Skocz do zawartości

Na jakim sprzęcie gramy?


Fiedia Cezar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Zestaw złożony przeze mnie. Komputer stabilny, podzespoły nie przegrzewają się. Kasy trochę na to wydałem.... Może nie najlepszy, ale w cenie do 2500 zł wypada bardzo dobrze.

Wentylator: Arctic-Cooling Freezer 7 Pro PWM Rev.2

Procesor: AMD Phenom II X4 945 /3.0GHz, 2MB L2, 6MB L3, 95W, BOX, AM3

Płyta główna: Gigabyte MA785GT-UD3H /AMD785G, DDR3 1333

Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

Karta graficzna: Connect3D Radeon HD4870 1024MB DDR5 /256bit/ DVI/HDMI

Napęd FDD: Alps 1.44MB Black

Nagrywarka DVD: LG GH22LP20 SecurDisc LightScribe (black)

Zasilacz: Chieftec 500W [GPS-500AB-A]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawik bardzo ciekawy...co prawda na procesorach AMD się nie znam za bardzo ,ale pamięć 6MB L3 to już jest dobry wynik,otworzysz na raz 5 aplikacji plus internet a komp nic nie spowolni(w sumie po co 4 rdzenie,ale to pewnie przyszłościowy wybór :mrgreen: )...Wentylator Frezeer-pierwsza klasa,sam posiadam i sobie chwalę bardzo solidnie...jedyna mała uwaga-płyta główna,ma zintegrowaną grafikę,nie dało się wybrać czegoś bez tego badziewia?...Karta graficzna spoko,chociaż producent,czyli Connect3D taki raczej nietypowy i rzadko spotykany,ale jak ma karta chodzić to będzie chodzić,nie ważne czy robiona w Chinach czy Tajwanie :P.Ice,zrób na tym test 3dmark 06,jeśli się da oczywiście,oraz o ile będziesz miał chęci...mój kolega na podobnym zestawie,tyle że karta 4890 i procek Intela,ale RAM DDR2 zrobił prawie 14 tyś pkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda na procesorach AMD się nie znam za bardzo

Nowe procesory AMD są wydajniejsze i bardziej przyszłościowe niż te z Intela.

.jedyna mała uwaga-płyta główna,ma zintegrowaną grafikę

Co mi po tym, jak korzystam z Radeona, a zintegrowana karta graficzna może się przydać podczas awarii.

,zrób na tym test 3dmark 06

Postaram się zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe procesory AMD są wydajniejsze i bardziej przyszłościowe niż te z Intela.

O,a skąd takie dane..bo o ile moja wiedza pozwala mi się wypowiedzieć to jak na razie prym wiedzie Intel i jeszcze długo prym będzie wiódł...zobacz sobie nowe procesory Corei7.AMD nawet się do tego nie zbliżają,nie mówiąc już o technologii 32nm:

http://www.purepc.pl/procesory/Core_i3_oraz_i5?page=0,3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3DMark Score: 13832 3DMarks
SM 2.0 Score: 5371
SM 3.0 Score: 6233
CPU Score: 4267

Dodam, że mam system Windows 7 32-bit, który wykorzystuje max 3GB, z czego 2GB są dostępne. Ale uwaga, podczas testów CPU (na tej pustyni) miałem tylko 2 FPS, ale może to jest wina instalki, gdzie wystąpił błąd CRC jednego pliku. Poza tym inne testy były stabilne i żaden z nich nigdy się nie zaciął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pustyni zawsze tak jest,to że miałeś 2 FPS-y to i tak dużo,przeważnie jest 0,góra 1...wynik bardzo dobry,szczerze mówiąc spodziewałem się trochę gorszego ze względu na płytę główną,bo generalnie płyty ze zintegrowaną grafiką są trochę gorsze od tych bez,co ma znaczenie przy OC,ale o ile ktoś nie podkręca na maxa,lub w ogóle procesora nie będzie kręcił to jak najbardziej.Reasumując zestaw dobrany bardzo dobrze,co widać po wyniku...ciekawe czy wynik by powtórzył na XP,ale raczej wątpię...podejrzewam,że około 800-1000 pkt. byłby niższy.Teraz tylko grać i cieszyć się lepszym Directem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i tak dużo,przeważnie jest 0,góra 1

2 FPS (lub momentami więcej, ale nie jestem pewien) miałem w drugim teście CPU. W pierwszym utrzymywało się na 1-2 FPS.

co ma znaczenie przy OC

Nie zamierzam podkręcać żadnego z podzespołów.

ciekawe czy wynik by powtórzył na XP,ale raczej wątpię

Korzystam z najnowszego systemu, bo XP nie obsługuje całości mojego RAMu, więc wynik byłby raczej niższy.

Dzięki za analizę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnosiłeś napięcie?...w pierwszej kolejności proponowałbym podkręcić grafikę...ona ma solidny potencjał do kręcenia,a później zabrałbym się za procesor i pamięci.Zapewne wiesz o co chodzi w kręceniu,ale zawsze możesz poczytać : http://www.eioba.pl/a75132/podkrecanie_pamieci_ram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Biorąc pod uwagę kartę graficzną obstawiam na model kupiony w Media lub podobnym sklepie...tylko sieci handlowe dodają do takiego procesora tak słabą kartę.Jeśli pozmieniasz podzespoły to zapewne stracisz gwarancję,chyba że model jest nieplombowany,ale z drugiej strony jak kupowałeś komputer to czemu nie kupiłeś tego co chciałeś np. w Komputroniku,tylko teraz zmieniasz lub planujesz zmienić tyle rzeczy?.To oczywiście do Provokatora pytanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż...podejrzewam że Ci wcisnął niezły kit,bo to jest jedna z 2-3 najsłabszych kart graficznych z przełomu powiedzmy roku...moja grafika która ma prawie 3 lata jest porównywalna z Twoją,więc coś jest nie tak z jego zasobami.Zapewne masz ma niej pamięć DDR2,którą praktycznie nikt nie montuje już na kartach,chyba że masz odmianę Palita,bo tylko ona miała pamięci DDR3 montowane na grafice.To jest karta do zastosowań biurowych,oglądania i obrabiania filmów itd.ale nie do grania dla wymagających graczy,tym bardziej że procesor do tej karty pasuje jak silnik od malucha do mercedesa-po prostu za duża moc procka do grafiki.Jeśli masz możliwość to sprzedaj to komuś w cholerę i kupuj coś mocniejszego bo na max. detale w grach to sobie raczej nie pograsz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Provokator, tak to jest, jak się nie sprawdza co kupuje. Ja zapoznałem się z obecną sytuacją sprzętu PC, opiniami i testami, przez co stworzyłem naprawdę niezły zestaw PC w swojej cenie (choć płyta główna zaczęła się walić - niedziałające wejścia USB, więc ją odsyłam do serwisu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł tam a mógł tak jak pisałem w Komputroniku...w samym Szczecinie jest ze 4 sklepy a sklep w swoim mieście ma niebagatelne znaczenie w kwestii np. reklamacji...2 lata temu kupiłem pendrive 8GB przez allegro w sklepie w Mysłowicach...i teraz użeram się z baranami bo kombinują jak mogą,a że do nich mam ze 100km to nawet nie mam jak podejść i dać w mordę właścicielowi sklepu za w c...a granie.Wyprawa by mnie kosztowała tyle co nowa pamięć,tyle że najwyżej została by mi satysfakcja...a tak co najwyżej mogę go tylko zwyzywać przez telefon i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gościu go składał, powiedział że to najlepsza karta jaką miał na sklepie

No i może była najlepsza w sklepie tylko powiedzmy rok temu albo z tych co miał, a miał tylko jedną i jaka by nie była to była najlepsza. Po prostu chłopina pozbył się zalegającego towaru i znalazł sorki za określenie łosia żeby się jej pozbyć. Tak btw. to pewnie była tania to dlaczego nie wzbudziła twojego podejrzenia?? Dość dobra nowa karta to wydatek około 700 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.