Jump to content

Zmiana wyposażenia dla poszczególnych frakcji.


Flick
 Share

Recommended Posts

Zmiana wyposażenie dla poszczególnych frakcji.

Słowem wstępu: Jako iż nie znalazłem nigdzie na forum poradnika jak edytować wyposażenie danej frakcji, to postanowiłem taki utworzyć, dla nie których może wydać się to rzecz oczywista wręcz, aczkolwiek dla osób początkujących lub chcących dostosować wojnę frakcji pod swoją wizje myślę że taki poradnik się przyda. Poradnik jest pisany pod CoC, lecz nie powinno być problemu pod inny wersje np: TFW pod Czyste Niebo. Nie przedłużając zaczynajmy :).

1. Zapewne skoro czytasz ten poradnik to masz rozpakowaną gamedate. W załącznik dołączam program do rozpakowania gamedaty dal CoC. Unpacker dla COC.rar

2. Skoro masz już rozpakowaną gamedate musisz odnalźć plik character_desc_general.xml. Znajdziesz go w \gamedata\configs\gameplay\character_desc_general.xml.

3. Teraz musisz odnaleźć pierwsze "warianty doświadczenia", chodzi mi tu o to że na początku będziesz miał specific_character o id actor, actor_stalker itp. To omijamy bo nie tego dotyczy ten poradnik. Szukamy  <specific_character id="sim_default_duty_0_default_0" team_default = "1">  chociaż może to być inna frakcja ogółem wystarczy zescrollować lekko w dół aż pojawi nam się id z przedrostkiem sim. Generalnie jest 5 sekcji "wariantów doświadczenia" - novice, expirienced, expirienced 2, veteran i master chyba nie trzeba tłumaczyć o co chodzi. (Chodź dla np: ekologów są tylko 4)

4. Zacznijmy edytować pierwszą postać ;).

  <specific_character id="sim_default_duty_0_default_0" team_default = "1">
  <name>GENERATE_NAME_private</name>
  <icon>ui_inGame2_Dolg_2</icon>
  <map_icon x="1" y="0"></map_icon>
  <bio>ќпытный сталкер. ƒетальна¤ информаци¤ отсутствует.</bio>
  <class>sim_default_duty_0</class>
  <community>dolg</community> <terrain_sect>stalker_terrain</terrain_sect>
  <snd_config>characters_voice\human_01\dolg\</snd_config>
  <rank>621</rank>
  <reputation>1967</reputation>
  <money min="500" max="1500" infinitive="0"/>
  <visual>actors\stalker_dolg\stalker_dolg_2</visual>
  <supplies>
    [spawn] \n
    wpn_ak74u \n
    ammo_5.45x39_fmj = 1 \n
    wpn_fort \n
    ammo_9x18_fmj = 1 \n
#include "gameplay\character_items.xml"
#include "gameplay\character_food.xml"
#include "gameplay\character_drugs.xml"
  </supplies>
#include "gameplay\character_criticals_4.xml"
#include "gameplay\character_dialogs.xml"
  </specific_character>

OPIS

specific_character id="sim_default_duty_0_default_0" -  Jest to identyfikator postaci, pierwsze zero opisuje poziom npc czyli novice, natomiast drugie 0 oznacza różne wariant zespawnowanego npc. Czyli mamy np: sim_default_duty_0_default_0 i damy mu w supplies ak-47, natomiast sim_default_duty_0_default_1 damy ak_47u. To po odpaleniu -dbg (debug mode, co pozwala na odpalenie menu do spawnowania (i wielu innych funkcji jak np: pobieranie pozycji) i wejdziemy w npc po czym klikniemy na sekcje npc i wybierzemy sim_default_duty_0 to zespawnuje nam npc z sekcji novice i gra wybierze jedną z opcji, npc czyli za pierwszym zespawanowaniem może być to ak-47 lub ak-47u. Tak samo jak tworzymy nowy oddział nowicjuszy który składa się z 4 ludzi to gra zespawnuje np: 3 osoby z ak-47 i jedną z ak-47u lub na odwrót.

name - Rozróżniamy dwie opcje które można wpisać w ten znacznik, pierwszy to GENERATE_NAME_private/sergeante/lieutenant/captain, a drugi to GENERATE_NAME_stalker. Pierwsza opcja spawnuje npc o losowym imieniu i nazwisku lecz przed nazwą posiada stopień wojskowy takie rangi mają niniejszym wojskowi lub własnie powinność, lecz można dodać stopnie dowolnej innej frakcji np: wolności lub najemnikom. Natomiast GENERATE_NAME_stalker nadaje postaci tylko imię i nazwisko.

icon - Jest to po prostu icona postaci który wyświetla podczas np: handlu lub jak przeszukujemy zwłoki.

map icon - tu nic nie ruszamy.

bio - jak sama nazwa wskazuje biografia naszej postaci, możemy tu wpisać co nam się żywnie podoba.

class - jest to własnie odniesienie do debug mode w którym wybieramy sim_default_duty_0 aby zespawnować nową npc przed naszymi oczami. Czyli jak np: spawnujemy npc to gra odczytuje wszystki możliwości z sim_default_duty_0 i wybiera sobie jedną z opcji np: sim_default_duty_0_default_6.

community - przynależność frakcyjna.

terrain_sect - tu nic nie ruszamy.

snd_config - chyba nie trzeba tłumaczyć, można się tym pobawić, aczkolwiek  nie sądzę ze się komuś to chce lub jest potrzebne. 

rank, reputation - Chyba każdy kto grał w stalkera wiec to oznacza.

<money min="500" max="1500" infinitive="0"/>  - ilość rubli jaką będzie posiadała postać, chodzi tu o przedział, czyli w tym przypadku taka postać będzie posiadała przy sobie od 500 do 1500rubli głównie chodzi tu o handel. Natomiast infinitive wiadomo iż  nieskończoność rubili. Handlarze mają ustawione to w takim sposób np:  <money min="1000000" max="1000000" infinitive="1">.

visual - model naszego bohatera, czyli to jaki pancerz będzie miał na sobie, ścieżkę macie pokazaną więc można się pobawić, dodaje w tutaj ogfviewer autorstwa AlundaioOGFViewer_v1.00.zip

supplies - czyli jednym słowem wyposażenie, listę broni można zdobyć też w debug mode, jeżeli będzie potrzeba to dodam screena z całą listą. Wiele osób może mieć wątpliwości co do amunicji bo jak to = 1 czy to oznacza że ma tylko jeden magazynek. Otóż nie każdy npc posiada nieskończoność amunicji. Natomiast gra losuje ile ci wylosuje ammunicji w ekwipunku. Chociaż to też da radę zapewne zmienić. #include "gameplay\character_food.xml" - są to dodatki jakie będą posiadały npc, np: apteczka, w pliku dużo znajduje się takich includów więc można się pobawić z tym i posprawdzać.

#include "gameplay\character_dialogs.xml" - tutaj są dołączone dialogi dla npców czyli co ma mówić np: pytasz co słychać w zonie a on odpowiada jakaś historyjkę przygotowaną wcześniej.

Żeby pokazać efekt postanowiłem zespawnować npc z powinności w pancerzu najemników, oto kod i efekt pracy.

 <specific_character id="sim_default_duty_0_default_0" team_default = "1">
  <name>GENERATE_NAME_private</name>
  <icon>ui_inGame2_Dolg_2</icon>
  <map_icon x="1" y="0"></map_icon>
  <bio>ќпытный сталкер. ƒетальна¤ информаци¤ отсутствует.</bio>
  <class>sim_default_duty_0</class>
  <community>dolg</community> <terrain_sect>stalker_terrain</terrain_sect>
  <snd_config>characters_voice\human_01\dolg\</snd_config>
  <rank>621</rank>
  <reputation>1967</reputation>
  <money min="500" max="1500" infinitive="0"/>
  <visual>actors\stalker_merc\stalker_merc_4</visual>
  <supplies>
       [spawn] \n
    wpn_ak74u \n
    ammo_5.45x39_fmj = 1 \n
    wpn_fort \n
    ammo_9x18_fmj = 1 \n
#include "gameplay\character_items.xml"
#include "gameplay\character_food.xml"
#include "gameplay\character_drugs.xml"
  </supplies>
#include "gameplay\character_criticals_4.xml"
#include "gameplay\character_dialogs.xml"
  </specific_character>

Oto efekt

447746682_S.T.A.L.K.E.R.CallofPripyatScreenshot2018_12.02-23_25_42_23.thumb.png.4eb79f4b51fdf2c1b06c4a7285b36e60.png

1727292900_S.T.A.L.K.E.R.CallofPripyatScreenshot2018_12.02-23_23_16_82.thumb.png.305742a6a3b58a369498e14868a34953.png119786589_S.T.A.L.K.E.R.CallofPripyatScreenshot2018_12.02-23_23_21_58.thumb.png.f9767271b2fadcf65221280f30d16632.png

Kilka istotnych kwestii:

W supplies można dać kilka broni natomiast npc (gra) będzie wybierał czego woli używać w dawnej sytuacji także nie zdziwcie się jak npc biega w korytarzu z rpg :v.

Jak możecie zauważyć tych "wariantów kolorystycznych" jest dość dużooo. Ale jest na to prosta metoda, wystarczy usunąć i zostawić sobie np 3 opcje. Ale nie należy robić tego za jednym zamachem ponieważ może to spowodować wylot do pulpitu na jednej z lokacji, dlaczego? Ponieważ są unikalne które maja daną klasę i są utworzone gdzie np: w barze są które chronią go i tam maja przypisane swoje numerki np: sim_default_duty_4_default_2. Więc jak usuniemy sim_default_duty_0_default_6 to spowoduje to wylot do puplitu bo gra nie odczyta i tyle. Jeżeli ktoś jest uparty to może to zmienić ale wtedy musi poszukać pliku odpowiedniego. 

Ostatnia kwestia dla CoC czyste niebo oraz ekolodzy znajduje się w osobnym pliku o nazwie character_desc_simulation.xml. Dlatego należy wyposażenie tych frakcji tam edytować.

Jeżeli ktoś posiada repack stalker to wystarczy dodać grę z poza steam i tam dopisać w opcjach startowych -dbg i tak włączycie debug mode. W opcjach możecie zaznaczyć np debug hud co pozwali wam na odczytanie współrzędnych na mapie zmieniać opcje które się wyświetlają na obrazku poniżej można zmienić klikając bodajże Ctrl + 1, Ctrl + 2, Ctrl +3 (lub F1 itp..)w menu gry wejściu już na mapę. A samo debug menu odpalamy za pomocą kombinacji shift + S w menu gry po wejściu już do zony. 

Myślę że ten poradnik przyda się przede wszystkim miłośnika wojen frakcji, także życzę każdemu miłej zabawy :).

Poradnik jest mojego autorstwa, dlatego nie wolno kopiować go na inne fora bez mojej zgody.

 

 

Edited by Flick
 • Super 2
 • Dodatnia 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity