Skocz do zawartości

MW odbicie bariery dla Wolności


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem. Dawno temu już wykonałem zadanie odbicia bazy wojskowej w MW, ale nie szedłem z tym od razu do Łuksza, tylko zająłem się innymi rzeczami. Teraz wróciłem do niego i daje mi kolejną misję by odbić barierę i tylko jak mi daje to zadanie, to od razu pojawia się, że zadanie się nie powiodło. Widzę, że brakuje NPCa z Wolności zwanego Czapa, z którym miałem odbić barierę, bo nie mogę go znaleźć. Czy jest jakaś możliwość zrespawnowania go, czy jakiś inny sposób zmodyfikowania plików gry, by to zadanie zostało zaliczone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@.::sassin::.

istnieje sposób na zespawnowanie postaci, jednakże musisz posiadać min. wiedzy o modyfikacjach. Dużo w twojej sytuacji pomogłoby podesłanie w wersji spakowanej (najlepiej wstawiając na bezpłatny hosting plików np. RGhost) folderów z zawartością : scripts (pliki o rozszerzeniu .script), gameplay, misc, text. Nie mam na dysku moda, więc precyzyjnie nie udzielę odpowiedzi.

Najprostszy sposób to przypisanie dialogów Czapy - innemu NPC'owi, np. znajdującemu się na MW - np. Maksowi. Nie wiem jednak czy w tym modzie dalej występuje on pod tym samym identyfikatorem - opieram się o pliki z niemodowanego Shoc'a.

Pierwotny ID postaci: mil_Svoboda_blockpost_leader - wystarczy przejść do sekcji w której znajdują się dialogi tj.

<actor_dialog>mil_freedom_commander_common2</actor_dialog>

i skopiować ją do sekcji innej postaci, gdzie podany w przykładzie Maks posiada ID: mil_Svoboda_master_Max. Postacie znajdziesz w pliku character_desc_military.xml [gamedataconfiggameplay]. Oczywiście pracujesz na kopii pliku modyfikowanego!

Nie wiem czy sposób będzie działał, ale w innym modzie sprawdzałem go z pozytywnym rezultatem.

Sposób trudniejszy polega na zespawnowaniu postaci - sprawdź ten poradnik, pamiętając iż musisz zebrać współrzędne dla pozycji NPC'a oraz jako identyfikator wybrać: mil_Svoboda_blockpost_leader. Alternatywny sposób na spawn znajdziesz tutaj.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za odpowiedzi, już wczytałem wcześniejszego sejwa, ale na przyszłość jak coś, to skorzystam z tych pomysłów. Sam na modyfikacjach się za bardzo nie znam (umiem co najwyżej zmieniać statystyki przedmiotów, czy actora) ale każda nowa umiejętność modyfikacji plików gry jest ciekawa :D

 

Edit: aha, a wersja "Update final" to rozumiem, że jest po prostu ostatnią wersją/aktualizacją tego moda?

Edytowane przez .::sassin::.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.