Skocz do zawartości

Mój kalkulator :D


kowalsky

Rekomendowane odpowiedzi

Konfiguracja:

- CPU: AMD Phenom II X3 710

- Płyta główna: Gigabyte MA77O-UD3

- 8GB RAMu (DDR2)

- Karta graficzna: ASUS Radeon R9 270x 4gb

- Dysk twardy: 500gb

- Dysk SSD: Samsung 840 EVO 120GB

- Windows 8.1 64bit

- Zasilacz: Modelu nie pamiętam ale wiem że jest to Logic 500w

- Obudowa: Też nie pamiętam ale jest tej samej firmy co zasilacz :(

To tyle więcej nie pamiętam.

Oceńcie go w skali 1/5 bo chce wiedzieć jaka jest innych opinia!

Edytowane przez kowalsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz do wymiany. To nie jest zasilacz, tylko "urządzenie zasilaczopodobne podyższonego ryzyka" http://forum.programosy.pl/czarna-lista-zasilaczy-czyli-jaki-zasilacz-kupic-vt113278.html A jako że cały zestaw jest warty tyle, ile najsłabsza jego część, w tej chwili w skali 1-5 oceniam na 0 :) Dodatkowe minusy 1 dość słaby już jak na dzisiejsze czasy procesor (score 3006 w rankingu http://benchit.pl/procesory/ranking/2 ) 2 brak dysku SSD Jeśli chciałbyś porady, to masz dwie możliwości. Albo modernizacja, albo zmiana całej platformy na Intela...coś z i5 lub i7. Ale to oczywiście zależy od posiadanego zasobu gotówki. Oczywiście, zależy też, do czego używasz komputera.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na darmo napisałem w temacie "Kalkulator" He

SSD niedługo kupuje. Będzie on firmy Kingston 240GB 

A  jeżeli chodzi o procka to musiałbym płyte główną RAM wymienić i jak patrze na Intela i AMD to nie wiem który wybrać?

AMD X8 FX-9590 czy I7 4770

A fotkę póżniej wstawię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja uwielbiam jak po napisaniu z 10 zdań się zawiesie przeglądarka i wszystko pójdzie w diabły.. :verymad:

 

Krótko, AMD sobie daruj do gier, i% na przyszłościowej płycie pod wymienię za 3/4 lata na i7,  R9 270x 4gb i RAM DDR2 :pinch: Masz mocno niewyważony sprzęt i ten zasilacz atrapa.

 

Jeżeli masz zamiar zmienić PC i masz już budżet 2500/3000k to pisz tu lub na pclab lub na elektrodzie i ci koledzy złożą zestaw.

 

 

 

ps.Kingstona nie kupuj, teraz plextory się opłacają, kingston przyciął w uja bo do testów porozsyłał dyski z dobrym kontrolerem a do sklepów pościł z gorszym i jest spora różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zamiar zmienić PC i masz już budżet 2500/3000k to pisz tu lub na pclab lub na elektrodzie i ci koledzy złożą zestaw.

Ja akurat polecam Programosy :) Ale nie ma problemu, tutaj też damy radę złożyć porządny zestaw. Oczywiście, wszystko zależy od kasy. Ale fakt, z 2000 trzeba by mieć w kieszeni. Tu np. zestaw, któryu kompletowałem dla siebie : http://www.morele.net/inventory/info/zSHAyY/ Do tego jakiś porządny zasilacz - ok. 250 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat polecam Programosy :) Ale nie ma problemu, tutaj też damy radę złożyć porządny zestaw. Oczywiście, wszystko zależy od kasy. Ale fakt, z 2000 trzeba by mieć w kieszeni. Tu np. zestaw, któryu kompletowałem dla siebie : http://www.morele.net/inventory/info/zSHAyY/ Do tego jakiś porządny zasilacz - ok. 250 zł

 

Hmm nie wiem kto ci to poradził ale za te same pieniacze kupił byś lepszy procek (4690) oraz płytę na chipsecie (Z98)

Ja aktualnie nie sledze każdej nowinki ale znajomy patrząc na twój zestaw podał to co wyżej, wiec jeżeli jeszcze tego nie kupiłeś to sobie zerknij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ten koszyk był robiony w marcu czy lutym, czy nawet jeszcze dawniej ? ;) Miałem zamiar zmienić platformę na i5, ale niestety wyskakiwały ciągle różne wydatki ze zmianą auta włącznie. Więc tylko zapisany koszyk na pamiątkę niezrealizowanych planów się ostał :) Woadomo, minęło kilka ładnych miesięcy, zmieniły się ceny i weszły nowe produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PKT 1 Na priv, to ja mógłbym się z Tobą umówić na randkę czy jakieś bzykanko. Niestety, nie jestem normalny, wolę kobiety, a na dokładkę mi się nie podobasz :P, więc muszę cię rozczarować - nic z tego, musisz sobie znaleźć kogoś innego. PKT 2 Bez urazy, ale nie wiem, skąd się nagle wziąłeś, i jaka jest twoja wiedza na temat sprzętu komputerowego. No i dlaczego nagle chcesz zgrywać proroka, który maluczkim objawiał będzie jedynie słuszne prawdy :P Nie,dziękuję, nie skorzystam. Moja wiedza na temat sprzętu jest wystarczająca, a jeśli czegoś bym potrzebował, to mam zaufane, fachowe i co najważniejsze sprawdzone już wielokrotnie źródła. PKT 3 - jak na Forum, to na Forum. Od tego jest Forum, żeby każdy mógł poczytać opinie innych i wyrazić swoje zdanie. I albo samemu przy tym się czegoś nauczyć, albo komuś wyprostować życiorys. A rozmowa na privie neguje potrzebę istnienia forum. Oczywiście, prywatne sprawy załatwia się na privie, ale tu wracamy do PKT 1.

Edytowane przez apg2312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.