejscu aż się załaduje na czas :D, ale mimo wszystko lubię grać sobie.

 

I jeszcze jedno pytanie ale już odnośnie Assasina co jeśli chciałem żeby dołączył do mnie nowy Assasin (wykonałem wszystkie zadania wyzwolenia na terytorium) i nie wiem co dalej :/ :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam ponownie otóż pragnę w najbliższym czasie zacząć zbierać albo najlepiej w najbliższym czasie kupić części, otóż chce sobie zrobić komputer pod gry oczywiście taki że np. w Wiedźmina 3 oraz samego Stalkera grało się przyjemnie. :) . Tak więc jakie według was powinienem kupić części a może lepiej byłoby kupić od razu nowy komputer, ponieważ ten ma już jakieś no może nie 10 lat ale coś koło temu ( co prawda części wymieniałem jakieś 3 lata temu), ale przez ten czas zdążyło się wiele popsuć między innymi musiałem zdjąć przednią obudowe żeby włączać komputer po tym jak guziczek od włączania dosłownie wypadł oraz fakt że muszę go wyłączać przez odcięcie zasilania bo inaczej to po prostu restartuje się. Tak więc proszę o doradzenie w tej sprawie :). Sprzęt taki sam jak na samej górze posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw do gier bez monitora to ja bym mierzył w 2-3 tysiące za coś w miarę sensownego. 700-800 za dobry procek (core i5), ale można i za 500-600 Core i3, płytkę główną za 300-400 (pod OC, dla i3 lepiej coś tańszego), ram 4 GB za 200zł albo 8 GB za 400zł, zasilacz ok 300zł, bo zakładam, że trzeba będzie wymienić. Dysk to nwm, sam oceń jego stan.

 

CPU: 500-800 (i3, i5)

Płyta: 200-400 (najtańsza do i3, droższa do i5)

Ram: 200-400 (zależnie 4 lub 8GB) (chyba, że już masz DDR3 to wtedy wykreślasz ten koszt)

Zasilacz: 300 (musi być dobry)

System: 300 (na legalu ofc)

Grafika: 700-800 za AMD R7 270 (tania, w miarę wydajna jednostka)

 

Lepiej wziąć i3 i dobrą grafikę niż i5 i słabą grafikę, bo i3 to do gier nadal dobry procek z mocnym wątkiem. Ale do wiedźmaka bym w i5 szedł. W tandemie z R7 270 powinien hasać. 

Edytowane przez kubekpop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat trafił się artykuł na PClabie o zestawach w różnych cenach. Warto przeglądnąć żeby mniej więcej ustalić wstępnie koszty.

 

http://pclab.pl/art52777.html

 

Tu : http://www.3dmark.com/search możesz wpisać sobie procek albo kartę graficzną i sprawdzić jaki zestaw (grafika + procesor) daje najlepsze, dobre, czy średnie wyniki.

 

A tu: http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-kart-graficznych przydatne zestawienie kart graficznych.

 

Myślę że najłatwiej Ci będzie zacząć od wybrania karty graficznej lub procka (kryterium ceny) i w około wybranej rzeczy budować resztę struktury. Na przykład wybierasz GTX 660 do tego i5-3350P 3,10 do tego 8GB ram i mobo to powinno się zamknąć w 2k (oczywiście to tylko taki przykład). A mając już wstępną konfigurację bierzesz się za "szlifowanie" szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, czy na obecnym sprzęcie gra The Forest działała by dobrze? Mam na myśli blag ścięć oraz w miare płynną rozgrywkę.

Oto wymagania The Forest

 

Minimalne:

  1. [*]System operacyjny: Windows 7 [*]Procesor: Intel Dual-Core 2.4 GHz [*]Pamięć: 4 GB RAM [*]Karta graficzna: NVIDIA GeForce 8800GT [*]DirectX: wersja 9.0 [*]Dysk twardy: 5 GB wolnego miejsca

Zalecane:

  1. [*]System operacyjny: Windows 7 [*]Procesor: Procesor czterordzeniowy (Quad Core) [*]Pamięć: 4 GB RAM [*]Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 560 [*]DirectX: wersja 9.0 [*]Dysk twardy: 5 GB wolnego miejsca

 

 

 

Natomiast mój sprzęt na samej górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.