Skocz do zawartości

Błąd na agropromie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zainstalowałem parę dni temu stalker + patch 1.0004

do tego NS 2016 wraz z tym najnowszym patchem +najnowsze spolszczenie (tak jak w instrukcji), do tego dałem

 

FIX na podwójny celownik - Zapomniany Las

 

Fix na niewykrywalne anomalie+

MNP Meshes - Nowy wygląd NPC

 

problem jest taki że jak stoję z Kretem przy wejściu do podziemi żeby odnaleźć kryjówkę striełoka i jak wchodzę na dół, to w trakcie wczytywania poziomu, grę wywala do pulpitu.

W logu znalazłem cos takiego:

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CModelPool::Instance_Load
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrRender\ModelPool.cpp
[error]Line          : 111
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't find model file 'actors\mnp_npc\pustishka.ogf'.

Mam rozpakowany oryginalny NS2016 bez wgrywanych fixów w innym miejscu na dysku, ale nie mogę znaleść tego pliku.

Mój komp to:

i5 2500k 4,6 ghz

2133 mhz cl9 ram

grafika gtx 980 ti

 

 

 

Edytowane przez Matrix1001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta linijka [error]Arguments     : Can't find model file 'actors\mnp_npc\pustishka.ogf'.

wskazuje na brak pliku modelu pustishka.ogf z MNP Meshes. Sprawdź w instalce czy znajduje się ten plik i ewentualnie skopiuj go do folderu (nie mam moda na dysku, więc strzelam, że będzie to:) gamedata\meshes\actors\mnp_npc\.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, smox napisał:

Weź na próbę dowolny plik ogf z tego folderu, skopiuj np. na pulpit, zmień mu nazwę na tę w loga wylotu (pustishka.ogf) i wstaw. Być może zadziała.

Tak zrobiłem, ale to nie pomogło.

Miałem CRASH-a, w logu tym razem pojawiła się informacja że nie można załadować jakiegoś elementu mapy

Chyba że na upartego zrobić w ten sposób ze wszystkimi plikami

Edytowane przez Matrix1001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację, mam dziś trochę zły dzień i nad tym nie pomyslałem:

Log:

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CInifile::r_section
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xrCore\Xr_ini.cpp
[error]Line          : 342
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't open section 'mnp_journal_1'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, smox napisał:

@Matrix1001, Narodnaja Solianka 2016, to popularny mod i grało w niego wielu forumowiczów. Takiego jednak wylotu jak u Ciebie nikt nie zgłaszał. Podejrzewam, że coś u Ciebie jest nie tak. Być może źle się coś pobrało, albo źle zainstalowałeś. Trudno powiedzieć. 

Właśnie dlatego jestem zdziwiony.

 

Ale od początku.

Pobrałem z chomika Stalkera w wer. angielskiej w wersji 1.0000, następnie pobrałem z moddb patche : 1.0001, 10003 i 1.0004 (wszystkie 3 w wersji angielskiej), wgrałem wszystkie patche wg. kolejności, następnie wgrałem spolszczenie, następnie wgrałem moda wg instrukcji, tak jak pisze tutaj:

https://stalkerteam.pl/topic/11245-narodnaja-solianka-2016-patch-z-23022018-instrukcja-instalacji/

następnie wgrałem: 

MNP Meshes - Nowy wygląd NPC , potem 

FIX na podwójny celownik - Zapomniany Las

a na końcu :

Fix na niewykrywalne anomalie.

Zapomniałem wczesniej napisać, ale miałem kilka crashy na Kordonie, problemy udało się rozwiązać po wyłaczeniu i ponownym włączeniu gry.

Mam stalkera oryginalnego ze steama, ale miałem problemy z zalogowaniem się na STEAMA więć pobrałem pirata.

Może tu jest problem ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, smox napisał:

Dobrze, że to napisałeś, bo ktoś mógłby się doczepić. Na Forum piractwo nie jest dobrze widziane.

No więc tak - spolszczenie jest przystosowane do polskiej wersji SoC i pewnie stąd te problemy.

 

Jak szukałem stalkera w wersji steam na allegro to były same w wer. angielskiej ze spolszczeniami(nie było stalkera w wersji polskiej). Kupiłem jeden egzemplarz w wer. angielskiej spolszczenie poprostu ściągnąłem z neta bo koleś na aukcji podał linka.

Czyli rozumiem że chciałeś powiedzieć ze najlepiej wgrać tego moda na stalkera w wersji PL a nie na wersję eng z wgranym spolszczeniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, emixo1 napisał:

Mam ten sam problem z pustishką! Na ruskiej stronie  znalazłem inną wersje MNP Meshes gdzie znajduje się plik pustishka.ogf, jednak popełniłem błąd,  z kopiowałem cały folder gamedata co popsuło mi gre. Załączam sam plik, daj znać czy pomogło :)

pustishka.ogf

Niestety ale skasowałem stalkera i tym razem udało mi się zainstalować ze steama, wgram soliankę i zobaczę co się bedzie działo, oczywiście dam znak co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga po zainstalowaniu ponownie moda z wszystkimi dodatkami które miałem save mi zadziałał! (w co nie wierzyłem) i w tym samym miejscu wywaliło mi z nowym logiem brak tekstury "face_pustishka"!

Trzeba dodać tę teksturę do folderu gamedata > textures > act > npc_remeik !!!

Na tym ruskim forum czytałem, że ten dodatek również w innych miejscach wywalał z podobnymi problemami, więc nie wiem czy jest wart zagrania! No cóż zainstalowałem to pójdę dalej i zobaczę co z tego będzie.

face_pustishka.dds

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem wcześniej.

Pobrałem stalkera ze steama, wgrałem spolszczenie, zrobiłem downgrade z wer 1.0006 do 1.0004( wg  poradnika znalezionego tutaj na forum, nie pamiętam kto wstawił poradnik, ale ta osoba podała linka na MEGA do patchów już rozpakowanych gotowych do wklejenia do głównego folderu gry), nastepnie wgrałem NS2016 z tym patchem z 2018r, następnie fixy te które pisałem wczesniej.

Doszedłem do tego etapu przed wejściem do podziemi na agropromie wszedłem na dół zrobiłęm wszystko co trzeba następnie wyszedłem na powierzchnię tym samym włazem co owszedłem, potem zrobiłem kopię zalecanych plików i wgrałem moda MNP Meshes  z tutejszego forum. Włączyłem grę ponownie wszedłem na dół, no i nie było crasha, co mnie ucieszyło. 

 

Co dalej będzie, bede pisał.

 

Edytowane przez Matrix1001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.