Jump to content

Szybki sposób na ratowanie gry skryptami


szata

Recommended Posts

Wiele problemów można rozwiązać wywołując w grze pewien szereg poleceń. To się jednak wiąże z tym, że grę trzeba restartować, czasem zmieniać lokacje, a co najgorsze - mieszać w plikach moda. Niedawno eksperymentując (problem wrogiej Wolności) udało mi się znaleźć natychmiastowe i jak mi się wydaje bardzo bezpieczne rozwiązanie, którego chyba tu jeszcze nie widziałem. Z pomocą przychodzi nam spawner Atlas do Solianki.

 

Ja zrobiłem to tak, że zarezerwowałem sobie jedną kategorię spawnowanych przedmiotów, padło akurat na "różne" (misc.). Jeżeli chcemy stworzyć przedmiot potrzebny do zadania, nie potrzebujemy zmieniać nagrody u pracodawcy. Jeżeli problem pojawił się na forum, to pewnie znajdziemy potrzebne ID przedmiotu i wkleimy między cudzysłowy w polecenie spawnu. Oczywiste, ale - gra do tego nie potrzebuje być restartowana - Alt + Tab, zmieniamy plik ui_atlas2.script, zapisujemy, przechodzimy do gry i zmiany już wchodzą w życie. Wracając do problemu relacji, było polecenie, które ją poprawiało (sorki, nie pamiętam, komu piwo za nie stawiam  :tongue:  ):

relation_registry.set_community_goodwill ("freedom", db.actor:id (), 5000)

Wkleiłem je na chama do spawnera w tę samą zakładkę i co wiele ciekawsze, to też działa, zmianę w relacji widać w trakcie gry (wróg natychmiast w przyjaciela), bez zmian lokacji, itp. Domyślam się, że pewnie dużo więcej można tu uruchamiać, zachęcam do próbowania, może komuś się przyda.

Edited by szata
  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.