Skocz do zawartości

Wszystko u handlarzy


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś pokażę Wam, jak zmienić rzeczy, które są na sprzedaż u handlarzy, jak zwiększyć ich ilość. Posłużę się plikiem handlarza Czystego Nieba. Jak w każdej modyfikacji, należy wypakować pliki, program do tego potrzebny znajduje się kilka tematów niżej.

Zaczynamy od rozpakowania plików, zgodnie z Readme.

Potem, wchodzimy w


unpacker\unpacked\configs\misc\trade\trade_trader_mar_csky

naszym oczom ukaże się pokaźny plik, jednak my zajmiemy się tylko broniami.


;Î?óć??
wpn_pm					= 1, 3
wpn_pb					;NO TRADE
wpn_fort				= 1, 3
wpn_hpsa				;NO TRADE
wpn_beretta				;NO TRADE
wpn_walther				;NO TRADE
wpn_sig220				;NO TRADE
wpn_colt1911			;NO TRADE
wpn_usp					;NO TRADE
wpn_desert_eagle		;NO TRADE
wpn_bm16				= 1, 3
wpn_toz34				= 1, 3
wpn_wincheaster1300		;NO TRADE
wpn_spas12				;NO TRADE
wpn_ak74u				= 2, 3
wpn_mp5					;NO TRADE
wpn_ak74				= 2, 3
wpn_abakan				;NO TRADE
wpn_l85					;NO TRADE
wpn_lr300				;NO TRADE
wpn_sig550				;NO TRADE
wpn_groza				;NO TRADE
wpn_val					;NO TRADE
wpn_vintorez			;NO TRADE
wpn_svu					;NO TRADE
wpn_svd					;NO TRADE
wpn_rg-6				;NO TRADE
wpn_rpg7				;NO TRADE
wpn_g36					;NO TRADE
wpn_fn2000				;NO TRADE

Jak widać, handlarz CN mam mało rzeczy na sprzedaż. Zatem, jeśli chcemy powiększyć jego wybór, np. o SVD to zastępujemy "no trade" na dowolne 2 liczby, odpowiadające za ilość towaru, np.


wpn_svd					=3,4

Za mało? To może dodamy też FN2000; czyli:


wpn_fn2000				=1,2

I... wystarczy zapisać, stworzyć odpowiednio w głównym katalogu gry:


Clear Sky\gamedata\configs\misc\trade

i wkleić tam modyfikowany plik handlarza, dowolnego. Oraz, tak jak wszędzie, zmienić linijki w fsgame.ltx

Ważne - edytować możemy każdy plik handlarzy, każdą rzecz, którą ma mieć, nie tylko broń.

Źyczę miłej i owocnej gry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Próbowałem pozmieniać handlarzy w Cieniu Czarnobyla. Nie udało mi się to i niestety nie wiem czemu. Rozpakowałem plik gamedata.db0 do folderu. Następnie otworzyłem config\misc\trade_freedom. Zauważyłem, że są tam dość dziwne parametry rzeczy do kupienia (np. 1, 0,9) i taki parametr mają prawie wszystkie giwery. Może wlazłem w zły plik, nie wiem. Pozmieniałem więc kilka broni i naboi. Potem zapisałem i przeniosłem plik do nowo wytworzonego w S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl folderu gamedata\ configs\misc\trade. Zmieniłem też linijkę w fsgame.ltx tak jak trzeba. Uruchomiłem i klapa. Nie działa :-x Jakby ktoś mógł mi pomóc w tym, byłbym naprawdę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też jest w SOC z tym, że wygląda to tak (na podstawie pliku trade_trader.ltx):

[trader_generic_buy]

Linijka odpowiada za przedmioty u handlarza.

[supplies_start]

Przedmioty na starcie gry.

[supplies_after_fabric]

Przedmioty po powrocie z Laboratorium X-18.

[trader_start_sell]

Wartość sprzedawanych przedmiotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, na podstawie trade_freedom.ltx mniejwięcej się to pokrywa, po wykonaniu misji zmieniają się pewne przedmioty. Czyli nie skopałem zmian w pliku. A zatem coś źle zrobiłem w kopiowaniu, tworzeniu folderów itp. Tylko, że nie wiem jak to ma wyglądać w Cieniu Czarnobyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś miałem takie problemy, po prostu zrób to od nowa i powinno działać. W tym wypadku rób to z dokładnością. W pliku trade_freedom.ltx mogą być nieco inne linijki, ale jak znasz troszeczkę angielski, to się połapiesz.

A taka jest lokalizacja w SOC:

gamedata\config\misc\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa. Nie wiem czy jest to zasługą tego, że źle pozmieniałem wartości czy nie, ale Skillflint trzyma w łapach teraz Dragunova, a nie tak jak zawsze TRs 301 czy GP 37.

[ Dodano: 2009-01-04, 21:35 ]

Elvis, jesteś mistrzem. Działa wszystko poprawnie, są giwery i naboje. Wystarczyło pogrzebać, okazało się, że jednak źle zmieniłem w .ltx, ale teraz już wiem co. Filippo23, nie wiem czy w CN rzeczywiście jest taka lokalizacja "Clear Sky\gamedata\configs\misc\trade ", ale w CC powinna być taka jak podał Elvis, czyli zamiast configs - config.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja pisałem cokolwiek, że w CS jest gamedata?

Tak, coś w tym stylu napisałeś - Elvis Scatter

unpacker\unpacked\configs\misc\trade\trade_trader_mar_csky

Ale gamedata, a unpacked, poza tym, że spełniają tę samą rolę, mają inną nazwę! A właściwie, to się wyraziłem źle. Chodzi mi o to, że nie pisałem, że w CS jest folder gamedata

Edit:

Jeszcze gorzej. Gamedata, jako rozpakowane - chodziło mi o to, nie o folder służący temu, aby gra widziała modyfikacje. Tu się zgadzam. Należy utworzyć gamedatę, i podaną ścieżkę z wykonanej modyfikacji, i wkleić plik(i). Tu się zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o te foldery, które trzeba stworzyć i tam wrzucić te zmienione pliki .ltx. W modyfikacjach w CC trzeba wrzucać to do "STALKER\gamedata\config\misc". Jeszcze raz dzięki za porady. Teraz jak pozmieniałem, to bugi już nie przeszkadzają tak bardzo. Udało mi się nawet nieźle zmodyfikować kombinezony :-D można teraz biegać w Exosceletonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słownik do języka angielskiego i polskiego naprawdę by Ci się przydał...

Oto mała rozpiska:

trade_forester.ltx - Leśnik w Czerwonym Lesie

trade_saharov.ltx - profesor Sacharow nad Jantarem

trade_trader_agr_stalker.ltx - handlarz w bazie stalkerów w Agropromie

trade_secret_trader_agr_stalker.ltx - drugi handlarz w bazie stalkerów w Agropromie

trade_trader_agr_duty.ltx - Mitaj, handlarz Powinności w Agropromie

trade_trader_mar_csky.ltx - profesor Susłow, handlarz w bazie Czystego Nieba

trade_trader_red_underground_trader.ltx - handlarz stalkerów w podziemiach Czerwonego Lasu

trade_trader_esc.ltx - Sidorowicz w schronie w Kordonie

trade_trader_esc_stalker.ltx - Walerian, handlarz stalkerów w Kordonie

trade_trader_gar_bandit.ltx - Ząb, handlarz bandytów na Wysypisku

trade_trader_val_freedom.ltx - Aszot, handlarz Wolności w Mrocznej Dolinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.