Skocz do zawartości

Program do prędkości coolera procka


Junx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam nowego kompa od 3 lat, na początku cooler od procka nie sprawiał problemów, ale teraz to w trybie 2D przy dłuższym użytkowaniu nie da się wytrzymać bo jest już strasznie głośny w 2D. W 3D wiadomo się grzeje to "wyje", ale w 2D nie musi chodzić na 100%, czy jest jakiś program (nie speedfan), który umożliwi ustawienie(a) profilów do trybów 2D i 3D np. w 2D procek będzie chodził na 30-40% a na 3D na 100%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od dziś wiadomo że boxowe chłodzenie to lipa, prędzej czy później zaczyna hałasować więc nie ma najmniejszego sensu go montować.

Program nie naprawi Ci hałasującego wiatraka... zainwestuj parę złotych i wymień na np. http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-lt-he922-spc091-610273/ i masz problem z głowy. 

Edytowane przez ***Holligans***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem powróci jak bumerang, nie wiem z jakiej stajni masz cpu ale jak to intel to te boxy wytrzymują góra 6miesiecy, można je rozkładać, czyścic i smarować ale problem powraca coraz szybciej (w amd to fabrycznie są już zatarte XD), najlepiej jest zainwestować raz w dobrą chłodnicę, nie wiem co teraz jest trendy, ja mam Fortisa od niepamiętnych czasów już 3 podstawki zmienił i jest świetny, może to nie najlepsze chłodzenie na rynku ale daje radę, na nim siedzi wentylator Noise Blocker 120mm PWN ale jest podłączony do potencjometru corsarza gdyż znudziły mnie te wszystkie programy i ustawiania, normalnie min. to jakieś 600obr a w grach podkręcam sobie do chyba 3200 ?, nie jest to wcale aż uciążliwe.

 

Co do Fortisa to poleciłem go już niezliczonej rzeczy osób, montowałem go w domu członkom rodziny i nikt się nie skarży. Najlepsze jest to że tej pasy z zestawu można nie wymieniać latami w przeciwieństwie do np. podstawki intela gdzie pastę wymieniałem co 2/3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.