Jump to content

Program do prędkości coolera procka


Junx

Recommended Posts

Witam.

 

Mam nowego kompa od 3 lat, na początku cooler od procka nie sprawiał problemów, ale teraz to w trybie 2D przy dłuższym użytkowaniu nie da się wytrzymać bo jest już strasznie głośny w 2D. W 3D wiadomo się grzeje to "wyje", ale w 2D nie musi chodzić na 100%, czy jest jakiś program (nie speedfan), który umożliwi ustawienie(a) profilów do trybów 2D i 3D np. w 2D procek będzie chodził na 30-40% a na 3D na 100%?

Link to comment
Share on other sites

Nie od dziś wiadomo że boxowe chłodzenie to lipa, prędzej czy później zaczyna hałasować więc nie ma najmniejszego sensu go montować.

Program nie naprawi Ci hałasującego wiatraka... zainwestuj parę złotych i wymień na np. http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-lt-he922-spc091-610273/ i masz problem z głowy. 

Edited by ***Holligans***
Link to comment
Share on other sites

Problem powróci jak bumerang, nie wiem z jakiej stajni masz cpu ale jak to intel to te boxy wytrzymują góra 6miesiecy, można je rozkładać, czyścic i smarować ale problem powraca coraz szybciej (w amd to fabrycznie są już zatarte XD), najlepiej jest zainwestować raz w dobrą chłodnicę, nie wiem co teraz jest trendy, ja mam Fortisa od niepamiętnych czasów już 3 podstawki zmienił i jest świetny, może to nie najlepsze chłodzenie na rynku ale daje radę, na nim siedzi wentylator Noise Blocker 120mm PWN ale jest podłączony do potencjometru corsarza gdyż znudziły mnie te wszystkie programy i ustawiania, normalnie min. to jakieś 600obr a w grach podkręcam sobie do chyba 3200 ?, nie jest to wcale aż uciążliwe.

 

Co do Fortisa to poleciłem go już niezliczonej rzeczy osób, montowałem go w domu członkom rodziny i nikt się nie skarży. Najlepsze jest to że tej pasy z zestawu można nie wymieniać latami w przeciwieństwie do np. podstawki intela gdzie pastę wymieniałem co 2/3 miesiące.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.