Jump to content

kondotier

Elitarni
 • Content Count

  9245
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  208

kondotier last won the day on August 27

kondotier had the most liked content!

Community Reputation

5276 Przyjacielski

About kondotier

 • Rank
  Nestor
 • Birthday 01/24/1944

Profile Information

 • Ruble
  71229
 • Frakcja
  Samotne Wilki
 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @jurek48 Cała sztuka przy moście, to zanim się pojawi ta banda nieumarłych idąca od strony Jantaru, załatwić kontrolera i burery nad tunelem, oraz pająki. Wtedy Azot ma swobodne wejście do stróżówki, a Ty możesz załatwiać nieumarłych. Tu masz filmik z tej akcji. Jest z 2.52, ale pokazuje jak rozwiązać problem. https://www.youtube.com/watch?v=jhzDoH8JwUI
 2. @FilmisterPL Gdzie tego moda wygrzebałeś? No i jak sobie wyobrażasz to "spolszczenie grażdanki"? Spolszczyć można dialogi, opisy, napisy itp., ale nie znaki graficzne liter. Nawet gdyby jakiś fantasta zadał sobie trud i podmienił litera po literze znaki grażdanki na łacińskie, to i tak by to nadal był język rosyjski. I co najgorsze, stał by się mniej zrozumiały, bo niektórych znaków grażdanki w łacińskim alfabecie nie ma. To co przeczytałeś o czytelnej grażdance i pliku localization.ltx, to tylko informatyczny przekaz dla komputera, jaki rodzaj czcionki ma pobierać. Inaczej nasz Windows znaki grażdanki wyświetla w "robalach". Chyba nie raz je widziałeś, jak gdzieś coś pominięto przy tłumaczeniu. Masz dobre chęci, ale takimi chęciami to droga do piekła jest brukowana.
 3. @jurek48 Wg. założeń moda, ci najemnicy z Barettami sami powinni wyjść z lasu pod most, kiedy wykonujesz to zadanie na jego zajęcie i umożliwienie przejścia Azotowi. A że wojownicy z nich dupowaci, rozwalają ich idące od strony Jantaru zombiaki. Czasem się przytrafia, że mod sam ich ukatrupi i jak przyjdziesz do mostu, po nich leży tylko broń. W każdym bądź razie, oni muszą zniknąć zanim poprowadzisz Chaleckiego, bo Ci go zabiją. W Reborn FF nie miałem z nimi problemu, ginęli jak należy. Natomiast w Innej drodze sam ich musiałem wytłuc i nie zawaliło to fabuły.
 4. @FilmisterPL Już wystarczająco długo jesteś na forum, aby być zorientowanym że gdy mod jest przetłumaczony, to w #1 jest to umieszczone. Nie ma informacji i odsyłacza do pobieralni, to i spolszczenia nie ma.
 5. W temacie Innej drogi, dał odsyłacz do całości swojej rozgrywki. Kto chce, może pooglądać.
 6. @MOS A na jakim jesteś etapie gry? Chyba niezbyt daleko. Masz już śpiwór od Kułaka? Bo z gołą dupą to tylko przez parę pierwszych zadań na Kordonie. Po wypadach na Wysyp i Agro nie jest tak źle. Później będziesz miał arty na wytrzymałość. Z takim wyposażeniem po zadaniach na Kordonie szedłem w Strefę: Nie jestem nawet w połowie moda, a zobacz co mam. A to nie wszystko, bo kilka pancerzy mam w prywatnym schowku. Idę do handlarza, więc niosę trochę złomu na sprzedaż. Bez bicia przyznaję, że sobie podniosłem udźwig, ale tylko dlatego, że lubię poeksperymentować z różną bronią. A tę trzeba nosić cały czas. Jak zechcesz, to Ci mogę na PW porzucić plik actor, w którym będzie zczitowane zmęczenie. Będziesz biegać bez końca. A co dotyczy tych zadań, to przecież mody stalkera są na tym oparte. A ten od innych się niczym nie różni. Tyle że jedno zadanie ma łańcuszek kolejnych. Tak że nie rezygnuj, do przodu i . DODANO. Ku pokrzepieniu serca MOS, aby wiedział że w modzie nie da się nudzić. Nawet komety latają.
 7. Przecież to już chyba było . Kto da lepsze z tego moda?
 8. @LIQUIDATOR От имения всех, благодарю, ролик пригодится. Но, на Янтаре у меня получилось по другому. Двери бункера тронул, поговорил с Прабшей, ну за забор двинулся только один чел и сразу остановился. Пришло самому убить двоих первых зомбированных и убежать. Так что мне в том действе, достигнул неудача. Важное есть то, как ты наверно заметил, остальные повезло и увидел Нулевого и последнего арта смерти. Но и было бы прекрасно, когда после выстрелов этой красавицы, в направлении перехода появлялся надпись куда ведёт. На конец стоящая картина со всеми надписями. TŁUMACZENIE: W imieniu wszystkich forumowiczów dziękuję. Filmik na pewno się przyda. Ale u mnie na Jantarze, wydarzyło się inaczej. Ruszyłem drzwi do bunkra, pogadałem z Prawszą, lecz za płot poszedł tylko jeden człowiek i od razu się zatrzymał. Musiałem sam zabić pierwszych dwóch zombiaków. Tak że przy tym działaniu mi się nie powiodło. Ważnym jednak jest to, jak na pewno zauważyłeś, dalej się powiodło i zobaczyłem Zerowego, i ostatniego Arta śmierci. Byłoby przepięknie, gdyby po wystrzałach tej ślicznotki na kierunku teleportu pojawiał się napis dokąd prowadzi. A na koniec zatrzymany obraz ze wszystkimi napisami.
 9. Kto by pomyślał , że to też są Kałasznikowy ? Ciekawe, kiedy będą w sprzedaży u Sidorowicza .
 10. Trzeba temat odświeżyć, a jednocześnie przypomnieć dobrego moda. Najlepiej będzie zrzutami, które same mówią za siebie. Kto go jeszcze nie poznał, szczerze zachęcam . Nie zawiedzie się.
 11. @FilmisterPL Nikt nie ma najmniejszego zamiaru wyrzucać Cię z forum. @Sierioża właściwe odczytał to "pa pa" jako informację, że nie będziesz miał podpowiedzi i pomocy. I pamiętaj. Poradniki nie są prowadzącym za rączkę. Dopiero jak Ci coś nie zaskoczy, porównujesz z rozwiązaniem z poradnika. A że są zadania które można rozwiązać na różne sposoby i w różnym czasie, to poradnik w takich momentach staje się bezużyteczny. A jeśli chcesz, aby Twoje filmiki służyły jako pomoc w grze, to tym bardziej nie możesz grać wg. własnego "widzimisię", ale musisz przestrzegać kolejności narzuconej przez fabułę. Dopiero wtedy taki filmik ma sens. A ja dokładnie pamiętam, że przez taką właśnie grę położyłeś już niejednego moda, nie dogrywając go do końca. Ostatni Stalker swoje 5 minut miał już dawno za sobą. Teraz zainteresowanie nim jest znikome, bo starzy wyjadacze czekają na obiecaną przez Zaurusa jego nową wersję.
 12. @jurek48 Drzwi się otwierają tylko wtedy, jak przestaje wyć syrena. A utrzymuje się jak zombiaki są nawet za płotem. I może też być taka sytuacja, że jak podchodziłeś do bunkra, to nie wszyscy naukowcy z niego wyszli i któryś je blokuje od środka. Zobacz na minimapie, czy jakiś NPC nie stoi przy drzwiach. I jak już ci się uda otworzyć oboje drzwi, to przytargaj jakieś trupy i ich tak połóż, aby drzwi się nie były w stanie zamknąć. Będąc u Sacharowa, możesz mieć sytuację, że nadejdą zombiaki i zablokują te zewnętrzne. Wtedy nie wyjdziesz. Jak jakiś NPC naukowiec blokuje Ci drzwi, to najlepiej wejdź jeszcze raz na lokację i gnaj do bunkra rozwalając zombiaków, aby zdążyć przytrzymać naukowcom wewnętrzne drzwi. Wspomagaj się tą ekipą wsparcia (ale nie Z - jeśli nie masz PDA Gryka). DODANO: Możesz się wesprzeć filmikiem od LIQUDATOR. jest co prawda z gry w "Inną drogą", ale na tym etapie zajęcie Jantaru jest identyczne. https://www.youtube.com/watch?v=gSe6JFbDRDw&list=PLCde9_fyVh9IIUUJ3F4iErxgjZkC2TrOK&index=6 Możesz mieć jednak sytuację, że naukowcy zaczną wybiegać wcześniej, bo tak przyleci śmigłowiec, a jeden z nich nie zdąży wyjść.
 13. @FilmisterPL A czy wcześniejsze gry i ich zawalenie właśnie przez to "zbieractwo" i nie trzymanie się kolejności zadań wynikających z fabuły niczego Cię nie nauczyły? W Ostatnim Stalkerze trzeba się trzymać scenariusza i robić to co on nakazuje. Bo jak będzie miał Ci zaliczyć zadanie, skoro poszukiwanego przedmiotu nie będzie w schowku, a przy sobie go nie masz. Zostawiłeś gdzieś w schowku, bo takiej ilości niepotrzebnych w aktualnej sytuacji bambetli, nie byłeś w stanie nosić. A wtedy nikt Ci nie pomoże, bo nie ma jak. I na mnie przy takiej niekonsekwentnej grze, też nie licz. Albo grasz jak należy, albo pa pa. Znajdź sobie moda freeplayowego w którym cała Twoja rola będzie polegała na bezmyślnym łażeniu po Strefie i wtedy możesz sobie zbierać z uporem maniaka. A forumowicze na pewno Ci wskażą, które mody na to pozwalają.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.