Skocz do zawartości

Spadek prędkości


Damianox213

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio nawiedza mnie problem opisany w temacie. Mam internet Orange TP do 10MBs, wszystko było cacy przez 9 miesięcy, aż do listopada. W umowie mam że 10Mb nie jest gwarantowane i spadki mogą być do 1MB, ale gdy prędkość downloadu wynosi 8kb/s coś jest nie tak. Upload jest nawet wyższy! Wynosi jakieś 80 kbs. Router to Sagemcom F@st 2704. W dzień ciężko jest cokolwiek zrobić, im późniejsza pora tym lepiej.
Bardzo proszę o pomoc, i z góry dziękuję. 
 
Statystyki łącza:
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Damianox213

Na twoim miejscu - po wykluczeniu przyczyn technicznych, zająłbym się monitorowaniem szybkości łącza - sprawdzając kilka programów dedykowanych wspomnianemu zagadnieniu - link, dodatkowo polecam uzupełnić monitoring Speedtestem. Zebrałbym logi z miesiąca a następnie złożył reklamację na niezgodność towaru z umową. Nie wiem co zawiera twoja umowa z dostawcą internetu (mam nadzieję, że nie jest niekorzystna), jednakże poradę prawną możesz zasięgnąć tutaj - link. Mój znajomy powołując się na reklamację, która była w pełni uzasadniona - uzyskał pozytywne jej rozpatrzenie.

Zobacz jeszcze ten wątek zanim zabierzesz się za reklamację - link.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dzwonić do serwisu po to chociażby by się "odhaczyć". Teraz wszystkie rozmowy są nagrywane i archiwizowane, więc gdybyś pisał reklamację warto powołać się na liczne kontakty z serwisem telefonicznym TP. Miałem podobną sytuację, ja mam kablówkę, ale swojego czasu miałem dużo problemów ze stabilnością łącza i kiedyś mi konsultant zasugerował by dzwonić za każdym razem jak coś jest nie tak. Byłem potem w centrali sieci by złożyć reklamację i Pani od razu sprawdza w komputerze ile razy i kiedy dzwoniłem - miała nawet opisy i przyczyny awarii wpisywane przez technika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.