Jump to content

metek58

Doświadczony tłumacz
 • Content Count

  1957
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  38

metek58 last won the day on January 25

metek58 had the most liked content!

Community Reputation

2083 Przyjacielski

About metek58

 • Rank
  Przemytnik
 • Birthday 08/26/1958

Profile Information

 • Ruble
  88283
 • Frakcja
  Renegaci
 • Procesor
  Intel Intel i5 @ 3.5GHz
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Okolice Bolesławca Śląskiego
 • Broń Główna
  Tunder S 14
 • RAM
  2x 4 GB
 • Karta graficzna
  NVIDIA GeForce GTX 770 2GB
 • System operacyjny
  Windows 7 Professional 64 bit

Recent Profile Visitors

3314 profile views
 1. Dużo zdrowia i sukcesów solenizantom.
 2. Ciekawa sprawa z tą płytką tekstolitową. Byłem tam wcześniej testowo, aby sprawdzić szafę na zawartość narzędzi dla mechanika. Albo przegapiłem, że tam to jest, abo pojawia się dopiero, gdy mamy na tę płytkę zadanie. Co do śnieżynki, to nie znalazłem tego artu w anomaliach z elektryką, ani w innej. Wziąłem opcję, że nie opuściłem Zony, ale Klin do mnie mierzył z pukawki i kazano czekać na cdn... Cofnąłem się w zapisach i idę ścieżką opuszczenia Zony.
 3. Nie znalazłem Płytki tekstolitowej, a także nie wiem gdzie szukać śnieżynki. Ma ktoś może namiary?
 4. Dałem wyróżnionym kolorem tekst, który był poprzednio. Podałem też niżej proponowany tekst, który zapisałem w pliku. Chyba nie zwróciłeś na to zbytnio uwagi, skoro przytaczasz ten kolorowy... Czy grającego obchodzi, gdzie taką roślinkę znaleziono poprzednio? Zapewne interesuje go obecne położenie. Jest tam tak napisane, aby grający miał jasność o tej roślince i gdzie mniej więcej jej szukać. Nie będzie zasypu pytań i wymuszania oglądania filmików na rosyjskich stronach. Nieraz w kryzysowych sytuacjach trzeba luknąć na filmiki-poradniki, ale czy gra powinna na tym polegać, tego nie jestem pewien.
 5. Tej roślinki nie ma w tym zagajniku, co zawsze ją stamtąd się podbierało. Jest w kabinie tej pogłębiarki. Więc ten opis, który zaproponowałem (nieco zmienia rosyjską wersję), to w miarę jest sensowny. Czego tam brakuje albo co jest w nadmiarze?
 6. A który tekst do poprawki, jeśli łaska? Jak miałby brzmieć?
 7. Jestem za, aby zadania były nieco utrudnione, ale w opisie znalezienia czegoś lub kogoś, powinna być jakaś mała wzmianka, w jakiej okolicy tej rzeczy lub kogoś szukać. Nie może być tak utrudnione, że gracz lata po całej okolicy i przypadkiem (lub wcale) natrafia na cel poszukiwań. Miejmy na uwadze, że do gry usiądą nie tylko starzy wyjadacze Zony...
 8. Ja mam taką niejasność. Otóż, gdy bierzemy zadanie na znalezienie Anomalnej rośliny, w opisie jest to: Растение, которое было частью аномально изменённой рощи. Деревья довольно агрессивно отреагировали на вторжение, но само растение опасных свойств пока не проявляло. (Roślina z zagajnika, który został częściowo przekształcony w wyniku działania anomalii. Zagajnik agresywnie zareagował na wtargnięcie, ale sama roślina nie wydaje się być niebezpieczna.) Nie dość, że trzeba domyślić się, że mamy wleźć na tą cholerną pogłębiarkę (bo znacznik wskazuje sporo metrów obok), to opis mówi jakby nadal była z zagajnika i stamtąd została zabrana. Myślę, że tak można by zapisać: "Roślina, która została częściowo przekształcona w wyniku działania anomalii, ale jako anomalny twór, nie wydaje się być niebezpieczna." Może przy braniu zadania na tę roślinę dodać kilka słów, że należałoby się przyjrzeć też pogłębiarce? Dana linia wyglądałaby tak: "Profesor Herman poprosił mnie, abym odszukał dla niego anomalną roślinę. Według posiadanych danych, powinna znajdować się w pobliżu Kamieniołomu. Powinienem zbadać cały teren, wraz z pogłębiarką.".
 9. Nie za Nortona, a za wsparcie W7 przez Microsoft. Nie napisałem konkretnie, że za Nortona i to tak zostało zrozumiane. Za Nortona płacę około 170 zeta na 10 stanowisk i jak obdzielę rodzinę i znajomych, a niektórzy dorzucą się, więc kosztuje mnie to grosze. Sam jesteś w stanie upilnować kompa, ale jeśli z tego kompa korzysta jeszcze latorośl i czasem w towarzystwie swoich przyjaciół, to nie masz pewności, że nie wejdą we wspomniane "tam gdzie nie trzeba". Kwestia stosowania antywirusa, to wybór według swojego uznania, bo tylko właściciel sprzętu wie, w jakiej sytuacji może znaleźć się komp pod naszą nieobecność. Moje pytanie z Nortonem było bardziej skierowane na to, czy płatny antywirus ogarnie ataki, gdy zaprzestanie się aktualizacji systemu. Inaczej mówiąc, czy powstaną ewentualne dziury, przez które by mogły przeniknąć wirusy, czy nastąpić włamania, a antywirus tego nie wyłapie.
 10. Wprawne oko. A tak ogólnie, to mod niczego sobie. A jak innym się podoba? Trochę mnie męczy to, że nie ma namiarów, choćby ogólnych. Jak miałem z natrafieniem na Kwasową Kulę, bo mogli dopisać, że okolice Jupitera, a nie, że musiałem latać po całym Zatonie i dopiero na forum mi podpowiedziano, że trzeba iść na Jupiter i tam szukać. Chyba, że przegapiłem jakąś informację.
 11. Chciałbym poznać opinie, co się będzie działo z moim systemem (mam w7) po zakończeni wsparcia przez Microsoft. System będzie przecież działał. Czy płatny antywirus (w moim przypadku Norton), zabezpieczy mi jako tako kompa? Wiem, że za kasę można będzie dokupić wsparcie - pierwszy rok około 50 dolców, następne lata (nie wiem ile) 100 $. Przesiadki na dychę na razie nie planuję, więc pytanie, co może mnie i innych z w7 ewentualnie spotkać.
 12. Znalazł ktoś Złotą Rybkę i Kwasową Kulę? Jeśli tak, to gdzie i czy na Zatonie. Obłaziłem chyba cały Zaton, a tych artów zadaniowych ni hu-hu.
 13. Zapewne błąd gry, bo wejściu w opcję snu, ktoś chce zrezygnować, klika anuluj, znika okienko snu, ale pojawia się "buteleczka", że chce GG pić. Wypija coś, co ma, znika "buteleczka", klika opcję snu, znów rezygnuje i ponownie pojawia się "buteleczka", choć nie minęło ani minuty. Można to robić wiele razy, traci się tylko płyny, a czasu nie ubywa. To tylko chciałem nakreślić.
 14. Wiem o tym, że GG musi żreć i pić w czasie gry. Napisałem, że pokazuje się opcja łaknienia, mimo, że nie prześpimy się ani minuty. Wypróbuj, to za każdym razem się dzieje, parę razy klikniesz pod rząd (opcja spania i anulowanie) i wyskakuje "butelka".
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.