Jump to content

kondotier

Elitarni
 • Content Count

  9494
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  212

kondotier last won the day on October 18

kondotier had the most liked content!

Community Reputation

5493 Przyjacielski

About kondotier

 • Rank
  Nestor
 • Birthday 01/24/1944

Profile Information

 • Ruble
  71229
 • Frakcja
  Samotne Wilki
 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @Ezaikiel To dla Ciebie.
 2. @kanon1022 Tak jak wyżej napisał @tom3kb, szkoda zachodu z kombinowaniem, dla tak krótkiego moda.
 3. @tom3kb Fragmenty zdjęcia są zawsze w plecaku. Pod ognisko, oczywiste że zajrzałem. Ale podpowiedź była "nieopodal ogniska". @vidkunsen Garik dawno dostał arta, Natasza swoje części mutantów, a Sieńka już jest w barze. Narzeczeni pogodzeni. Barman też opowiadał o przyzwyczajeniach fotografa. A plecaki i tak są bez naprowadzenia. Naprowadzenie jest po to, abyś miał w przybliżeniu lokalizację. Inaczej szukaj fotki w barze, przy jego złożoności, albo tu na dziczy. Dałem zrzuty schowka w barze. 1000 razy byś koło drzewa przeszedł i schowka nie zauważył.
 4. kondotier

  OP-2.1

  @Ignachinio Poczytaj sobie wybrane dzieła Lenina i będziesz wiedział o czym mówi radio.
 5. Ciągnę inne zadania i na razie się wiążą. Chciałem przy okazji biegania zabrać część fotografii z Dziczy. Korzystam z podpowiedzi od samego Outfatera, znalezionej na forum. Ponieważ te części leżą i można je znaleźć nawet bez podpowiedzi ( a ja z kwestowymi NPCami rozmawiałem i ich zadania zrobiłem ), to schowek powinien być niedaleko od ogniska przy wagoniku, jak na zrzucie. Jak widać, elementami w których można ukryć schowek, są te duże i małe pojemniki, a przede wszystkim rury. I nic nie znalazłem. Nawet ( wiedząc jak ) wlazłem na daszek nad rurami i z niego za płot po lewej. Czy możecie przy okazji pobytu na Dziczy, sprawdzić jak to jest u Was? A może komuś już się poszczęściło?
 6. Tyle tylko, że to ma być "kontener z artefaktem". A artefakt chyba nie był zwyczajnie dostępnym, więc skoro go sprzedał, to ma chyba po herbacie.
 7. @OldMan Jedyne wyjście, to wziąć i porównać plik z moda, z plikiem spolszczenia i we wskazanej linii zobaczyć jaka jest różnica. Pozamieniali wyglądy NPCów, to i wskazanie w pliku może odnosić się do innej tekstury, niż tej z poprzedniej wersji znajdującej się w pliku spolszczenia. Wygląda mi na to, że na nowo trzeba będzie spolszczyć pliki katalogu scripts. Kiedy tłumaczono mada, mnie jeszcze na forum nie było. A z dyskusji o tłumaczeniu widzę, że aktywnym jest tylko @smox. Tak, że trudno jego tłumaczy prosić o wsparcie.
 8. @vidkunsen Od momentu kiedy zniknął mi Riezanyj, na Kordonie byłem już parę razy i zawsze było go brak. Widocznie jakiś wątek scenariusza pociągnąłem za daleko, albo odpuściłem i stąd dziura w NPCach. A może tak jak Wilk, wybrał się na Agro? A ja akurat tam mam coś do zrobienia. Pisałem, że Skrjaga nie chce przyjąć kwiatka. Przyczyną było nie zakończenie zadania na Czarnego Monacha. Jak go zaliczyłem, u Niny jeszcze raz wyskoczył dialog o jego znalezieniu, Skriaga powtórzył wezwanie i kwiatek przyjął. Trzeba jednak ciągnąć wątki do końca, zanim u tego samego NPCa weźmie się kolejny. Pod tym względem w stosunku do podstawowego DJV nic się nie zmieniło. Niestety, ale trzeba biegać "tuda siuda", po to aby za chwilę znowu było "tuda siuda" na te same lokacje. To jest właśnie "deżawu", czyli "to już cholera przecież było". Pociągnę te inne zadania które mogę robić. A przy okazji będzie sprawdzenie, jak się mod zachowa przy takiej nawalance ze strony gracza. Wiem, gdzie mają być te papiery od Riezanego, to ich poszukam. Może mod je już tam umieścił.
 9. Nie chwal dnia o poranku, się sprawdziło. Pisałem, że mod mnie puszcza z fabułą. I nagle klapa. Robię zadanie Pana Marcepana na fleszkę i dokumenty. Fleszkę mam, ale gorzej z dokumentami, bo wcięło Riezanego. Jego brak zauważyłem już dużo wcześniej, ale jak to przy zmianach sądziłem że gdy przyjdzie na niego czas, to się pojawi. Przy mojej bytności w wiosce, żadnego ataku wojska czy mutantów, kiedy mógł zginąć, nie było. No i leżę, bo cała linia zadań zablokowana. A na to że się pojawi, nie mam co liczyć. Niby mogę pobiegać z innymi zadaniami i mieć co robić, ale finału i tak chyba bym nie zobaczył. A zaczynać gry od nowa nie mam zamiaru. Tu chcę wyraźnie zaznaczyć, że brak NPCa nie będzie winą moda, tylko moją. Nie mając zamiaru długo grać, odpuszczałem sobie to i owo. U Riezanego też coś było, ale mu podziękowałem. Może się obraził ? Tak więc Panowie, ciągnijcie moda dalej, ja odpuszczam do czasu jak się go spolszczy. A szkoda, bo reszty zadań nie sprawdzę. Chyba że jest jakiś spawner który da się do tego moda wstawić i Riezanego "ożywić".
 10. Pomału zaczynam "prostować" linię scenariusza. Zadania się zaliczają, dostaję więc nowe. Czyli że mod dobrze zoptymalizowany, skoro nie mam blokacy scenariusza po luzackiej grze. Ale zobaczymy co będzie dalej. A tu kilka obrazków z zaliczonej gry. Na pierwszym zrzucie, anomalia niespodzianka. Jaka? Nie powiem, ale warto sprawdzić. Przedostatni i ostatni są zrobione w odstępie kilku sekund. Tylu, ilu potrzeba było na dojście. Dla tych co lubią "klimatyczną mroczność" sugeruję statykę. Wyższe ustawienia powodują ulandrynkowienie barw. @smox Jeśli usunąłeś tę wnerwiająca muzykę z większej ilości plików, to podrzuć mi je jakoś. Albo tutaj dla wszystkich, albo dla mnie na PW.
 11. @kanon1022 Raczej zwróć się do @Junx o zrobienie paczki z fixem na takie scalania. Nałożenie musi się skończyć jednym, reinstalacją.
 12. @jurek48 Skupiłem się na ogałacających teleportach. X18 tak, bo Dolina Kamieni to w tym modzie odpowiednik Doliny Mroku. Ja w swojej grze lokacje Starego Wysypiska ( a może Ujęcie Wodne - nie pamiętam ) i Doliny Kamieni widocznie robiłem w odwrotnej kolejności niż Ty. Najpierw było SW, a dużo później DK. Dlatego podawanie lokacji dla uzyskania porady, jest tak bardzo istotne.
 13. W armiach, nie tylko w rosyjskiej, określenia strzelec używano w stosunku do żołnierzy formacji wyposażonej w jednostrzałowe karabiny. Tych którzy mieli już jakąś broń zmodernizowaną np. zamiast lontowego odpalania, zamki skałkowe a później kapiszonowe, nazywano fizylierami. A od II WŚ, nastąpił podział na strzelców ( karabiny ) i fizylierów ( pistolety maszynowe). Tak, że "strzelcy" i "fizylierz" nie byli stopniami wojskowymi, a przypisaniem ich do rodzaju wojsk. Być fizylierem, było pewnego rodzaju nobilitacją, przynależnością do oddziałów "wyższej jakości". A że tak Strełok jak i Naznaczony raczej Mosinów nie używali, a broń automatyczną, więc byli fizylierami. Wystarczy zobaczyć co niesie Naznaczony w intro do CzN. Wszystko to jest jednak dyskusją akademicką, psu na budę przydatnymi dywagacjami, skoro nasz GG zawsze rozpoczyna działanie gołodupcem, z biedą zdobywającym Makarowa albo Obrzyna. Gry i mody stalkera odbywają się na terenach w tym czasie rosyjskojęzycznych, więc pozostawienie imienia GG w oryginalnym brzmieniu jest w pełni uzasadnione. A jak komuś nie podoba się Striełok, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby sam dokonał korekty tłumaczeń, zamieniając Striełoka na Strzelca, Iwana Groźnego, lub Farciarza. Bo Farciarz najbardziej do niego pasuje, po przeżyciu jazdy trupiarką. Et finita disputationem.
 14. @Stieczkin Ja też Ci życzę w tym niezbyt przychylnym graczowi modzie. Musisz mieć sporo cierpliwości, a przede wszystkim dokładnie i wnikliwie czytać dialogi w których otrzymujesz zadania.
 15. @jurek48 Domyślam się, że to akcja na lokacji starego wysypiska. Zawsze podawaj na jakiej lokacji jesteś. Ten schowek z naszymi rzeczami można znaleźć zawsze. Ja grałem na modzie stawianym bez repacka - stawianym chyba trzy razy - i zawsze go miałem. Takich teleportów jest więcej. Ale muszę Cię ostrzec. Jest teleport z Jupitera do Doliny Kamieni, który czyści bezzwrotnie, nawet z przedmiotów niezbędnych do gry na innych lokacjach, takich jak karty dostępu, co uniemożliwia dalszą grę wg. scenariusza. Ale nie należy się bać iść tam gołodupcem w sweterku, zostawiając swoje rzeczy w bunkrze i idąc do teleportu tylko z jakąś strzelbą na wszelki wypadek, co jest rozwiązaniem optymalnym. Albo w plecaku na terenie zakładu ( z lewej strony po wejściu przez bramę przy ścianie budynku są takie zagłębienia ). Po znalezieniu się w Dolinie Kamieni, mod pozwala na szybkie znalezienie wyposażenia potrzebnego na tej lokacji. Jeśli zechcesz, to podpowiem gdzie i jak zabrać. A po wykonaniu tu zadań, wracając na Jupiter nazbieramy tyle wyposażenia, czasem lepszego niż mieliśmy, że ledwo uniesiemy, a z częśći nawet trzeba będzie zrezygnować.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.