Skocz do zawartości

Śmierć GIGABYTE GF 8600GTS DDR3/128b w Magazynach Wojskowych


Vorenus

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule, padła mi karta w Zonie i mam zamiar kupić nową. Do tej pory zawsze stawiałem na NVidię ale może pora to zmienić. Namierzyłem takiego Radka, może napiszecie co o nim sądzicie i ew. co byście polecili do 500 góra 600pln?: SAPPHIRE Radeon HD4870 (PCI-E,2xD,T,A) 1024MB DDR5 Pamięć 1.0ns daje świetny overclocking karty BOX Wydajność nie mająca konkurencji! Procesor graficzny znajdujący się na karcie graficznej Sapphire HD 4870 1024MB GDDR5 dostarcza niezapomnianych wrażeń w grach 3D przy niespotykanej dotąd szybkości działania. Nowy silnik graficzny TeraScale przeniesie Cię w świat gry z niesamowitą płynnością działania i przy olbrzymich rozdzielczościach. Ulepszone wygładzanie krawędzi i filtrowanie anizotropowe zwiększają realizm nie wpływając znacząco na prędkość działania. Obsługa bibliotek Microsoft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się. Wymęczyłeś kartę na tym stalkerze :roll: Swoją drogą karta graficzna wcale taka dobra nie była - to tylko tańszy odpowiednik (300 zł) tak jakby tej samej karty graficznej, tyle że z lepszymi parametrami. Jeśli chcesz mieć trwałą kartę, to lepiej zainwestuj w ten drugi typ. Na przyszłość może zaopatrz się w mocniejszy zasilacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj... wymęczyłem, wymęczyłem. Za kartę zapłaciłem nie całe 2 lata temu w granicach 500-600 pln (nie pamiętam już dokładnie) a teraz jej wartość to jedno wystawne pijaństwo... Przyjdzie po naprawie obdarować nią młodsze pokolenie w rodzinie. Zasilacz mam: Xilence Redwing 420W (XP420.(12)R) P.PFC i już żałuję że nie wziąłem przynajmniej 500-tki. Czytałem że w technologii ATI zmniejszono powierzchnię warstw krzemowych i potrzebują mniej energii. Ale dobrze że poruszyłeś Elvis kwestię zasilacza poszukam co piszą o niej w tej sprawiei. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę teraz że do tej karty mój zasilacz jest za słaby, b. żałuję bo komputer mam jeszcze na gwarancji i zakup jednocześnie i karty i zasilacza byłby rozrzutnością. Zastanawiam się nad modelem 4850, piszą że bierze do 110W a 4870 do 160. Stosunek wydajności tych kart to w przybliżeniu 8:10. Spróbuje porozmawiać ze sprzedawcami może trafię na kumatego i uprzejmego. Najlepiej byłoby spotkać jakiegoś pozytywnego wariata ale tacy w handlu długo nie wytrzymują. Jedyne wyjście to znaleźć kupca na obecny zasilacz i kartę ale co do karty to muszą najpierw ją naprawić więc sprawa się komplikuje. Że też te nowe karty żrą tyle prądu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze jaki masz procek,kupowanie mocnej karty do słabego procka mija się z celem,karta będzie się dusiła,poza tym jeśli masz komputer na gwarancji to i gwarancja dotyczy również karty graficznej- w końcu obowiązuje 2 lata odpowiedzialności sprzedawcy wobec kupującego.I najważniejsza sprawa do tej karty producent zaleca zasilacz minimum 450W...a Twój nie dość że jest słabszy to jeszcze tych 420 za cholerę nie ma-do wglądu wnioski końcowe: http://www.techworks.pl/artykul,228,26,1,Xilence_XP550W_oraz_Red_Wing_420W.html Sugeruję,biorąc pod uwagę jaki masz procek,ale jeśli piszesz że komputer kupowany był 2 lata temu,to wydaje mi się że będzie za słaby na tą kartę-mogę się oczywiście mylić,ale weź też pod uwagę zasilacz,ja bym nie ryzykował,ale to jest tylko moje zdanie.Zwróć uwagę może na produkt z serii 4770,jest wykonany w tech. 40nm,np: http://www.allegro.pl/item738370653_powercolor_radeon_hd_4770_512mb_gddr5_oc_promo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor: AMD ATHLON 64X2 5200+BOX (AM2) (62) PŁyta: GIGABYTE GA-MA69G SAM2 (PCX/DZ/VGA/LG/S Pamięć: GEIL DDR2 2048MB DUAL2 x1024 ULTRA Zasilacz: XILENCE REDWING 420W (XP420.(12)R) P.PFC Karta obecnie używana - zintegrowana z płytą główną, chodzi net i filmy, programy spoko, gier nie odważam się odpalać. Zastanawiam się teraz poważnie nad: http://wlodipol.pl/produkt/GIGABYTE_ATI_Radeon_HD4850_1024MB_DDR3_256bit_TV_DVI_PCI-E_(Ver._OC)_(700_1920)_(Zalman) http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Gigabyte_4850_OC_1GB_Zalman_i_Gigabyte_4850_1GB_MultiCore_Cooling_-_ulepszone_Radeony-989.html Dzwoniłem do sklepu, sprzedawca powiedział że na moim zasilaczu będzie pracowała płynnie. Testowali ją na 400-ce "bezfirmówce" i pracowała bez zacięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o zacięcia, a o bezpieczeństwo innych podzespołów. Ja mam obecnie komputer z 2004 roku, bardzo dobry jak na tamte czasy i miał on od razu zamontowany zasilacz 400W, co jest optymalne dla mojego sprzętu, więc pomyśl jakie teraz jest zapotrzebowanie na energię w nowych komputerach przy obecnej technologii. Pamiętaj też o zapasowej energii ok. 50W ze względów bezpieczeństwa. Patrząc na Twój sprzęt i przede wszystkim słabiutki zasilacz, aż dziwię się, że wysiadła "tylko" karta graficzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to prawie się załamałem, naprawdę sądzicie że mój zasilacz jest do wymiany? http://alamomarket.pl/p/493/15111/zasilacz_xilence_redwing_420w__xp420__12_r__pasywne_pfc.html Do tej pory uważałem że jest jednym z porządniejszych podzespołów w moim PC-cie. Cichy, nie grzeje się prawie, nigdy nie zwiesił komp i na sama wagę prezentuje się solidnie. Starą kartę po naprawie będę chciał sprzedać uczciwie informując że była w serwisie. Jeżeli mi się nie uda to obdaruję nią młodzież. Wracając do sprzętu, jeżeli zasilacz jest za słaby do tych kart, jaką byście polecili do tej konfiguracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to prawie się załamałem, naprawdę sądzicie że mój zasilacz jest do wymiany?

Właśnie tak sądzę. Jest za słaby do Twojego sprzętu. Twój zasilacz tak bardzo się nie różni od mojego, może pomijając fakt, iż jest trochę głośny, co mi wcale nie przeszkadza i jest z 2004 roku, jak już wspomniałem.

Wracając do sprzętu, jeżeli zasilacz jest za słaby do tych kart, jaką byście polecili do tej konfiguracji?

Tu już nie chodzi o samą kartę graficzną, lecz także o pozostałe podzespoły - nie tylko karta wykorzystuje energię. Wymień zasilacz na taki jak Ci radzi Bas, a kartę kup według upodobań, osobiście polecam coś z NVIDII. Na chwilę obecną nie doradzę Ci jaką dokładnie powinieneś kupić, bo nie jestem w temacie kart graficznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Elvis, dzięki bas001, przemyślę ten zakup ponownie. Może warto myśleć już o Stalkerze 3 a tam wymagania pewnie wzrosną... Ten rozwój elektroniki idzie w złym kierunku, pora na karty energooszczędne, Unia poradziła sobie z żarówkami, teraz czekam na grafikę. :-o

[ Dodano: Wto 15 Wrz, 2009 ]

Edit:

Pojawiła się nowa "karta" w grze. Kolega zaoferował się sprezentować mi używanego:

Tagan 430 U 15

http://www.capslock.pl/produkty/doKosza/5665

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=283

Zasilacz ma dwie oddzielne linie mogące dawać po 20A

albo jedna linia dająca 26A

Mówi też że ten zasilacz może pociągnąć zestaw nawet przy karcie 4870. Nie miałem do tej pory zasilacza mającego możliwość pracy w jednej lub dwu liniach, może ktoś z Was miał podobny zasilacz i możecie powiedzieć czy zapewni stabilną pracę mojego zestawu +

Radeon 4870?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak,jeśli szykujesz się na zakup karty to w przeciwieństwie do Elvisa obstawiam za ATI :mrgreen: ,ale co do zasilacza to jeśli rzeczywiście chcesz 4870 to bez 500W nie podchodź,i to nie jakieś no-name tylko firmowy zasilacz-w tym wypadku odradzam zdecydowanie oszczędzanie.I nie wierz tym baranom w sklepie komputerowym bo nie takie cuda sprzedawcy gadają,nie takie cuda ja sam słyszałem.Problemem jest też to ,że masz zintegrowaną grafikę,co będzie miało znaczący wpływ na ilość RAM-u na karcie,przy zintegrowanej grafie twoja nowa przyszła karta nie wydoli więcej niż 256mb,więc reszta na karcie będzie niewykorzystana. A jeszcze wracając do Twojego zasilacza i karty którą puściłeś z dymem...8600GTS brała coś ok 70-80W,4850 ile bierze sam wiesz...to gdzie margines bezpieczeństwa na zasilaczu o którym pisał Elvis?...Ja bym osobiście polecił to: http://www.komputronik.pl/index.php/product/60332/Podzespoly-PC/Karty-graficzne/Radeon_4850_HIS_512MB_2xDVI_%28PCI-E%29_IceQ_4_TurboX_%22Limited_Edition%22.html lub http://www.komputronik.pl/index.php/product/81921/Podzespoly-PC/Karty-graficzne/Radeon_4850_HIS_512MB_HDMI&DVI_%28PCI-E%29_iCooler_x4.html Tamte które wymieniłeś dosyć mocno się grzeją i jeśli nie masz dobrej wentylacji w kompie to lekko bym odradzał,tym bardziej że o ile się nie mylę to one nie mają regulacji obrotów więc hałas jest słyszalny w 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy piszesz bas001, te karty do których dałeś linka tez wyglądają na interesująco. Co do grafiki na karcie sądziłem że wyłączenie jej w biosie załatwia sprawę, ale jeśli jednak nie to nie ma sensu kupować karty z większą pamięcią... ponieważ mam płytę GIGABYTE sądziłem że zakup karty tej samej firmy usprawni dodatkowo zestaw. Z Twojego postu wynika że nie mam co pozbawiać kolego Tagana, zastanawiam się jednak czy pisząc o konieczności 500W masz na myśli obie upatrzone przeze mnie karty (4850 i 4870) czy tylko tą mocniejszą? Co do sprzedawców w sklepie masz rację, przez prawie 10 lat pracowałem w handlu i wiem co to prowizja. Nie broniąc sprzedawców naoiszę jednak że są wyjątki, jak już pisałem - POZYTYWNI WARIACI. Jeżeli możesz to napisz jasno czy moja wersja 4850 jest żarłoczna na moje zasilacze. Dzięki jeszcze raz za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym takiej karty,czyli 4850 bez względu na to czy jest to Gigabyte,Asus czy His nie kupował nie mając 500W,tym bardziej ,że Twój zasilacz ma prawie 2 lata i na pewno nie ma takiej sprawności jak na początku.We wszystkich testach jakie czytałem używano zasilaczy rzędu 600-700W,ale oczywiście to bardzo duży margines bezp., widziałem nawet testy tej karty z 1000W-ale to już lekka przesada.Co do zintegrowanej grafiki i osobnej karty i problemu RAM-u to tak było na pewno kiedyś,jak jest teraz to musisz się dopytać kogoś z fachowym podejściem do sprawy,bo sam do końca nie jestem pewny jak to jest w nowszych płytach głównych,ale raczej bym obstawiał przy swoim,chyba że rzeczywiście wyłączenie biosu pomoże.Pamiętaj,że jeśli sprawność zasilacza jest rzędu 80%,czyli pobiera np.400W z sieci w stresie,to oddaje 320W...ot i cała tajemnica :-D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie mnie odwiodłeś od tego Radka, zdażało się że gra zatrzymywała się i jakby traciła rozdzielczość, pisałem to na konto bugów ale może to kwestia napięć? Kuzyn też złapał zajawkę na 4870 albo wyżej ale on ma 600W firmówkę więc moze sobie pozwolić. Zaproponował mi jednak 8800 GTS po dobrych pieniadzach i teraz już kompletnie zgłupiałem. Jest mi nawet wstyd przed Wami bo zacząłem z grubej rury a teraz to już 3-cia wersja. Do piątku mam mu dać odpowiedź i chyba dalej pozostanę przy NVidii... Na testach porównawczych z 4850 wygrywa przy grach dynamicznych natomiast przegrywa przy statycznych, różnice są nie wielkie, sami zobaczcie:

http://maxforces.com/articles.php?article_id=3

Na poczatku piszą że GTS250 512MB i 8600GTS są niemal identyczne.

Teraz myślę że kwestia zasilania nie jest takim problemem jak przy Radkach.

Dzięki jeszcze raz bas001, nie wiem jak zaznaczyć że pomogłeś ale zaraz bedę szukał. :mrgreen:

[ Dodano: Sro 16 Wrz, 2009 ]

Edit:

Podjąłem decyzję, biorę od kuzyna 8600GTS 512Mb, na testach porównawczych wypada prawie 2 razy lepiej od dotychczasowej 8600gts 256MB.

http://pcarena.pl/articles/show/82215/Test-15-kart-graficznych-DX10.html/18

Za zaoszczędzone pieniądze kiedyś wymienię zasilacz.

Dziękiuję Wszystkim za pomoc.

[ Dodano: Sro 16 Wrz, 2009 ]

Edit:

8800GTS 512Mb , pomyliłem się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór karty to trudny wybór,dużo trudniejszy niż procek...tym bardziej ,że premiera procka to jedna góra 2 wersje na rok,kart pojawia się co najmniej kilka.Karta 4870 jest naprawdę mistrzowska,pamięci DDR5 są co najmniej 30% szybsze od DDR3 i sama karta jak już pisałem to poezja,aczkolwiek wchodzą już niedługo 5870 a to już jest masakra :!: . Zobacz sobie testy porównawcze : http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Testy_wydajnosciowe_i_nowe_zdjecia_Radeona_HD_5870_juz_w_sieci.-23454.html http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Kolejne_testy_wydajnosciowe_Radeona_HD_5870-23460.html Generalnie tą 4870 był polecał zdecydowanie,ale nie pod ten zasilacz a i procek wypadałoby lekko podkręcić,żeby karta się nie dusiła i chodziła tylko na 70% obciążeniu.8800GTS jest całkiem przyzwoita(chociaż ja jestem wielkim fanem Radków),pod warunkiem że Twój kuzyn jej nie zajechał w grach :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem 8600GTS, po wyłączeniu karty zintegrowanej i zainstalowaniu sterowników test na 3DMark wykazał wynik 9866. Karta jest znacznie większa od poprzedniej i żeby umieścić ją w zestawie musiałem poprzemieszczać dyski i napęd. Pierwszy raz uruchomiła się tak głośno jak suszarka, na szczęście teraz trwa to ok. 2-3 sekundy i tylko przy rozruchu komputera. W Stalkerze FPS jest bez zarzutu, ustawiłem prawie wszystko na full (prócz takich bzdur jak gęstość trawy itp). W Mediewal Total War (mam parę modów) też zauważalna poprawa, mapka przewija się płynnie choć animacje są na max. Zasilacz radzi sobie dobrze ale teraz już wiem że to szczytowa wersja grafiki bez dalszej waloryzacji dla mojego zestawu. Żeby jeszcze pojawiło się spolszczenie do Soljanki albo Call of Prypat w przyzwoitej cenie... Edit: 3DMark 06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się że około 3900-4500 ale napiszę jeszcze raz że nie jestem tego pewny. Rzadko używam 3DMark-a, z reguły po wymianie karty albo dołożeniu RAM-u. Nigdy nie podkręcałem żadnej części, jak sprzęt nie spełniał wymogów wymieniałem, częściowo lub cały. Te wymogi to oczywiście płynność w grach, nie jestem jednak zbyt wymagający i nie muszę grać na wysokich ustawieniach. Jeżeli rozdzielczość nie szwankuje na conajmniej 1024x768 jest ok. Obecna karta pozwala mi grać ma maxymalnej 1280x1024, mam LCD Acer 1952 na matrycy PVA. Te matryce mają b. ładną gammę kolorów ale gorsze czasy reakcji, monitory TFT mają lepsze czasy ale kolory pozostawiają nieco do życzenia. Różnica widoczna jest na divix-ach zwłaszcza podczas ujęć nocnych. U kolegi w Samsungu noc jest prawie czarno-biała. Podobno mężczyźni są na wpół daltonistami więc nie każdy na to zwróci uwagę. Mój monitor nie jest zbyt znany ale mam już ok. 3 lat i jestem b. zadowolony. http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=10779&katid=0&grupa= W opisie jest błąd, ilość wyświetlanych kolorów na tych matrycach to 16,7 mln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.