Jump to content

kondotier

Elitarni
 • Content Count

  11179
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  225

kondotier last won the day on September 22

kondotier had the most liked content!

Community Reputation

7144 Przyjacielski

About kondotier

 • Rank
  Nestor
 • Birthday 01/24/1944

Profile Information

 • Ruble
  73567
 • Frakcja
  Samotne Wilki
 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @kubastalker123 Jak będziesz w Limansku przy fontannie, to na strychu tego budynku pod którym jest ta duża piwnica, jest mocny kombinezon. To o nim pisałeś? A do Pilota nie trzeba skakać na sczitowanym skoku, ale idzie się po gałęziach drzew, z dachu budynku z kombinezonem. https://www.youtube.com/watch?v=7pwsp6cad4g A Anielę od piwniczki w Kociarni, aż do teleportu musisz poprowadzić bez zapisu. W spojlerze porada, czytaj jeśli zechcesz.
 2. Tak wygląda nowa wersja lokacji Mroczny Parów. Na pamięć nie pograsz.
 3. @kubastalker123 Obejrzyj sobie od 38:00. Sama rozmowa będzie 48:00. Pamiętaj, że jak długo na estakadzie czy na sarkofagu będą ci przeźroczyści, to St.Re.Lock z tobą gadał nie będzie, ale wróci spowrotem na estakadę. Pozwól mu samemu wejść do tego teleportu na sarkofagu, a ty się szybko wróć na estakadę przy drabince. On albo zejdzie po niej i stanie, albo jego znacznik zobaczysz pod sobą, jak na filmie. https://www.youtube.com/watch?v=R1wGHIekJF8 Filmik jest z podstawowego moda, więc się nie dziw tej kolorystyce nieba i różnych efektów.
 4. A to dla tych, którzy nie mają arachnofobii. Inteligentne bestie, postrzelony chowa się za przeszkodami.
 5. @Anton Gorodecki W paczce z modem, jest on wstawiony podwójnie. Dla graczy i dla innych moderów, którzy by coś chcieli pogrzebać. I jak to napisał autor moda, mixed jest dla moderów. Można na nim grać, ale dla zwykłych graczy zaleca ten pierwszy. Szkoda, że nie pojawia się Fagot. W jego Równowadze też miałem taki problem przy jednej poprawce. Wcześniej była czytelna grażdanka. Coś poprawił i znów się pojawiła. Czyli nie jest to wielki problem. Mógłby podpowiedzieć.
 6. @wariat Zgadza się. W temacie były wstawione ( niektóre sam wstawiałem ) zrzuty ekranu z zaznaczeniem gdzie prowadzą. Ale w powyższym przypadku, ponieważ @kubastalker123 jest na MW, naprowadziłem go tylko na niego. Szkoda, że nie przyszło mi to do głowy wcześniej, bo mógłby z nich skorzystać na innych lokacjach. Teraz pamiętam tylko to miejsce na Jantarze. Jest to najwyższy dach zakładu. Jak pamiętasz, to sprecyzuj mu na innych lokacjach. W RL, jest to chyba sztolnia, albo kopalnia.
 7. @kubastalker123 Ponieważ grałem w 3 odmiany tego moda, nie pamiętam czy sposób który podam, to z FF. Ale że FF ingerował tylko w tekstury i niektóre dialogi, to chyba powinno się udać. Nie pchałem się do tego teleportu drogą z bariery, ale trochę z lewej strony za skałami jest możliwość wejścia za nie i podejścia do teleportu na taką odległość, że gdy nas złapie promieniowanie, to do niego zdążymy dotrzeć. Są między nimi 2-3 przejścia. No i koło którejś z tych skał, jest dobry schowek, warto go poszukać. A przy okazji. Jeszcze dalej w lewo, jest przerwa między skałami, za którą leży przewrócone drzewo. Za tym drzewem, w zależności od kierunku w jakim pójdziesz, jest chyba 7 teleportów do różnych miejsc. Zaczynać ich szukania trzeba stając w różnych miejscach za drzewem. Zrobić sobie przed drzewem zapis, aby móc wracać. Zaczynając np. od prawego końca, następnie w ćwierć długości, połowie itd. , odnajdujemy teleporty i robimy sobie na papierku ściągawkę dokąd prowadzą. Ale w temacie jest ona zrobiona na zrzucie. I przyda się w Duplikatach.
 8. Administracja wybaczy wpis pod sobą. Zostałem sam na placu boju. Współgrający już skończyli. Zaniosła mnie fabuła moda na kompletnie nową, zrobioną od zera lokację Polana. Dla mnie osobiście taka nowa nie była, bo sporo na niej podziałałem w poprzedniej wersji moda. Więc błądzenia nie było, tylko brakło mi akcji z poprzedniej wersji. Ale może jeszcze będzie. A zamiast ględzenia, daję zrzuty ekranu. Dobrze jest trafić na martwego NPCa zbieracza. Można w razie potrzeby wybrać co z broni dla siebie, a też jest równocześnie dostawcą amunicji innego sprzętu. Ten i tak nie był zbyt "bogaty", trafiałem na lepszych. Tyle tylko, że broń w ich inwentarzu ma jakąś inną wagę. Gdyby tyle sprzętu miał GB, dawno przekroczyłby możliwość udźwigu. DODANO. Ten filmik może dopomóc w poszukiwaniu obrazków z Wielkookimi. https://www.youtube.com/watch?v=pzSFlFlz4Zo
 9. @kubastalker123 No właśnie. Najpierw chyba oglądasz jakieś filmy poradnikowe i próbujesz powtórzyć grę, jaka jest na nich. Nic z tego. Kiedy teleport się otworzy, zależne jest od całości Twojej poprzedniej gry. A do Pierwszego Stalkera idziesz przez budowę. Dróg dotarcia jest kilka. Ale najważniejsze, że Ci się pojawił. Masz sygnał, że idziesz dobrą drogą.
 10. kondotier

  OGSR Mod

  @Szczepan9205 Były mody które nie miały gamedaty. Wtedy ekstrachowaliśmy pliki z .db. @smox jest w tym dobry, to Ci pomoże.
 11. Dwie sytuacje z moda. Pierwsza, zabawna. Widocznie jakiś handlarz dostał się w ręce Monolitu i został burerem. A tu już było gorzej z wykonaniem zadania. Trzeba było działać jednocześnie na dwóch lokacjach. Ja na Wysypisku, szczur na Agropromie. Ale z pomocą Wiepra się powiodło. Zadanie zaliczone.
 12. kondotier

  OGSR Mod

  @Szczepan9205 Nr linii nie ma znaczenia. Mod szuka nie nr linii w pliku, ale id. Zrobienie dodatkowej pustej linii nic nie zmienia. Tyle tylko, że jak porównujesz plik oryginalny z przetłumaczonym, teksty nie są na tej samej wysokości i trzeba szukać. Przy tłumaczeniu kilkuosobowym, Twoja metoda byłaby tylko komplikacją. Ta metoda jaką stosowaliśmy, nie wymagała żadnych kombinacji. W gamedacie były tylko pliki przetłumaczone, w tych samych katalogach jak w oryginale. No i dorobienie jak w modzie nie było, lub zmiany w localization.ltx Ale po kilku modach, sam do tego dojdziesz, co można z plikami zrobić.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Discord
Comunity