Skocz do zawartości

Router


Anatolij

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, anatol napisał:

Mam prośbę możecie mi doradzić jaki model routera do 100 zł kupić . Router 4 G na kartę sim z zewnętrnzą anteną. Chodzi mi o wzmocnienie sygnału z sieci Play, standartowo mam średnio 2 kreski na 5.

@anatol, a próbowałeś zastosować lepszą antenę, podnieść tą co masz wyżej, lub może lepiej ustawić? 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo dotyczy antenki przy komputerze. Najlepiej mieć taką na kabelku, bo czasem kilka, kilkanaście cm przesunięcia daje efekty. Tak miałem. Przesunięta niecałe 20cm, bez ruszania z miejsca komputera, dało mi + 2 kreski.

Teraz już jestem na kablu ( trzeba było dwie dziury w ścianach wywiercić ) i mam problem z głowy.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, anatol napisał:

 Router 4 G na kartę sim z zewnętrnzą anteną. Chodzi mi o wzmocnienie sygnału z sieci Play, standartowo mam średnio 2 kreski na 5.

@kondotier, jak widzisz @anatol pisze o antenie zewnętrznej, a to już inna para bamboszy. 

@anatoil, do wzmocnienia sygnału służy antena. Ruter nie ma z tym nic wspólnego. Dlatego kupno innego rutera nic nie pomoże. Ja mam radiowy internet LTE z Cyfrowego Polsatu. Jednak do poprawnego działania potrzebna była specjalna antena LTE (dwa przewody). Znalazłem w necie lokalizację najbliższego odpowiedniego nadajnika, ustawiłem na niego antenę i jestem bardzo zadowolony z działania.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak antena musi obsługiwać 800 1800 2100 2600 MHz na takich częstotliwościach według strony Play obsługiwane jest 4G, kupując tradycyjną antenę kierunkową trzeba wziąć to pod uwagę np. ATK 20 obsługuje zakres tylko 850-960 MHz wiec można wyrzucić kasę w błoto nie sprawdzając tak istotnej informacji jak obsługa zakresu ale to chyba podstawa :P. Ja tylko dałem propozycję, jest dużo artykułów na ten temat w necie przed kupnem można sobie sprawdzić i rozważyć wszystkie za i przeciw wybór należy do @anatol mam nadzieję, że znajdzie coś odpowiedniego i net będzie śmigał :)

Btw też mam internet w CP antena wewnętrzna nadajnik 5 km od domu i podczas deszczu internet działa jak za króla ćwieczka a zanim podpisałem umowę to hulał jak wiatr, moja prywatna opinia jedyne co jest pewne to kabel najlepiej jakaś vectra , upc itp.  chociaż nie mam tu doświadczenia problem w tym, że nie każdy ma do tego dostęp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.