Skocz do zawartości

Młot - gdzie kupić nowy, lub też jak go naprawić?


Theon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To mój pierwszy i prawdopodobnie ostatni post na forum.

Do rzeczy. Czy jest możliwe zakupienie drugiego młota u jakiegoś handlarza? Niestety, mój się całkowicie zużył. Doszedłem dopiero do magazynów wojskowych, wykonując przy tym większość pobocznych questów (mnóstwo zabitych zombie, bibliotekarzy, pseudogigantów i innego ścierwa) i nie znalazłem jeszcze nikogo, kto miałby taki sprzęt na sprzedaż. Znacznie ułatwia on walkę z silnymi mutantami, a do tego jest dość wygodny, bo nie trzeba kupować amunicji, przez co jest lepszy niż Gauss z podstawowej Soljanki.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisu sprzed zużycia już nie mam, bo było to jakieś 20 godzin gry temu :D

Znalazłem też na anglojęzycznym forum taką informację, ale Wasyli nie miał opcji naprawy broni białej. Po tym, jak zniszczył mi się młot, próbowałem wczytać grę i naprawić u niego, ale nie było takiej opcji i stwierdziłem, że tak musi być i znajdę drugi u kogoś do kupienia.

Jest możliwość jednorazowego dodania tego przedmiotu na sprzedaż jakiemuś kupcowi, lub też zespawnowania go?

Edytowane przez Theon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbawiłeś mnie strasznie;) Trzeba by tylko sprawdzić czy naprawia broń zużytą maksymalnie - t.j. w Twoim przypadku... 

Pomijam czas potrzebny do zdobycia komponentów do naprawy (trochę zajmie zdobycie ich wszystkich). 

PORADA: kopiuj zapisy gry z domyślnego folderu OP-2, do innego miejsca na swój dysk twardy i zachowuj ich jak najwięcej - PRZYDAJĄ SIĘ!!!!!!

vU5H2hU.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam całe mnóstwo zapisów automatycznych, które tworzą się po wzięciu questa, ale powrót o 20 godzin do tyłu mi się za bardzo nie uśmiecha :(

Dlatego też pytam o możliwości stworzenia sobie nowego młota :)
Wyczytałem także, że można w Zapomnianym Lesie z questa na drwala, którego nie udało mi się znaleźć, zdobyć siekierę równie mocną co młot (ktoś potwierdzi? :) ).
Pamiętam, że w Soli był spawner po zapauzowaniu gry. Nie wiem, czy tutaj też jest, bo nie pamiętam skrótu. Jedyna rzecz, do jakiej go kiedyś użyłem, to zespawnowanie jak największej liczby mobów. :biggrin:

EDIT

Przed chwilą załadował mi się Twój obrazek. Wcześniej się jakoś nie chciał pokazać.

Przecież taka cena za naprawę to gruba przesada. Nawet na oczy nie widziałem przedmiotów, o których on mówi.
Trochę bez sensu to zrobili. Może jednak ktoś będzie takie rzeczy sprzedawał? :)
Wartość młota to 300 RU, co u NPC daje 3000 RU. To już by było do przyjęcia.

Edytowane przez Theon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem także, że można w Zapomnianym Lesie z questa na drwala, którego nie udało mi się znaleźć, zdobyć siekierę równie mocną co młot 

Siekiera jest słabsza, szybsza i łatwiej nią trafić mutanta niż młotem. Młot jest wolny, ale jak je.... to :yes: i zżera wytrzymałość w trybie pilnym:dry:

Dlatego też pytam o możliwości stworzenia sobie nowego młota :)

Tutaj niestety nie umiem pomóc.Wybacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,a to ulepszenie na 100% naprawy,nawet zużytej broni nie działa na młot?

Nie mam pojęcia, bo nie instalowałem tej modyfikacji. Nie przeszkadzało mi nigdy to, że muszę użyć kilku zestawów. Gram bez czitów :)
Próbowałem raz naprawić młot zestawami, ale wyskoczyła wiadomość mówiąca, że można w taki sposób naprawić tylko broń palną.



Czy koszt naprawy broni białej jest zawsze taki sam? Nie widziałem nigdy tych broni, których Wasyli potrzebuje do naprawy, ale obstawiam, że całkowity koszt jednorazowej naprawy to blisko 100k RU, więc chyba sobie odpuszczę. Będę jednak wdzięczny za zrespienie nowego egzemplarza.  :happy:
Wrzucę go do schowka i poczekam na przyszłe poprawki. Być może coś zmienią.

Jeszcze jedno pytanie. Czy miotacz ognia i grawikarabin mają takiego samego kopa jak w podstawowej Soli? Chodzi mi głównie o znalezienie jakiejś alternatywy dla młota (głównie do koszenia bibliotekarzy i pseudogigantów). Znajdę później coś nowego, co będzie równie mocne? :) Nie boję się spoilerów, więc możecie śmiało pisać, czy czekają na mnie jakieś inne fajne wypasione giwery. W oryginalnej Soli doszedłem do Generatorów, a tam powstrzymały mnie ciągłe błędy krytyczne i wyloty.

Wrzucam zapis. Gram na repacku wrzuconym przez Ciebie (Godlike). Tak przy okazji - wielkie dzięki. Przy instalacji Soli krew mnie zalewała, a tutaj wystarczy pobrać jedną paczkę i można grać. :biggrin:

asdimm.sav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chyba pobiegam trochę i go sobie złożę, zamiast wydawać kasę na naprawy :biggrin:

Dziękuję uprzejmie za szybką pomoc.
Odezwę się jeszcze, jak będę miał jakieś problemy :)

EDIT

Wrzuciłeś mi nie ten młotek co trzeba :biggrin:
Ten młotek jest dla Sidora w jakimś queście, a mi chodziło o broń ;)

EDIT 2

Nieważne, nie trudź się już. Skoro miotacz jest teraz aż tak OP, to nie będę potrzebował młotka.
W każdym bądź razie, dzięki za dobre chęci. :happy:

Edytowane przez Theon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co obejdzie się bez młota ;)
Szkoda kasy na naprawianie go, bo paliwo do miotacza wyjdzie taniej.
Zresztą takie respienie sobie broni byłoby czitowaniem, a tego chcę uniknąć :)
Gdyby jednak wyszła jakaś poprawka dotycząca broni białej oraz jej naprawy, zgłoszę się, choć pewnie do tego czasu znajdę dużo lepszą alternatywę.

Tak przy okazji - w jaki sposób respisz przedmioty w grze? Używasz do tego konsoli, spawnera, czy też modyfikujesz w jakiś sposób zapis? Może to być przydatne, jak jakieś itemki wpadną mi w tekstury, a tobie zaoszczędzi to problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.