Skocz do zawartości

Terminator made in Russia.


Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle jakaś grupa inteligentnych inaczej krzyczy że roboty będą tak inteligentne że będą chciały się pozbyć ludzi albo że nie będą wykonywać poleceń bo im się nie podobają... Oj ci ludzie za dużo filmów oglądają...

 

Zawsze jak wspomina się o sztucznej inteligencji w robocie to ludzie wyobrażają sobie terminatory i inne roboty-zabijaki, a w rzeczywistości sztuczna inteligencja w dzisiejszych czasach jest na tak niskim poziomie że nawet mój pies, który jest totalnym idiotą jest jak Einstein przy nich. Najbardziej mnie rozbraja to jak firmy zajmujące się sztuczną inteligencją reklamują że ich komputery potrafią robić to czy tamto... ale pic polega na tym, że poza tymi kilkoma specyficznymi rzeczami te roboty/sztuczna inteligencja nie potrafi nic więcej bez udziału ludzi i sporej ilości pracy. Fakt jakiś tam robot jest super matematykiem albo inny potrafi odróżnić i nazwać setki zdjęć na minutę, a jeszcze inny potrafi rozmawiać w miarę po ludzku... ale poza tym nic... Ich inteligencja ogranicza się do już ograniczonego kodu na którym bazują. Ich inwencja własna nie wyjdzie poza oprogramowanie które twórcy stworzyli, bo nie była by to już inteligencja tylko chaos, bo w końcu inteligencja to nie jest "dzika wyobraźnia" tylko właśnie działanie wd schematu w odpowiednim momencie. A w tym momencie większość sztucznej inteligencji jakie mamy na świecie mają ograniczą liczbę tych schematów bo człowiek nie jest w stanie ani napisać ani nauczyć takiej maszyny wszystkiego, więc dzisiejsza sztuczna inteligencja JEST SZTUCZNA, uproszczona i po prostu tępa.

 

Więc w wypadku sztucznej inteligencji jak w artykule, gdzie robot ma broń, inteligencja ograniczała by się jedynie do analizy zdjęcia z kamery i sensorów, porównania ich z bazą danych i własnym stanem(czy użycie broni jest dozwolone w tym momencie) i decyzją czy strzelić czy nie.... nic więcej. Żadnej filmowej "własnej woli".

A jak popełni błąd i strzeli do swoich? Nic nowego, żołnierze często popełniają ten błąd. Pic polega na tym że robot z tak uproszoną inteligencją doda do pamięci ten schemat i nie powtórzy tego.

 

I ostatnia sprawa, w przeciwieństwie do filmów, zamiast skomplikowanego hasła czy dziesiątków kabli które trzeba odpowiednio przeciąć, INTELIGENTY człowiek zainstalował by... stary dobry przełącznik on/off by odłączyć zasilanie w razie jakiegoś wypadku, bo jak mówiłem inteligencja to tak naprawdę schematy: masz coś niebezpiecznego i zasilanego prądem? zainstaluj w nim wyłącznik :]  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Paranoia napisał:

Więc w wypadku sztucznej inteligencji jak w artykule, gdzie robot ma broń, inteligencja ograniczała by się jedynie do analizy zdjęcia z kamery i sensorów, porównania ich z bazą danych i własnym stanem(czy użycie broni jest dozwolone w tym momencie) i decyzją czy strzelić czy nie.... nic więcej.

@Paranoia znalazłem niskobudżetową "zaawansowaną" technologię na "ogłupienie" A.I.  :041:

http://www.aster-bal.com.pl/maska_papierowa_putin_11021    

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paranoia napisał:

inteligencja to tak naprawdę schematy: masz coś niebezpiecznego i zasilanego prądem? zainstaluj w nim wyłącznik :]  

No ale żyjemy w "nowoczesnych" czasach, świecie pozbawionym schematów, w którym są one coraz bardziej eliminowane. Ludzie się ogłupiają w dobrej wierze :)

Co do gadki o AI to nie podnoszę rękawicy chociaż mnie korci, ale to temat-rzeka. Filmowe wizje, a ewentualna rzeczywistość rozmijają się podobnie jak szóstka w Lotto i ja.

 Dopóki inteligencja będzie sztuczna w takiej formie, w jakiej jest obecnie, to nawet nie ma o czym rozmawiać, bo faktycznie jest tępa jak stara łyżka. A jak małpowanie natury wejdzie na nowy poziom i uda się taka symulacja istoty z własną wolą i osobowością... cóż. Wtedy nie tyle ta inteligencja się będzie liczyć, co status ludzi - z tworzonych staną się twórcami. Historia zatoczy koło, roboty będą represjonowane przez niektóre grupy społeczne, a jeszcze inne będą drzeć ryja, że to nienaturalne, że be, że nie można. Znajdą się sympatycy, przeciwnicy, niezdecydowani, spanikowani, zobojętniali etc. Braknie jak zawsze starego, dobrego zdrowego rozsądku.

 I przewiduję, że wtedy ludzie wytłuką się co do nogi, zanim taki robot nauczy się mówić "mama". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to ja nie wiem czemu Rosjanie tak pchają się w tę sztuczną inteligencje jak od wielu lat mają najbardziej zaawansowane pojazdy militarne świata.

Mają technologie wytwarzania ULTRA lekkich materiałów dla czołgów, samolotów i innych pojazdów. Są one tak lekkie że pojedynczy oddział żołnierzy jest w stanie przenieść je w strefę walki w ciągu kilku minut!

Spoiler

igcjkp.jpeg

czolg_470.jpeg

494b1463bd6f105edc08ed1d17c5dc49.jpg

512_448985336cc78c1r.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.