Skocz do zawartości

Szybki sposób na ratowanie gry skryptami


szata

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele problemów można rozwiązać wywołując w grze pewien szereg poleceń. To się jednak wiąże z tym, że grę trzeba restartować, czasem zmieniać lokacje, a co najgorsze - mieszać w plikach moda. Niedawno eksperymentując (problem wrogiej Wolności) udało mi się znaleźć natychmiastowe i jak mi się wydaje bardzo bezpieczne rozwiązanie, którego chyba tu jeszcze nie widziałem. Z pomocą przychodzi nam spawner Atlas do Solianki.

 

Ja zrobiłem to tak, że zarezerwowałem sobie jedną kategorię spawnowanych przedmiotów, padło akurat na "różne" (misc.). Jeżeli chcemy stworzyć przedmiot potrzebny do zadania, nie potrzebujemy zmieniać nagrody u pracodawcy. Jeżeli problem pojawił się na forum, to pewnie znajdziemy potrzebne ID przedmiotu i wkleimy między cudzysłowy w polecenie spawnu. Oczywiste, ale - gra do tego nie potrzebuje być restartowana - Alt + Tab, zmieniamy plik ui_atlas2.script, zapisujemy, przechodzimy do gry i zmiany już wchodzą w życie. Wracając do problemu relacji, było polecenie, które ją poprawiało (sorki, nie pamiętam, komu piwo za nie stawiam  :tongue:  ):

relation_registry.set_community_goodwill ("freedom", db.actor:id (), 5000)

Wkleiłem je na chama do spawnera w tę samą zakładkę i co wiele ciekawsze, to też działa, zmianę w relacji widać w trakcie gry (wróg natychmiast w przyjaciela), bez zmian lokacji, itp. Domyślam się, że pewnie dużo więcej można tu uruchamiać, zachęcam do próbowania, może komuś się przyda.

Edytowane przez szata
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.