Skocz do zawartości

Na jakim sprzęcie gramy?


Fiedia Cezar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zgadzam się, miałem podobnie ze starym komputerem (z tym że wtedy głupi kupiłem zestaw i dostałem specyfikację podzespołów na kartce, ale też nieźle), ale może w tym przypadku jest inaczej. Mi goście z Esc.pl dali i paragon i fakturę, gdzie wszystkie podzespoły i ich ceny wypisane są czarno na białym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera jasna, minęły dwa dni i sprzęt jeszcze do nich nie dotarł. Wysłałem priorytetem na warunkach szczególnych i zapłaciłem w sumie 45 zł, więc powinni być do czegoś zobowiązania. Kto? Poczta Polska. W dodatku mają drożej niż u kurierów UPS (którzy de facto mają filię w Katowicach, więc trochę daleko). Mam nadzieję, że sprzęt dotrze cały, bo ubezpieczenie paczki na 2500 zł kosztuje kilkadziesiąt złotych, podczas gdy UPS robi to chyba za 3 zł. Ale jeszcze trochę poczekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera jasna, minęły dwa dni i sprzęt jeszcze do nich nie dotarł.

Hehe...uroki reklamowania towaru kupionego przez internet :P...ja już się wyleczyłem z kupowania czegoś powyżej 100 zł,a już na pewno sprzętu rtv i komputerowego, przez allegro,internet,sklepy on-line...chyba ,że mam serwis u siebie w mieście to co innego,inaczej to niestety wyczekiwanie,użeranie się ze sklepem,przeciągane terminy dostaw,przekroczone czasy naprawy gwarancyjnej itd.,itp....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieuzasadniona reklamacja - brak usterek sprzętowych. Poprawa mocowania wentylatora na procesorze. Zmiana ustawień BIOS. Testy pamięci, dysku, cpu i gpu przebiegły prawidłowo. USB działają prawidłowo (klawiatura, mysz, pendrive). Wyjątkowo nie naliczono opłaty za ekspertyzę i za spedycję.

Pięknie. U nich tych problemów nie ma. Co do USB, to może bym się zgodził. Ale jak mam do cholery ściągać duże pliki z internetu, które i tak będą uszkodzone? Teraz działam na tym samym łączu i problemów nie ma. I nie dotyczy to tylko internetu, ale także plików z nośników danych (zarówno na HDD, jak i na DVD występują losowe błędy CRC). Ekspertyza trwała kilka godzin.

P.S. Poczta Polska dostarczyła paczkę priorytetową dopiero po pięciu dniach. Jeszcze lepiej. Od teraz korzystam z firm kurierskich, bo przynajmniej wiem, gdzie dokładnie znajduje się paczka w danym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jak znajdziesz dość uczciwego sprzedawcę to przy 2 zakupie już powinien dać Ci rabat więc na bank się nie opłaca kupować według mnie w necie. Poza tym mój kuzyn do niedawna w mieście obok miał sklep, a teraz jak padł u siebie mam dwa których właścicielami są moi kumple więc zniżkę mam gwarantowaną. Poza tym możesz tez cenę negocjować mówisz, że za tyle i tyle kupisz jak nie to idziesz gdzie indziej jak będzie mądry to zarobi mniej ale zarobi, a nie no to wtedy straci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,a co tam w ogóle było,jakie problemy miała ta płyta

- losowe błędy CRC przy rozpakowywaniu dużych archiwów (te same pliki działają poprawnie na tym innym komputerze)

- blue screeny, także losowe, związane z pamięcią RAM (na starym komputerze nigdy w życiu nie wystąpił BSOD)

- niedziałająca klawiatura (sprawdziłem kilka klawiatur, być może miałem wyłączoną w BIOSie, ale przecież przywracałem kilka razy domyślne ustawienia)

Albo komputer "testowali" przez kilka minut, albo nie wiem co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przysłali mi komputer. Jest jedno wielkie "ale". Klawiatura już działa, z tym że komputer samoczynnie się wyłącza po minucie/kilku minutach pracy. Pierdzielę, ekspertyzę zrobi mi wykwalifikowany informatyk, któremu ufam. Niestety, na razie nie mam pieniędzy na naprawę sprzętu, ale za małą opłatą sprawdzi co jest nie tak. P.S. Czytałem, że na komputerze mógł zainstalować się robak, stąd taki efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Karta Graf: Geforce 9500 Gt 1024 mb Procek: Intel Core 2 Quad Q8300 2.50 ghz Karta dzwiękowa : Real Tec czy jakoś tak Ram : 4 GB ale czyta tylko 3 na Xp Win XP Professional 2002 version Service pack 3 Najważniejsze że S.T.A.L.K.E.R.A wszystkie części wejdą no i oczywiście Gta 4 i i 25 gier z steam xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ram : 4 GB ale czyta tylko 3 na Xp

No to nieźle, bo na 32-bitowym Windowsie 7 czyta tylko 2GB.

Win XP Professional 2002 version

Marnujesz możliwości karty graficznej, bo z tego co wiem, to obsługuje ona technologię DirectX10 (tylko dla Visty i Windowsa 7).

Najważniejsze że S.T.A.L.K.E.R.A

W Zewie Prypeci i chyba w Czystym Niebie mógłbyś pograć na DirectX10.

no i oczywiście Gta 4

Na maksymalnych raczej nie pójdzie. Popatrz na mój sprzęt na 4 stronie. GTA IV chodzi na wysokich, ale nie na maksymalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle, bo na 32-bitowym Windowsie 7 czyta tylko 2GB.

Trochę mało Ci czyta powinien między 2,5-3,25GB... każdy system 32 bitowy powinien tyle czytać,bez względu czy to XP,7 czy Vista.Widzieć powinien 4GB ale wykorzystać tyle ile pisałem.

Karta Graf: Geforce 9500 Gt 1024 mb

Procek: Intel Core 2 Quad Q8300 2.50 ghz

Ech ludzie ludzie...kiedy Wy się nauczycie odpowiednio dobierać podzespoły lub też nie kupować kota w worku...ta karta to nic innego jak zmodyfikowany model 8600 na dodatek z pamięcią DDR2 na pokładzie...co z tego że ma jej tyle jak i tak wykorzystuje połowę z niej,reszta to tani chwyt marketingowy...do tego procka trza było pakować taką kartę jak np. ma Iceman...Twój procek po prostu się dusi przy niej...po to ma 4-rdzenie żeby one pracowały a nie leżały i odpoczywały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Intel Core 2 Duo E8400 @3.6 (chłodzenie mnie ogranicz ;)) Asus P5QL Pro(obecnie zepsuty, zamierzam kupić Asusa P5Q SE) 4GB Ram od OCZ DDR2 1066 Twardziel 80GB(w niedalekiej przyszłości wymienię na Samsunga F1 640GB) GF 9600GT (Może gdzieś za rok wymienię na radka 5xxx) Win 7 Ultimate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak: AMD Athlon Black Edition 3.0GHZ 4 rdzeniowy 4 GB RAM-Mi też czyta tylko 3GB RAM Karta graficzna:1024Gb pojemność, Gforce GTS 250 zgodna z Dirext 9.0c i katra dżwiękowa tak samo. System Operacyjny Windows XP I taki mi wystarczy nie chce lepszego,dopiero za 8,9lat. Dysk Twardy-500GB podzielony na 3 Dyski(C,E,F) Komputer jest składakiem za 2900zł czy czy coś w tym stylku.(Nie wszystko wiem jak dokładnie ma więc ne pisze wszystkiego np.nie wiem jak mam napęd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.