Jump to content

Sound Blaster Z-series problem


carlopapa

Recommended Posts

Witam na wstępie opiszę konfigurację kompa, a potem czego dotyczy problem: płyta główna: asus sabertooth 990fx r2.0 cpu : amd phenom 2 x6 1090t BE ram : corsair venegance ddr3 16GB 1600 Mhz gpu : 2x evga geforce gtx 660 SC 2GB dzwięk : SB Z-series sterowniki i bios najnowsze. Problem polega na tym że chyba sterownik karty dźwiękowej nie zawsze działe lub jest jakiś problem z zasilaniem ponieważ po włożeniu karty w slot PCI-EX 16 (tylko ten jest wolny) karta działa do momentu jak np. wyłącze komputer rano pojadę do pracy i gdy wrócę włączam kompa to albo w zasobniku systemowym widzę przekreślony głośnik lub cyfrowe urządzenie audio spdif, następnie wyłącze kompa i włączę już jest wpożądku. Karta podłączona jest cały czas ponieważ mam przeźroczystą obudowę i o pracy karty dźwiękowej informuje jej czerwona dioda. Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

1.Podaj jaką moc ma zasilacz. 2.To prawdopodobnie nie jest wina sterowników. 3. Podłącz kartę do innego komputera.4 . Z doświadczenia wiem że , może to być uszkodzona karta dzwiękowa, żle ustawione wykrywanie w biosie albo zasilanie slotu PCI-EX.Czasem niektóre urządzenia nie pasują do siebie u mnie tak czasami bywało.

Link to comment
Share on other sites

Zasilacz mam OCZ Stealthxstream 2 650 WATT, karty niestety nie mam gdzie podłączyć bo wszyscy znajomi mają laptopy, karta dzwiękowa raczej uszkodzona nie jest bo ok pół roku temu miałem tą kartę na innej płycie głównej ASUS M4A79XTD-EVO i oddałem ponieważ nie mogłem w żaden sposób zainstalować sterowników. Teraz kupiłem znowu i jest to już 2 sztuka bo pierwszą oddałem myśląc że jest wadliwa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.