Jump to content

kondotier

Elitarni
 • Posts

  12,775
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  239

kondotier last won the day on September 2

kondotier had the most liked content!

About kondotier

 • Birthday 01/24/1944

Profile Information

 • Ruble
  101937
 • Frakcja
  Samotne Wilki
 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

kondotier's Achievements

 Jurij Siemiecki

Jurij Siemiecki (20/21)

 • Odznaka za przetłumaczenie 21-30 modyfikacji Rare
 • Odznaka za przetłumaczenie 11-20 modyfikacji Rare
 • Odznaka za przetłumaczenie 2-10 modyfikacji Rare
 • Odznaka za przetłumaczenie 1 modyfikacji Rare

Recent Badges

8.7k

Reputation

 1. @Rehpir Uchwyć ją klawiszami Shift + Użyj i odsuń. Taki zestaw działa i na inne przedmioty, choć na niewiele.
 2. Gdy właściwie wyposażeni dotrzemy na Mózgozwęglacz 2 i Leśnik mieć będzie dialog o likwidacji Duplikatów, dowiadujemy się tylko, że są w Lesie Zapomnienia. Docieramy do niego teleportem w Barze, znajdującym się z prawej strony drogi koło płotu i pierwszego zabudowania. Teleport zaznaczony. Po dotarciu do Lasu i dojściu w pobliże chatki dostajemy powiadomienie: które cały czas pobytu w Lesie jest ponawiane i modyfikowane po każdej likwidacji Duplikata, których znajdujemy w miejscach z poniższego zrzutu. Jeśli do otrzymania zadania od Leśnika, nie byliśmy tutaj ( a mogliśmy być z zadaniem na AK47 ) i nie oczyściliśmy lokacji z mutantów, czeka nas ostra jazda. Proponuję zaczynać od tego w lewym górnym rogu. Jest tam duplikat Luki. Miałem go, choć z prawdziwym były problemy tak w Dolinie Kamieni, jak i w Dolinie Szmerów. Po zabiciu ostatniego, dostajemy o tym informację. Powinna być też o kolejnych miejscach. Ja jednak tego nie dostałem. Poniższe piszę z grania w oryginale, bo wtedy problemów nie miałem. Pozostałe duplikaty ( z podpowiedzią moda znajdziemy w Barze, w bazie Powinności ), na Dziczy pomiędzy przepustem ze spalaczami a teleportem na Jantar. Oraz na Wysypisku pomiędzy szrotem a teleportem na Kordon, pod warunkiem, że tam nie pójdziemy z Baru na piechotę, lecz wrócimy na "kurczącą się rzeczywistość - miejsce rozstania ze Striełokiem, wsiądziemy do transportera i nim wjedziemy w widoczny teleport. Na miejscu teleportacji (cmentarzysko) powita nas biomasa, o ile przy poprzednich tam pobytach jej nie zlikwidowaliśmy. Duplikaty trzeba zlikwidować jak najszybciej, bo uciekną na Kordon i szukaj wiatru na lokacjach innej rzeczywistości.
 3. @Monolihtalian Ja proponuję, aby jednak stawiać go na podstawce 1.0004 . Na takiej grałem i problemów nie było. A patcha 23.02 nakładałeś na spolszczonego moda?
 4. @Zwinny Warto zagrać, choćby dlatego, że 2016 ma logiczne finalne zakończenie, przy którym poznasz uroczą żonę Sacharowa i troszeczkę też z nią współpracujesz. No i bugi z zadaniami w MM zostały usunięte. Nie ma co się zastanawiać, lecz ustawić moda i grać.
 5. @smox Nie martw się. Jak parę razy zginiesz w z pozoru łatwych zdarzeniach, to Ci mod ten poziom trudności obniży . A jak znów będziesz "niezatapialnym" to zwiększy. Muszę przyznać, że to ciekawe rozwiązanie, pozwalające grać bezstresowo, ale również nie pozwalające na łatwiznę.
 6. @Wielebny PDA Gryka będzie potrzebne dopiero jak pójdziesz na CEA do St.Re.Locka. Do tego czasu możesz się nie martwić. Skrypt moda jest tak ustawiony, że Czarny Serż na czele drużyny pojawia się dopiero po kilkukrotnym uśmierceniu Wilka i wszystkich ludzi z jego drużyny. Dlatego tę drużynę celowym jest wywoływać w miejscach, gdzie istnieje prawdopodobieństwo ich uśmiercenia. A najłatwiej będzie to zrobić - o ile Serż nie pojawi się wcześniej - na Jantarze, przy obronie bunkra przez zombiakami i mutantami. Taka mała podpowiedź. Jeśli przybył Wilk z drużyną i zginął, a przeżyli inni, to w opcjach masz możliwość przemieścić ich w inne miejsce, nawet na inną lokację, tam gdzie szybko zginą, a Ty dostaniesz możliwość wywołania nowej drużyny. Cieszy to, że bawisz się modem, bo warto. I w grze życzę Ci .
 7. @najdrok Błąd Twój, a skoro mod się nie uruchomił, to log nie może być Twój. Zobacz w katalogu STALKER-USEER\savedgames, czy masz pięć plików z rozszerzeniem .xrdemo One są konieczne. Jak będziesz czyścił katalog savedgames ze starych zapisów, one muszą pozostać. Jeśli je przez przypadek usunąłeś to je na nowo wklej. Abyś nie musiał szukać na forum, to weź z tąd. savedgames-filmiki.7z I jeszcze takie coś. Ja mam pobraną wersję bez spolszczenia i plik startowy mam znakami łacińskimi. Spróbuj wstawić to co poniżej, bo czasem komp nie widzi grażdanki. Ten .bat grażdanką najpierw zabezpiecz. ! START GAME.bat Jednak Twój problem zastanawia, bo już wielu pobrało moda ze spolszczeniem i nikt takiego problemu nie zgłaszał. Jak to co napisałem nie będzie przydatne, sugeruję pobrać moda na nowo i ponownie zainstalować.
 8. @Stanley Tak jak pisano wyżej, gęstość trawy, wszystko dotyczące słońca i cieni na zero. Odległość widzenia nie dalej jak na połowę. A do skrótu pulpitowego dodaj parametr -noprefetch, który "wczytuje na raty". No i sprawdź, czy w opcjach dla moda jest możliwość grania ze zgodnością dla XP.
 9. Pisząc o wyróżnieniu, nie miałem na myśli zmiany tytułu, sztucznego dodania rangi, lecz dodania w profilu w miejsce "wyróżnika" dla grupy, nowego piktogramu dla takich milczków. Np. takie coś. Ale skoro uważacie inaczej, przejdźmy nad tym bez dalszego działania.
 10. Zapadła cisza w tym temacie, więc temat podbiję. Czyżby oprócz mnie, nikt nie przemierzał ZONY i z'ONY? Może te zrzuty kogoś zachęcą do gry.
 11. Przez czysty przypadek wyłapałem takiego forumowicza. Zaznaczyłem dwie ważne informacje w jego profilu. Datę rejestracji, oraz "aktywność" na forum . I ja się pytam, czy tak wierny forumowicz powinien być tylko Turystą? Przecież to jednak na forum Weteran. I proponuję, aby za taką wierność jakoś go nagrodzić.
 12. @Terixo Powyższy wpis + ta ilość uaktywnionych siników na Twoim zrzucie podsunęły mi myśl. Pamiętasz o tym, że ZP uruchamia się nie z silnika czy skrótu pulpitowego od niego, ale od startera Stalker-COP.exe w kat. głównym gry, albo z jego skrótu? Parametr -noprefetch przyśpiesza wczytywanie, ale w grze musi dogrywać tekstury, więc może mieć małą czkawkę.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity