Skocz do zawartości

Rainbow six vegas.


Zawisza

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi ci o takie krycie się po kątach?

Jeżeli tak, to na pewno dałoby się zrobić coś takiego, ale zajęło by to kupę czasu, nauki i cierpliwości.

Obstawiam że trzeba byłoby zrobić jakiś system wykrywania kątów. Drugie to animacje, i wiele, wiele innych aspektów.

Ale i tak już masz coś takiego wbudowane w silnik stalkera, tylko że "manualnie" musisz to robić. Chowasz się za kątem i klikasz "e" lub "q" zależy od jakiej strony jest wróg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dr_Sztychowka Nie po kątach, chodzi mi  bardziej różnorodne  używanie występujących w otoczeniu struktur jako strategicznych  elementów rozrywki z wzmianką na przegląd  pola. Rozumiem, że "e" i "q" funkcjonuje jako wychylenie się i nie zaprzeczę toż to samo... prawie. Nie zamierzam się sprzeczać nad podejściem do systemu rozgrywki. Moim zdaniem to świetne rozwiązanie, dodatek a choćby obstrzelanie zaporowe pola, można dodać minusowy odpowiednik do trafień, mgłę w polu dostrzegania etc. W każdym bądź razie mi się ta pierdoła w rozrywce podoba.  W Vegas tyż manualnie się z tego korzystało.

edytowane 

Szczylasz pełnym i odwrót strategiczny 😉

 

I dodam. Z dystansem lekko.  W Misery, Masz kontakt, ostrzeliwujesz się i spierdalasz a trzech kozaków mając w dupie wszystko leci za tobą jakbyś był Salmą Hajek na bezludnej wyspie i dostajesz szota.  I mają w nosie wszystkie niebezpieczeństwa Zony bo chcą cię ujebać, reszta silnika nie działa; by ich  kulawy pies zaatakował. Nie, masz mieć hardkor po najmniejszej linii oporu. Nie wierzę w  pojęty realizm w gierkach. Grywalność, jasne..

Edytowane przez Zawisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zawisza napisał:

masz mieć hardkor po najmniejszej linii oporu. Nie wierzę w  pojęty realizm w gierkach. Grywalność, jasne..

To dobrze że nigdy się nie brałeś za moda OP 2.1. Wrogowie celność - laser, wrogowie zadają takie obrażenia, że na początku nawet nie jest warto zbierać apteczek na strzelaninę bo i tak na strzała idziesz. Najbardziej bolesne dla mnie to było, to że z trupa dostawałeś 6 lub 7 nabojów, kiedy wróg ma nieskończoność nabojów i może sobie nawet wybrać taki rodzaj, np. zapalający.

1 godzinę temu, Zawisza napisał:

W Misery, Masz kontakt, ostrzeliwujesz się i spierdalasz a trzech kozaków mając w dupie wszystko leci za tobą jakbyś był Salmą Hajek na bezludnej wyspie i dostajesz szota.

W Misery to ja 5 razy grałem, z czego 2 razy tylko udało mi się ukończyć. Misery to jest mod który uczy cię obrony przed sabotażami wrogów. Oraz najbardziej wkurzające jest to, że nie ważne, czy bandyta walczy z monolitem, czy najemnik walczy z chimerą, i tak oba wrogowie się skoncentrują na tobie i jedynym ich celem jest zabicie ciebie.

Jednak w Misery to nawet bym nie używał tej strategii na krycie się po kątach, gdyż kiedy tylko wróg zauważy że się kryjesz, to automatycznie cały batalion granatów leci w twoją stronę. 

Ale taki taktyczny look w grach to mi się też podoba. Np. wślizgi robić. Bo wtedy masz większą zabawę i bardziej wcielasz się w bohatera a nie taki rambo co wleci z M60 w budynek i wszystkich wystrzela, kiedy było by to w stalkerze to byś wbiegł i klikał non stop "[" i "]" czyli apteczka i bandaż bez przerwy. Bo popatrzmy nawet na jakieś akcje np. wjazd na chatę do handlarza narkotykowego. Nie wlatują na "pałę" do domu, tylko walczą o życie przez np. tarcze.

Podsumowując: Na silniku z 1998 to takich cudów raczej nie oczekuj :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granaty, olimpijczycy  rwa ich mać.  Racja, kombinuj jak kot dostaniesz jak oswojony kot. Po latach znowu do tego podszedłem, nie, nie, nie jak mnie pięciu kurdupli osaczyło a zwiewałem loudując grę raz za razem. Za kamieniem apteczki, żarcie, psi coś tam a tu.... lipa. Dajcie żyć, a kląłem jak patol na rauszu.  Ale se w plikach pogrzebałem i na piątego szota  mutków wziąłem lecz odechciało mi się potem grać. Ale bajka. Ja se lubie jako niedzielny gracz pograć.  I se tak zapytałem a wdzięczny jestem za mody, Panie  @Dr_Sztychowka

Edytowane przez Zawisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.