Jump to content

Spadek prędkości


Damianox213

Recommended Posts

Witam. Ostatnio nawiedza mnie problem opisany w temacie. Mam internet Orange TP do 10MBs, wszystko było cacy przez 9 miesięcy, aż do listopada. W umowie mam że 10Mb nie jest gwarantowane i spadki mogą być do 1MB, ale gdy prędkość downloadu wynosi 8kb/s coś jest nie tak. Upload jest nawet wyższy! Wynosi jakieś 80 kbs. Router to Sagemcom F@st 2704. W dzień ciężko jest cokolwiek zrobić, im późniejsza pora tym lepiej.
Bardzo proszę o pomoc, i z góry dziękuję. 
 
Statystyki łącza:
 
Link to comment
Share on other sites

@Damianox213

Na twoim miejscu - po wykluczeniu przyczyn technicznych, zająłbym się monitorowaniem szybkości łącza - sprawdzając kilka programów dedykowanych wspomnianemu zagadnieniu - link, dodatkowo polecam uzupełnić monitoring Speedtestem. Zebrałbym logi z miesiąca a następnie złożył reklamację na niezgodność towaru z umową. Nie wiem co zawiera twoja umowa z dostawcą internetu (mam nadzieję, że nie jest niekorzystna), jednakże poradę prawną możesz zasięgnąć tutaj - link. Mój znajomy powołując się na reklamację, która była w pełni uzasadniona - uzyskał pozytywne jej rozpatrzenie.

Zobacz jeszcze ten wątek zanim zabierzesz się za reklamację - link.

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Warto dzwonić do serwisu po to chociażby by się "odhaczyć". Teraz wszystkie rozmowy są nagrywane i archiwizowane, więc gdybyś pisał reklamację warto powołać się na liczne kontakty z serwisem telefonicznym TP. Miałem podobną sytuację, ja mam kablówkę, ale swojego czasu miałem dużo problemów ze stabilnością łącza i kiedyś mi konsultant zasugerował by dzwonić za każdym razem jak coś jest nie tak. Byłem potem w centrali sieci by złożyć reklamację i Pani od razu sprawdza w komputerze ile razy i kiedy dzwoniłem - miała nawet opisy i przyczyny awarii wpisywane przez technika.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.