Jump to content

MW odbicie bariery dla Wolności


Recommended Posts

Witam, mam problem. Dawno temu już wykonałem zadanie odbicia bazy wojskowej w MW, ale nie szedłem z tym od razu do Łuksza, tylko zająłem się innymi rzeczami. Teraz wróciłem do niego i daje mi kolejną misję by odbić barierę i tylko jak mi daje to zadanie, to od razu pojawia się, że zadanie się nie powiodło. Widzę, że brakuje NPCa z Wolności zwanego Czapa, z którym miałem odbić barierę, bo nie mogę go znaleźć. Czy jest jakaś możliwość zrespawnowania go, czy jakiś inny sposób zmodyfikowania plików gry, by to zadanie zostało zaliczone?

Link to comment
Share on other sites

@.::sassin::.

istnieje sposób na zespawnowanie postaci, jednakże musisz posiadać min. wiedzy o modyfikacjach. Dużo w twojej sytuacji pomogłoby podesłanie w wersji spakowanej (najlepiej wstawiając na bezpłatny hosting plików np. RGhost) folderów z zawartością : scripts (pliki o rozszerzeniu .script), gameplay, misc, text. Nie mam na dysku moda, więc precyzyjnie nie udzielę odpowiedzi.

Najprostszy sposób to przypisanie dialogów Czapy - innemu NPC'owi, np. znajdującemu się na MW - np. Maksowi. Nie wiem jednak czy w tym modzie dalej występuje on pod tym samym identyfikatorem - opieram się o pliki z niemodowanego Shoc'a.

Pierwotny ID postaci: mil_Svoboda_blockpost_leader - wystarczy przejść do sekcji w której znajdują się dialogi tj.

<actor_dialog>mil_freedom_commander_common2</actor_dialog>

i skopiować ją do sekcji innej postaci, gdzie podany w przykładzie Maks posiada ID: mil_Svoboda_master_Max. Postacie znajdziesz w pliku character_desc_military.xml [gamedataconfiggameplay]. Oczywiście pracujesz na kopii pliku modyfikowanego!

Nie wiem czy sposób będzie działał, ale w innym modzie sprawdzałem go z pozytywnym rezultatem.

Sposób trudniejszy polega na zespawnowaniu postaci - sprawdź ten poradnik, pamiętając iż musisz zebrać współrzędne dla pozycji NPC'a oraz jako identyfikator wybrać: mil_Svoboda_blockpost_leader. Alternatywny sposób na spawn znajdziesz tutaj.

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Dzięki Wam za odpowiedzi, już wczytałem wcześniejszego sejwa, ale na przyszłość jak coś, to skorzystam z tych pomysłów. Sam na modyfikacjach się za bardzo nie znam (umiem co najwyżej zmieniać statystyki przedmiotów, czy actora) ale każda nowa umiejętność modyfikacji plików gry jest ciekawa :D

 

Edit: aha, a wersja "Update final" to rozumiem, że jest po prostu ostatnią wersją/aktualizacją tego moda?

Edited by .::sassin::.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.