Skocz do zawartości

Hakowanie domyślnych modeli


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiało Cię, jak twórcy niektórych modów dodali do gry cztery różniące się wyglądem karabinki AK-74? Uważasz ich za grafików i super modderów? To nieprawda, wykonanie kilku broni na tym samym modelu jest bardzo proste. Przygotowałem film instruktażowy, na którym nauczysz się jak coś takiego zrobić.

Do hakowania modeli posłuży ci program Notepad ++, który znajdziesz TUTAJ. I proszę, nie używaj innego, ponieważ zmieniają one kod, co skutkuje BugTrapem.

Być może zastanawia cię jeszcze jedna sprawa... kiedy w notatniku wyszukiwałem wpn\ak_74, to tak naprawdę szukałem ścieżki do tekstury. Należy robić to oddzielnie (wpn\ak_74 oraz samo ak_74), ponieważ programy nie są w stanie odnaleźć wszystkich linijek zawierających np. ak_74.

Pamiętaj, że...

Długość nazwy tekstury, plików i katalogów nie może przekraczać domyślnej ilości znaków; znaki specjalne i liczby muszą być na tym samym miejscu.

Czyli na przykład:

stara nazwa - wpn_ak74

nowa nazwa - wpn_ak00

Pobierz film instruktażowy

P.S. Opierałem się na Clear Sky, ale w Shadow of Chernobyl wygląda to niemal identycznie.

Umieszczanie tego poradnika na innych forach jest zabronione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Masz plik gamedata\scripts\dialogs_marsh.script

Otwierasz go. Już na samej górze znajdują się linijki odpowiedzialne za przedmioty, które otrzymasz od handlarza Czystego Nieba na początku gry. Wystarczy, że skopiujesz linijkę i wpiszesz ID swojej broni np. wpn_ak00.

dialogs.relocate_item_section_to_actor(first_speaker, second_speaker, "wpn_ak00")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...
  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.