Skocz do zawartości

Bosman....prośba o info!


Rekomendowane odpowiedzi

Bosman Cd.. przerobiłem Polskie fora..przerobiłem Ruskie fora i powiem wam że temat tego\bosmana to jakaś rzadkość! Ale naprawdę bez powodu pojawia się u mnie na bagnach od razu wrogi ten dziad! -tak...wpadłem na to by go postrzelić -uratować  iitd... i hu.. z tym ..po wieeeeeelu próbach jest przyjazny bo na zielono-owszem ale za cholerę nie chce łazić za mną ...po wielu mękach prób nawet dziadyga wyczołgał się z bagien-zniknął z mapy!!!! Solianka jest zaje....ale tu poległem naprawdę..bez pomocy już nie ruszę! to będzie koniec tej przygody..zwracam się do tych Elitarnych weteranów..dajcie jakąś cynę!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Agrael napisał(a):

Nie wiem, co doradzić, bo nigdy NS nie przeszedłem. 

Może @boberm lub @Ignachinio będą wiedzieć, o co chodzi z tym Bosmanem. 

 @ralf O ile pamiętam , a było to :-)) dobre dwa-trzy lata temu - zanim przystąpiłem do konwojowania tego Marynarza Wód Słodkich i Wytrawnych - dokonałem odstrzału literalnie wszystkiego w okolicy  od jamy pod Mostem do Cmentarza przy cerkwii. A i tak wielokrotnie musiałem  wgrywać save. Szczególnie  na ostatnim etapie.  I było tak  w OP2.0 , OP2,1 , NS 2016 , etc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosman Cd.. przerobiłem Polskie fora..przerobiłem Ruskie fora i powiem wam że temat tego\bosmana to jakaś rzadkość! Ale naprawdę bez powodu pojawia się u mnie na bagnach od razu wrogi ten dziad! -tak...wpadłem na to by go postrzelić -uratować  iitd... i hu.. z tym ..po wieeeeeelu próbach jest przyjazny bo na zielono-owszem ale za cholerę nie chce łazić za mną ...po wielu mękach prób nawet dziadyga wyczołgał się z bagien-zniknął z mapy!!!! Solianka jest zaje....ale tu poległem naprawdę..bez pomocy już nie ruszę! to będzie koniec tej przygody..zwracam się do tych Elitarnych weteranów..dajcie jakąś cynę!!!!!

Ludziska ...ja go nie postrzeliłem ani nawet do niego nie podejdę to nie istotne! on się pojawia dopiero po kilku dialogach na generatorach..-wcześniej próżno go szukać..no i właśnie czy helikopterem tam mnie podrzucą czy się teleportuje to on j...ny już się pojawia jako mi wrogi!!! i to już kilka razy próbowałem... -raz nawet  śmieszna sytuacja była bo zakradłem się do niego od tyłu jak się gapił w ognisko iiiiii mogłem te questowe dialogi przeprowadzić co to trza !!! ;). ale co z tego ,jak się odwrócił i mnie zobaczył że niby wróg- to od razu zaczął spieprzać i naparzać we mnie!! w końcu raz mi się udało mu tak oddać by go zranić a nie zabić..został moim "przyjacielem" na zielono itd.. no i co z tego jak po dialogu niby ma za mną iść a idzie gdzie chce i jak chce..raz nawet poza mapę!!  traaaa geeee dia ! z tym dziadem!! poczytałem już wszystko co google miało i tylko raz jakiś Ruski miał identycznie i go wszyscy na ichszym forum obśmiali łącznie z adminami..nikt mu nie wierzył...żartowali sobie że niby jego Bosman czerwony bo komunista i takie tam...generalnie żadnych pomysłów..pomyślałem że może u Sidora da się to może za hajs załatwić bo to może jego frakcja? miała coś kiedyś nie tak ze mną? (mało prawdopodobne ale..) A u sidora mimo iż mam pod czterysta tysięcy rubli a niby trzeba od 200 do 350 tysi..to się oprócz -: aha ,ok i jakiś pierdół w ogóle nic nie wyświetla do poprawy stosunków z jakąkolwiek frakcją!!!!! a przecież wiadomo że mam wrogów...Generalnie jakiś ten mod z......any! ja już chyba wszystko próbowałem..wcześniejsze sejwy itd . ale nie mam już sił..a szkoda bo wcześniej też nie raz landrynkowo nie było ale zawsze ktoś coś poradził i szło się do przodu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2023 o 08:35, ralf napisał(a):

już kilka razy próbowałem... -raz nawet  śmieszna sytuacja była bo zakradłem się do niego od tyłu jak się gapił w ognisko iiiiii mogłem t

ok. Panowie i być może? Panie?...wstawię pliki z save gry ( proszę o cierpliwość-robię to pierwszy raz w życiu ; { )

1.więc pierwszy save będzie przed rozmową z Duchem na generatorach więc jeszcze nie ma Bosmana na bagnach..bo pojawia się po tych dialogach z Duchem dopiero...

2. drugi save jest jak jesteśmy już blisko blisko Bosmana (pierwszy raz,ale jeszcze nas nie zobaczył) ale po podejściu każdy zobaczy iż jest już wrogi!

3.trzeci save jest jak Bosman leży ranny i można go poczęstować apteczką by został kumplem lecz chwała! temu komu by się udało go na cmentarz doprowadzić!  nazwy plików są

nie istorne bo nadpisywane wcześniej więc nazwy nic nie znaczą...

wysyłam je jakby po dwa pliki bo tak są w folderze z savami..nie wiem czy nie konieczne by działały?-jest jakby główny save z tą nazwą i jakićśmalutki pliczek z tą samą nazwą(pewnie jakiś tkzw.-ukryty plik?)...więc na wszelki zamieszczam tak...-

Z góry wielkie dzięki każdemu komu się będzie chciało pochylić nad tym dziwnym i ciężkim przypadkiem!

nad radar r u t b t t u y.dds nad radar r u t b t t u y.sav nad radar r u t b t t u y przed akcja.dds nad radar r u t b t t u y przed akcja.sav nad radar r u t b t t u y t tr t ty.dds nad radar r u t b t t u y t tr t ty.sav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ralf Tak na szybko mam takie rozwiązanie. Taka 'zatyczka', ale działa.

game_relations.ltx

Pierwsze - backup - skopiować gdzieś oryginalny plik. Potem wrzucić ten powyżej - ścieżka - (KATALOG GŁÓWNY GRY)\gamedata\config\creatures , ze zgodą na zamianę.

Jedyna zmiana w pliku to: 

;пороговые значения для отношения персонажей
attitude_neutal_threshold =  -1200

No tu 'grubo', prawie taki zły na GG jest Bosman. W razie ewentualnych późniejszych problemów z przyjaznymi wrogami - to pewnie lepiej będzie powrócić do oryginalnego pliku. Zmiana widoczna po uruchomieniu gry i załadowaniu dowolnego sejwa np. tego Twojego z Bagien, przed dotarciem do pijusa.

Udanego kopiowania.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.