Jump to content

Pliki handlarzy


Recommended Posts

Autor:

Infernal

Postaram się objaśnić co i jak. Po pierwsze uprzedzam iż może coś nie działać. U mnie jest coś dziwnego. Pliki traderów z wypakowanych gamedat wydają mi się być inne niż te z których korzysta gra bez modów. W normalnej grze artefakt warty 1000 handlarz skupował za 750. Za to w plikach wypakowanych artefakty skupowane są za całą cenę. I dla mnie jest to bez sensu. Jeżeli ktoś miałby pliki, które działają "normalnie" to prosiłbym o kontakt na PW.

Ale już dosyć tego pieprzenia, czas na tutka.

Za pliki handlarzy odpowiadają odpowiednie pliki:

trade_trader - Sidorowicz

trade_barman - Barman

trade_ecolog - Sacharow

trade_dolg - Pietrenko (Powinność)

trade_freedom - Kutwa (Wolność)

trade_generic - zwykli NPC

W swoim tutorialu posłużę się plikiem Sidorowicza.

Plik dzieli się na kilka podkategorii:

1. To co kupuje Sid,

2. To co sprzedaje,

3. Wartość sprzedawanych przedmiotów.

Pójdę po kolei.

1. To co kupuje Sid jest zdefiniowane pod kategorią

[trader_generic_buy]

Powiedzmy, że mamy tam:

af_gold_fish     = 1,  0.3

Artefakt złota rybka. Właściwie interesuje nas pierwsza liczba (do drugiej nie mogłem znaleźć funkcji). Wartość 1 oznacza, że artefakt jest wart całą cenę (czyli 5000 RU). Jeżeli ustawimy tę wartość na 2 Sid da nam za artefakt 10000, a jak 0.5 to 2500, etc. Jeżeli mamy ";NO_TRADE" wystarczy, że wpiszemy zamiast tego odpowiadające nam liczby.

2. To co sprzedaje jest zdefiniowane pod kategorią:


[supplies_start]

Warto zauważyć, że podobnych kategorii jest kilka, np. [supplies_after_fabric] co oznacza moment gry. Tutaj przydaje się lekkie liźnięcie języka ang. i będziemy wiedzieć co oznacza dana kategoria. W tym przypadku jest to asortyment po powrocie z X18. Dlatego jeżeli chcemy, aby nasze przedmioty były cały czas u handlarza to trzeba pouzupełniać wszystkie kategorie. Różni handlarze mają zazwyczaj różne kategorie momentu gry.

Są tam wymienione przedmioty, które mają być sprzedawane. Źeby dodać właśny przedmiot musimy wpisać go w odpowiednią kategorię (jeżeli jej nie ma musimy ją zrobić, wystarczy skopiować z linijek powyżej np. ;Á?îí?ę? (pancerze)) i wpisać pod nią odpowiednie ID pancerza, który chcemy, np. exo_outfit no i oczywiście dodajemy odpowiadające nam liczby.

Teraz czas na liczby. Powiedzmy, że mamy:

novice_outfit     = 3,  0.8

Pierwsza liczba oznacza ilość sprzedawanego przedmiotu. Druga liczba oznacza szansę na to iż handlarz będzie miał na sprzedaż dany przedmiot. W tym przypadku szansa wynosi 80%. Jeżeli ustawimy 1 to szansa będzie wynosić 100%, etc.

3. Wartość sprzedawanych przedmiotów jest zdefiniowana w kategorii:

[trader_start_sell]

Tak samo jak w przypadku punktu drugiego, kategorii jest klika jeżeli chodzi o moment gry. Również trzeba uzupełnić, aby przedmioty były cały czas w asortymencie handlarza.

No to powiedzmy, że mamy:

wpn_mp5        = 3, 5

Tak jak w punkcie pierwszym interesuje nas pierwsza liczba. No i zasady są te same co w punkcie pierwszym. Im większa liczba tym handlarz będzie sobie więcej liczył.

Link to comment
Share on other sites

 • Meta locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.