Jump to content

Microsoft będzie chciał zapłaty za wsparcie Windowsa 7


Recommended Posts

Windows 7 to oprogramowanie, z którego dalej korzystają miliony osób na całym świecie. Po 2020 roku za wsparcie tego systemu trzeba będzie zapłacić producentowi.

W7.jpg

W 2019 roku Windows 7 będzie obchodził dziesiąte urodziny. Wiele firm oraz użytkowników korzysta z tego oprogramowania Microsoftu, a oficjalna data zakończenia wsparcia systemu została ustalona na 14 stycznia 2020 roku. Od wspomnianej daty amerykańska firma przestanie aktualizować "siódemkę" i wdrażać do niej poprawki bezpieczeństwa. Microsoft proponuje jednak usługę Extended Security Updates, która pozwoli na pobieranie nowych aktualizacji do 2023 roku. Za tego typu pakiety trzeba będzie zapłacić - firma z Redmond będzie liczyć także pieniądze za każde dodatkowe urządzenie. Na ten moment wiadomo, iż Microsoft chce takimi działaniami skusić osoby korzystające z Windowsa 7 w firmach oraz posiadających licencje grupowe. Jak to wszystko wyjdzie w praktyce? Na pierwsze wyniki zainteresowania trzeba będzie poczekać.

Źródło: https://nt.interia.pl/programy/news-microsoft-bedzie-chcial-zaplaty-za-wsparcie-windowsa-7,nId,2628096

  • Dodatnia 3
Link to comment
Share on other sites

Czyli nawet, gdybym chciał uczciwie zapłacić im za możliwość korzystania z ich oprogramowania które mi odpowiada, czyli zakupił licencję siódemki, to i tak zostanę zmuszony do płacenia "abonamentu". Micro$oft.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Chlebczarow napisał:

Za tego typu pakiety trzeba będzie zapłacić - firma z Redmond będzie liczyć także pieniądze za każde dodatkowe urządzenie.

Nie ma problemu, bo użytkowników indywidualnych to i tak nie dotyczy.

 

Cytat

 

W ramach usługi Extended Security Updates będzie możliwe pobieranie nowych aktualizacji bezpieczeństwa aż do stycznia 2023 roku. Nie została podana cena. Wiemy jednak, że nie zostaną przygotowane specjalne pakiety dla większej grupy urządzeń, którymi mogłyby być zainteresowane duże firmy. Za każde urządzenie trzeba będzie płacić oddzielnie. Ponadto każdy kolejny rok będzie wymagał większej opłaty

Microsoft chętnie pozbyłby się już starego Windowsa. W związku z tym, trzy dodatkowe lata mają wyłącznie ułatwić przesiadkę na Dziesiątkę. Natomiast rosnąca cena dodatkowego wsparcia ma przyspieszyć ten proces.

Warto dodać, że usługa Extended Security Updates będzie wymagała spełnienia dodatkowych warunków. Nie będzie ona skierowana dla klienta indywidualnego. Microsoft celuje w użytkowników Windows 7 Professional i Enterprise, którzy korzystają z licencji grupowych.

 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, apg2312 napisał:

Nie ma problemu, bo użytkowników indywidualnych to i tak nie dotyczy.

Tak, indywidualni muszą się zadowolić genialną 10, bez prawa decyzji.

Firmowi też mają wybór mocno iluzoryczny, bo docelowo i tak czeka ich przesiadka - rosnące rokrocznie koszta utrzymania siódemki raczej prędzej, niż później staną się nieopłacalne.

Czekam na "Microsoft Doors", czy jaką tam rewolucję w nazwie wymyślą ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity