Jump to content

Długie ładowanie

Blatos
 Share

Recommended Posts

Nie wiem czy to problem z modami czy z komputerem, gra się ładuje około 7 min. 

Normalny Call Of Chernobyl bez modów ładuje się w 1 minute

Specyfikacje:

Karta Graficzna: GTX 950M

Procesor: I7 6700HQ

RAM: 8 GB RAM DDR4

DYSK: 1000 GB HDD

SYSTEM: Windows 8.1 64 bit

Edited by Blatos

@Blatos Ja to wyjaśnię od strony moddera. Podstawowy CoC jest spakowany do plików. db, więc gra ładuje się szybko, oczywiście, że im wyższy DX tym się ładuje dłużej. 

Z dodatkami/modami do coc'a sprawy wyglądają inaczej, tu większość modów ma pliki "luzem", czyli w folderze gamedata. Co za tym idzie gra musi "przekopać" wielkie ilości plików , które przy dużych paczkach mogą sięgać nawet ponad 10 TYSIĘCY plików. Dyski HDD nie dadzą rady szybko wczytać takiej ilości plików w krótkim czasie. Dysku SSD nie posiadam, ale pewno by szybko mu poszło. 

Oczywiście dochodzi do tego wersja DX'a jak wyżej pisałem. 

@Blatos Usuń user.ltx i spróbuj ponownie. Dokładałeś sam do Hybrida jakieś mody? Miałeś problemy z dyskiem? Jak często defragmentujesz partycje? Ten skan, o którym wspominał @Mnieciu też by się przydał. A propos - swego czasu dołożyłem do CoCa MASĘ modów i ładował się max 1.5 - 2 min na DX 11 i HDD:D

Sebulek mod będzie "mielił" te same info 2 razy. Trzeba usunąć gamedatę i spakować pliki, aby "odczuć" poprawę szybkości ładowania (lub mieć SSD, co diametralnie zwiększy szybkość odczytywania danych, nawet bez pakowania w pliki .db).

• Dodatnia 1

• 1 year later...