Skocz do zawartości

kondotier

Elitarni
 • Zawartość

  7 024
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  167

Ostatnia wygrana kondotier w dniu 11 Wrzesień

Użytkownicy przyznają kondotier punkty reputacji!

Reputacja

4 035 Przyjacielski

O kondotier

 • Tytuł
  Nestor
 • Urodziny 1944.01.24

Informacje

 • Ruble
  71229
 • Frakcja
  Samotne Wilki
 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. @LordDino Nie wiem kto i kiedy zrobił tę paczkę na Mega. Możesz ją pobrać, ale tak na wszelki przypadek dodał bym te fixy i patche, na ekran startowy, fioletowych NPCów i robale w dialogu. Paczka mogła być zrobiona i wstawiona przed dorobieniem poprawek. Na ekran startowy, robi podkład pod napisy menu, które na oryginalnym są słabo widoczne. Na fioletowych NPCów - poprawia nazwy plików z grażdanki na łacińskie, co pozwala naszym komputerom odczytać prawidłową kolorystykę sporej ilości NPCów. Na robale, tego chyba tłumaczyć nie muszę. Przeczytasz informacje.
 2. kondotier

  Problemy fabularne w NS 2016

  @creatures Nie jest go zbyt łatwo znaleźć. Masz od Łysego zadnie na znalezienie? Jeśli tak to zrób dwie rzeczy. Dodaj do moda - jeśli jeszcze nie masz - mapki pieczary z zaznaczonymi drogami. Są w tym temacie pliki do pobrania. I obejrzyj te filmiki. To to samo od różnych gameplayowców. https://www.youtube.com/watch?v=V8zVZzuTLLg https://www.youtube.com/watch?v=uTClqSXMV2Q https://www.youtube.com/watch?v=fRwL27NG6YA Sądzę, że pomoże. Czasem jest słabo widoczny przy złym ustawieniu się w stosunku do takiego niby stalagmitu.
 3. kondotier

  Problemy techniczne

  @adi5166 - O ile wgrywanie pliku zmieniającego siłę światła latarki jest prawie bezpieczne - zbyt silne może powodować, że oślepiają nas latarki NPCów - to wgrywanie nowego wyglądu noża jest już kancerogenne. Zbyt duża ingerencja w tekstury moda. Takie zmiany mogą być przeprowadzone tylko i wyłącznie dla określonej gry czy moda. Spróbuj dodać tylko samą latarkę. Jeśli mod ruszy, problemem jest nóż.
 4. kondotier

  OSTATNI STALKER

  PODBICIE TEMATU: Szpital zdobyty na trudniejszym wariancie, czyli bez powrotu po ten ołowiany pancerz. Nie było łatwo, ale przy ruszaniu głową, można przejść bez niego. I tu informacja szczególna. Fleszka potrzebna do wyłączenia samostrzałów nie pojawi się, jeśli w całym szpitalu jest choć jeden żywy Czarny Rajder. Ja sobie odpuściłem jednego w środkowej części szpitala i niestety musiałem tam wrócić. A samostrzały dalej działały. I druga informacja w formie ostrzeżenia. Kiedy przyniosłem moduł z drona, dałem naukowcowi do rozpakowania 7 spec artów. Pierwsze zaskoczenie to to, że kiedy art w podbieraku ( łowuszce ) ważył 19 kg, to po wypakowaniu aż 28 kg !!!. Będzie więc co dźwigać na Bagna. Ale przykrą niespodzianką było to, że kiedy zapłaciłem za rozpakowanie, arty złożyłem do tej skrzyni z której braliśmy amunicję. Miałem tam też trochę ważnych przedmiotów. Zachciało mi się sprzedać Pirogowowi zwykłe arty, których miałem sporo. Jakie było moje zdziwienie, kiedy po tej operacji handlu, zniknął dostęp do skrzyni. I nic nie pomogło. Musiałem powtórzyć grę i nie handlować. Trzeba będzie rozpakowane arty, szybko gdzie indziej umieścić, aby nie przepadły.
 5. kondotier

  Hybrid Final (1.4.22)

  @NAMARGON - Przecież Zew Czarnobyla to samoistna gra. Gdzieś wyczytał, aby wstawiać go do Zewu Prypeci? Ta gra jest potrzebna o tyle, aby zostawiła w rejestrach ślad zaistnienia na Twoim komputerze. Nawet jakbyś ją odinstalował, to Zew Czarnobyla znajdzie to i się uruchomi. Zainstaluj zgodnie z opisem tylko Zew Czanobyla i na niego to co chcesz z Hybrida. I przypuszczam, że teraz masz spaćkany Zew Prypeci i nie da się go uruchomić, lub po uruchomieniu będą różne nieprzyjemności. Szczególnie przy postawieniu na nim innych modów. Dlatego przed stawianiem Zewu Czarnobyla, radzę odinstalować Zew Prypeci, wyczyścić komputer jakimś dobrym programem czyszczącym i dopiero postawić na nowo. A Zew Czarnobyla instalować na dysku lub partycji nie systemowej. A na przyszłość radzę, aby mody nie stawiać na oryginale gry, który powinien być świętą krową, ale na jej kopii. Jak to robić, było już wielokrotnie omawiane. Kopia też na nie systemowych.
 6. kondotier

  В Аду... "ПСЫ"

  Co dotyczy podtytułu " Псы ", to wg słownika slangowego jest takie tłumaczenie: Псы - охpана ( Ochrona ). Bo literalne przetłumaczenie na Psy, chyba raczej nie jest odpowiednie. Jest też wg tego słownika inne określenie: "Тот, кто вызывает негодование, заслуживает презрение своим поведением, поступками." , czyli Ten, kto wywołuje poczucie krzywdy, lub swoim zachowaniem, postępkami, zasługuje na pogardę.
 7. kondotier

  @anatol obchodzi urodziny

  I ode mnie najlepsze życzenia. Wstawił bym jakiś klip śpiewany, ale przez ACTA2 mogą mu kazać zapłacić za wysłuchanie. I zamiast dostać "kufereczek stóweczek", jeszcze by je stracił.
 8. kondotier

  OSTATNI STALKER

  Wejście do rury oglądałem tylko od środka, będąc już na budowie. Ciekawe, czy ten przyrząd do dźwigania, zostawią nam na stałe. Ale znając rozwiązania zaurusa, chyba zabiorą go nam. A o tych klondajkach i spec artach pisałem, że na pewno są losowe. Bo tego spec z pieczary na Sortirowce nie miał żaden z gameplayerów. Czyli że trafił się tylko mnie. Stąd może ten kłopot z zabraniem. A co dotyczy nazwy Sortirowka. Jest trochę niefortunna, bo wzięta z postępowania GRC ze złapanymi stalkerami. Dzielenia ich na króliki doświadczalne ( scena z naukowcami w fabryce ) i na takich do natychmiastowej likwidacji. Jest to w jednym z dialogów. Tak że przyszli tłumacze zamiast łamać sobie głowę na jej przetłumaczeniem, śmiało mogą nazwać ją Obrzeżami.
 9. kondotier

  STRACENIEC - SGM 2.2 Lost Soul Final

  @Sierioża - Grałem w tego moda i pamiętam, że takie zwolnienia następowały w zależności w którą stronę świata patrzy GG. Stojąc przy Popielisku, gdy patrzyłem w kierunku bunkra i zakładu, następowało mocno zauważalne spowolnienie. Obrócenie GG w bok o 90* przywracało mu ruchliwość. Czyli jest to związane z ładowaniem tekstur lokacji, nawet tych poza dystansem widoczności. Poruszałem się wtedy patrząc "pod nogi". Albo chodząc trawersami. Może opcja -noprefetch w skrócie pulpitowym Ci pomoże? Ale to występuje tylko na Jupiterze, więc na innych lokacjach nie będzie problemu. A szkoda abyś odpuścił resztę tego moda.
 10. kondotier

  Dialogi i ich znaczenie w grze

  @Sierioża - Już nie raz się przekonałem, że w tych opowiastkach dobrze zrobionego moda, są podpowiedzi dla sytuacji które w modzie się zdarzą. Albo jak mamy postąpić z jakimś tam mutantem, jak zachować się przy anomalii, albo jest to podpowiedź, że w opisywanym miejscu znajdziemy to, o czym mowa. Żadna z tych opowiastek, w odróżnieniu tych głosowych przy ognisku, nie jest bezprzedmiotowa. A że podpowiedź jest ukryta, dlatego wydają się przydługawe.
 11. @PERESTO Nie cytujemy całego wpisu, bezpośrednio pod którym dajesz odpowiedź. Wystarczy że wstawisz @ i bez odstępu zaczniesz wpisywać nicka tego, komu odpowiadasz. Otworzy się rozwijane okno i po którejś kolejnej wklepanej literze, nicka zobaczysz w tej liście. Wtedy klikasz na niego i adresat wskoczy do Twojego wpisu, na zamleczonym tle. Tak jak jest Twój.
 12. kondotier

  Dialogi i ich znaczenie w grze

  Po ilości pytań, co zrobić, dlaczego nie mam, gdzie to jest, wyraźnie widać że większość z graczy dialogi czyta po łebkach, bez zrozumienia w wniknięcia w treść. I grają jak w strzelankach, hurra i do przodu. Wal co się rusza. Nawet jak w dialogu wysyłają nas do kogoś, kto wg scenariusza moda choć jest "czerwony", strzelał nie będzie. Klasyczny przykład Kuzniecowa pod mostem. A potem płacz,że go nie ma, że strzelają i nie da się podejść, itp. itd. A co dotyczy tłumaczeń, to łamiemy sobie głowę nad polskimi odpowiednikami idiomów, czy też gwarowego lub slangowego dialogu i określeń. Nie raz dochodziło w takich sprawach do ostrych zadrażnień. Np. pisać UFO czy NOL. Czy użyty wyraz "piero" to dosłownie pióro, czy slangowy majcher. Takie przykłady można mnożyć. I nieważne było czy to była jednoaktówka typu Złoty Kufer 1, czy bardzo poważne mody jak FOTOGRAf, czy Duplikaty - Odmienne światy.
 13. @PERESTO A kto na te "grzybki" daje zadanie? Bez tego filmik daję na wyczucie. https://www.youtube.com/watch?v=1IeYxqQLjdg Zobacz ten filmik, samo działanie podpowie Ci co robić.
 14. kondotier

  OSTATNI STALKER

  Tyle tylko, że tych ładunków do gaussa, tyle co kot napłakał. A km-u, śmigłowiec spadał góra po 3 krótkiej serii. @mkk7 - Jeśli chcesz, przeczytaj w spojlerze porady jak najłatwiej przedostać się do hangaru na budowie w DM. Ale chyba masz to już za sobą. Jakoś nie mogę natrafić na tego włóczęgę Synoptyka. Złaziłem DM, Wysypisko, Agro i Kordon, a dziada nie ma. Mam dla niego "mądrą księgę", a nie mogę mu oddać. Wracam z Bagien z tym modułem z drona, może się na mnie nadzieje, taką mam nadzieję.
 15. kondotier

  OSTATNI STALKER

  Będąc w Limansku, wziąłem zadanie na moduł z drona. Idąc po niego w tunelu z elektami na Kordonie, znowu wysyp artów. Ale specjalnego nie było. Ale już na bagnach, aby odszukać i obszukać kwestowego trupa, musiałem zrobić rzeźnię mutantom. Dwa granaty i Wiepr zrobiły swoje. A zabrać moduł nie opróżniając swojego plecaka już nie ma problemu. Mały znaleziony przyrządzik, odebrał moim manelom 200kg wagi ( zostało 36 kg ). Tak że 180 kg modułu nie jest problemem. Ale mod spłatał mi figla. W zabitych rzucanym nożem pijawkach, tego noża nie było. A padły od 1 trafienia. Poprzednio nawet noż którymi nie trafiłem, można było znaleźć i podnieść. Teraz niema ich. Ale w Bazie za arty dostałem kilka innych. Jak nie będzie kawałów ze strony moda, to do końca chyba mi ich wystarczy.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używają strony akceptujesz regulamin Warunki użytkowania.

Społeczność
Discord