Jump to content

kondotier

Elitarni
 • Content Count

  10862
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  223

kondotier last won the day on August 7

kondotier had the most liked content!

Community Reputation

6669 Przyjacielski

About kondotier

 • Rank
  Nestor
 • Birthday 01/24/1944

Profile Information

 • Ruble
  73567
 • Frakcja
  Samotne Wilki
 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @kamil190 po obejrzeniu filmików, to wiem, ale oni padli, zanim po rozejrzeniu się, zdążyłem zejść z wieży. Ja puknąłem tylko ostatniego monolitowca. A przy pomiarach, snorki, psy i pijawki równocześnie, to złośliwość losu. Przed przystąpieniem do nich, chyba trzeba iść do anomalii i trochę posprzątać. U mnie jakoś się między sobą nie chciały pozabijać. Ale z dialogów i wcześniejszej gry, to nie wynika.
 2. Wczoraj uruchomiłem moda i pograłem kilka godzin. Ponieważ miałem po tym ambiwalentne odczucia, obejrzałem filmiki od innych graczy. Moja gra różniła się sporo od ich gier, bo u nich też nie było jakiejś jednomyślności. https://www.youtube.com/watch?v=zwGK8AUkajg https://www.youtube.com/watch?v=UfRwQfCVtF8 I też mam odczucie, że mod jest w fazie testowej bety. Albo miałem pecha ze spawnem, bo ledwo mod się rozpoczął, to już pierwsza grupa stalkerów dała się zabić. Mam po nich i monolitowcach kupę sprzętu, ale nie będę miał zadań. Podziałałem na lokacji i taki jest tego efekt. Tylko za bardzo nie ma komu na razie tego opchnąć. Wygląda na to, że lepiej zbierać drobnicę, żarcie , medykamenty i amunicję. Kompletnie nowa lokacja, więc jest co zwiedzać i poznawać. Tyle że jest to mocno niebezpieczne. Za to widoki świetne. No i mały dylemat. Ciągnąć dalej grę, szukając teleportów, czy zacząć od nowa, już z pewnym doświadczeniem. .
 3. @Mikus47221 W modzie wszystkie dialogi mają podkład głosowy, zgodny z pisanym. Jednak w wielu miejscach moda, dialogi są prowadzone tylko głosowo, lub tylko SMSami, bez obrazu (czarny ekran). To nie błędy, a zrobione celowo. Jak będziesz o tym pamiętał, to będzie Ci łatwiej.
 4. @kamil190 Z Yandeksa można pobrać bezproblemowo. Możesz odsyłacz dodać do #1 ? DODANO: Jeśli pobierać z Yandeksa, to mamy paczkę zespoloną ( gra + mod ). Wystarczy wypakować, zrobić ustawienia, uruchomić i grać. UWAGA. Aby nie mieć trudności z szukaniem zapisów, trzeba dokonać zmiany w fsgame.ltx, na zapisy w modzie.
 5. @Monolithalian Z tego "błędu" wynika, że w Ciernistą drogę nie grałeś. Sugeruję przejść się po niej, abyś za jakiś czas wiedział o co chodzi w Niebycie.
 6. A jak ze scenariuszem? Ten z podstawki, czy zmieniony. Na filmiku z Kociarni, raczej to samo.
 7. @Monolithalian Jak byk jest napisane, że w wersji PL ( z tłumaczeniem ) jest Ciernista Droga, poprzedniczka Pogrążonego w Niebycie.
 8. Odpowiedź z linka. Po wejściu głębiej, konieczna rejestracja.
 9. @Anton Gorodecki Jeśli w Prypeci nie miałeś problemów, to jesteś farciarz. Mnie się to przytrafiło w iluś tam. A szczególnie w takich, w których robiono w niej mutantowe lęgowisko.
 10. Niemiła niespodzianka przy pobieraniu. Ze względu na obciążenie hostingu, pobrać nie można, każą czekać na lepsze czasy. Na innych hostingach, polityczne reperkusje. Jak ktoś ma już moda pobranego, niech go wrzuci czasowo na inny hosting.
 11. @Anton Gorodecki Zgadzam się z Tobą, aby szczegóły z gry ukrywać w spojlerach i tak robię. Przejrzałem tu swoje wpisy i nie znalazłem nic "poradnikowego". Bo to o "scyzorykach" i następstwach, to raczej dla zachęty do wybrania tej opcji gry. A końcowa część moda ma multum rozwiązań, tak że grający musi sam kombinować co wybrać. A ten opis, to był tylko mój wybór. Są inne.
 12. Pogrążony w niebycie A to właśnie jest miejsce niebytu.
 13. @Monolithalian Jak na razie nie ma czegoś takiego. Jest tylko pusty spoiler, w którym miała być opisana taka instalacja. Ale pojawił się mod standalone, więc jeśli ktoś się weźmie za tłumaczenie, to zrobi to na nim. Jeśli jesteś w stanie grać po rosyjsku, to pobierz sobie tę wersję i po problemie z nakładaniem. Na forum moda jest rada, aby porównać daty fiksów z datą wstawienia moda do pobrania. Jeśli fiksy są późniejsze, to je dodać koniecznie. A dla pewności po zainstalowaniu standalone, można na wszelki wypadek dodać ten fiks kumulatywny. Ja grałem na czystym standalone, nic nie dodawałem i problemów nie było. I jeszcze takie coś dla wszystkich. Pomimo solidnej optymalizacji moda, to jednak nie należy przeceniać swoich komputerów. Radzą w razie zawiśnięcia, wyzerować trawę, zmniejszyć szczegółowość tekstur i innych "obciążników", a nawet zejść z oświetleniem. Musiałem to zrobić tak gdzieś w połowie gry, chociaż zapisy były regularnie przenoszone poza moda. Ponieważ grając, mamy możliwość wybierania alternatywnego, nie ma możliwości wiernego powtórzenia innej gry. A i sam mod robi nam psikusy, pozostawiając przy życiu lub zabijając niektórych NPCów. I jeszcze kilka zrzutów ze stalkerskiego miejsca "wiecznego niebytu". Tyle tylko pocieszenia, że nie jesteśmy tam sami.
 14. @kubastalker123 Nie ma reguły na wielkość parametru. Patrzysz jaki jest w pliku wskazanym przez @tom3kb i doświadczalnie zmniejszasz prawie do zera. Na początek można zmniejszyć o połowę, jak nie pomoże znów o połowę nowej wartości. Powodzenia.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Discord
Comunity