Skocz do zawartości

Komp po burzy z piorunami


metek58

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku tygodnia przeszła burza z piorunami nad naszą okolicą i powstały problemy z netem i kompem. W moim przypadku został uszkodzony Livebox i karta sieciowa, która jest zintegrowana z płytą główną. Serwisant stwierdził, że jeśli w płycie nie ma innych uszkodzeń, to  dopnie za 50 zeta nową sieciówkę. Zadziałało i mam internet (po wcześniejszej wymianie modemu), ale miałem żądanie systemu, że klucz mam nieaktywny. Znalazłem naklejkę (szukanie trwało dwa dni) i aktywacja się powiodła. Pozostał mi problem z wyłączaniem kompa, bo mimo kliknięcia na zakładkę "Zamknij", po zgaszeniu się diod w kompie, mija 3, 4 sekundy i ponownie uruchamia się system, tak, jak w przypadku kliknięcia zakładki "Uruchom ponownie". Po takim uruchomieniu, nawet kilkakrotnie próbowałem wyłączyć komp, ale za każdym razem ponawiała się historia z samoczynnym uruchomieniem.

Nadmieniam, że w sobotę, kiedy byłem w serwisie po naprawę, nie było pełnej załogi, był tylko szef, który tylko pełnił dyżur, ale ze względu na moje długoletnie korzystanie z ich sklepu, to sprawdził sprzęt, na ile jest uszkodzony. To co mógł, to mi zrobił naprędce. 

Proszę znawców w tejże materii, czy muszę znów odwiedzić serwis, czy jakoś w opcjach to da się zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, metek58 napisał:

Nazwa płyty głównej  Gigabyte GA-Z97P-D3

System się uruchamia, na razie nie zauważyłem innych problemów, oprócz tych, które wyżej opisałem. 

Poczytam instrukcję do Twojej MOBO a na razie zrobiłbym tak. 
Wyłącz kompa.
Wyjmij baterię podtrzymującą pamięć BIOS.
Naciśnij kilka razy przycisk włączenia na obudowie po to żeby całe napięcie z płyty głównej rozładować.
Włóż baterię uruchom kompa.
Jeśli coś zmieniasz to wejdź do BIOS ustaw co potrzeba zapisz zmiany i zrestartuj kompa.

Może przez skok napięcia jakaś "głupota" zapisała się w BIOS i takie przywracanie ustawień pomoże.
Gdyby to nie pomogło można jeszcze przefleszować BIOS ale to potem.
 

   

      

          

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.