Skocz do zawartości

W jaki sposób z gry zmieniać plik game_relations.ltx??


PerrytPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dwóch tygodni przeszukuje skrypty i szukam linijek odpowiedzialnych za możliwość modyfikowania pliku game_relation.ltx czyli prościej stosunków z frakcjami. Zauważyłm w pewnym modzie (Cheat Mod 1.02, wchodzi w skład Main Menu Mods Compilation) menu do zmieniania stosónków z frakcjami z poziomu gry (??).  Jedynym plikiem odpowiadającym za możliwość zmiany stosónków jest właśnie game relation.ltx, ale w jaki sposób zmieniać go z poziomu gry ?? Po przeszukaniu pliku ui.main.menu.ltx odpowiadającego za działanie menu właśnie tego moda, doszukałem się tylko bindów otwierających poszczególne okna, ale nic na temat jakiegokolwiek modyfikowania pliku game relations.

 

Ma ktoś pomysł jak odnaleść fragment pliku, odpowiadającego za modyfikacje tych że stosunków? Chciałbym stworzyć własny edytor stosunków z frakcjami ale musze mieć jakieś oparcie czy wzór, na którego podstawie mógłbym to zrobić :/

 

Na dole udostępniam główne pliki tzn.: game_relations, oraz  ui.main_menu.ltx, oraz screeny z menu które mnie tak zaciekawiło :)

post-3505-0-74819700-1397849767_thumb.jp

pliki.rar

Edytowane przez PerrytPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczę po chłopsku bo inaczej nie da rady.

 

To jest jak z grą w statki, czyli A-1, B-6 itd.

 

Z w/w plików tak się właśnie odczytuje, weźmy za przykład 1 sekcję:

 

;              |actor|actor_bandit|actor_dolg|actor_freedom|actor_stalker|arena_enemy|   bandit| csky| dolg|ecolog|freedom|killer|    army|monolith|monster|stalker|trader| zombied|actor_csky|renegade|
;====================================================================================================================================================
actor         =     0,           0,         0,            0,            0,      -5000,     0,    0,    0,     0,      0, -1000,   -5000,   -5000,  -5000,      0,     0,   -5000,         0,   -5000

 

Celowo dałem bez CODE aby to lepiej zaobserwować, kolorami oznaczę z kim nasz bohater jakie ma stosunki.

 

Za przykład pójdą zaznaczone kolorem i teraz liczmy... A-6

 

Czyli bohater (actor) ma złe stosunku z Przeciwnikami na Arenie, która była w SoC'u... Następnie.

 

A-12 mamy pogorszone, ale nie złe stosunki z najemnikami.

 

A-2 mamy neutralne stosunki z bandytami.

 

Jeśli coś nie jasne to przepraszam, ale inaczej nie da się chyba.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego sam doszedłem pare miesięcy temu ;). Chodzi mi o treść skryptów mających z pomocą ui_main_menu.ltx (Tworzenie menu "moda") zmieniać własnie zawartość tego game_relation.ltx.

 

W takiej sytuacji widać że frakcja bandytów ma z frakcją powinności stosunek -5000 czyli zły, chodzi mi o napisanie skryptów do moda podobnego do cheat 1.03, który zmieniałby te wartości na dole z poziomu gry.

  | dolg|

bandit   = 0,   1000, -5000,   0,   -5000,   -5000,  5000,-5000,-5000,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze żeby nie było więcej nie jasności co do mojego problemu:

 

Na górze udostępniłem screen z moda Main Menu Compilation 1.3, widnieje tam okno na którym mamy uproszczony panel pliku game_relations.ltx. Ciekawostka jest taka że wartości zawarte w okienku da się zmieniać, a co za tym idzie dochodzi do modyfikacji pliku game_relations.ltx z poziomu gry za pomocą tego moda.

 

Mój problem polega na tym, że chce stworzyć własny edytor modyfikujący stosunki z frakcjami ale potrzebuje jakiegoś wzoru, linijek, skryptów na których mógłbym sie wzorować w tworzeniu modyfikacji, a że w pisaniu skryptów jestem początkujący to prosze o pomoc.

Edytowane przez PerrytPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.