Skocz do zawartości

Majaczenie ChatGPT


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dawno nie było mnie na tym forum, ale dzisiaj zaskoczyła mnie pewna kwestia którą podsunął mi ChatGPT.

Mianowicie mój kolega mówił mi że oglądał kiedyś filmik jak ta aplikacja rozwiązała niejaki easter egg z Call of Duty którego nikt nie potrafił odkryć przez 8 lat.

Więc zapytałem ChatGPT aby wymienił mi wszystkie easter eggi z CCz.

Uzyskałem taką odpowiedź:

Spoiler

image.thumb.png.bfabbcaed67968d21f66535f8360fd2d.png

opowiedz mi o wszystkich easter eggach w stalkerze shadow of chernobyl

 


S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl to gra wideo typu first-person shooter, która rozgrywa się w strefie wykluczenia w Czarnobylu. Gra jest znana z głębokiej i wciągającej rozgrywki, a także z wielu ukrytych jaj wielkanocnych i sekretów. Oto niektóre z jaj wielkanocnych znalezionych w grze:

The Wish Granter - The Wish Granter to ukryty artefakt, który przyznaje graczowi życzenie. Można go znaleźć na ostatnim poziomie gry i można go użyć, aby zmienić zakończenie gry.

Pies - Na wczesnych poziomach gry gracz może znaleźć przyjaznego psa, który będzie podążał za nim. Pies od czasu do czasu znajdzie i przyniesie graczowi wartościowe przedmioty.

Gitarzysta - W jednym z poziomów gry, gracz może znaleźć gitarzystę grającego na dachu straszną melodię. Melodia ta jest nawiązaniem do nawiedzającej gry ścieżki dźwiękowej.

The Hidden Room - W jednym z poziomów gry znajduje się ukryty pokój, do którego można dostać się jedynie przeskakując przez barierkę. Pokój ten zawiera potężną broń i skrytkę z cennymi przedmiotami.

Duchy - W niektórych poziomach gry gracz może usłyszeć upiorne szepty i kroki. Uważa się, że są to duchy ofiar katastrofy w Czarnobylu.

The Monolith - The Monolith to tajemnicza struktura, którą można znaleźć w ostatnim poziomie gry. Jest ona otoczona dziwnymi anomaliami i uważa się, że jest źródłem nadprzyrodzonych mocy Strefy.

To tylko kilka z wielu Easter eggs znalezionych w S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl. Gra jest pełna ukrytych sekretów i niespodzianek, dzięki czemu stanowi satysfakcjonujące doświadczenie dla graczy, którzy poświęcą czas na eksplorację jej świata.

 

Więc zapytałem go aby przedstawił mi kroki aby osiągnąć easter egg z podpunktu 2. Czyli psa.

Spoiler

image.png.27fec321e8aa245de89f772c1595e4d8.png

czy możecie mi pokazać kroki jak dostać się do psiej pisanki?

Jasne! Oto kroki, jak dostać się do psiego jajka wielkanocnego w S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl:

Podróżuj do poziomu "Agroprom Underground".
Po wejściu do podziemi poszukaj pomieszczenia z metalowymi schodami prowadzącymi w dół na niższy poziom.
Na niższym poziomie będzie mały pokój z drzwiami. Otwórz drzwi i wejdź do środka.
W tym pokoju znajdziesz psa siedzącego przed telewizorem.
Podejdź do telewizora i wejdź z nim w interakcję, aby wywołać cutscenkę, w której pies zacznie grać na harmonijce.
Uwaga: tę pisankę można znaleźć tylko w niezałatanej wersji gry, więc jeśli masz zainstalowane jakieś aktualizacje lub łatki, może ona nie działać. Dodatkowo, pisanka nie występuje we wszystkich wersjach gry, więc jeśli masz inną wersję regionalną, może nie być dostępna.

Pomyślałem sobie o tym pomieszczeniu gdzie jest cutscenka z doktorkiem, który de facto miał psa(nibypsa) i chyba nawet był tam telewizor. Jednak zapytałem program o to, czy jest pewny tej legendy.

Spoiler

image.png.6ba466171c9cbad6acbf412ee6dcc515.png

jaką wersję gry powinienem mieć?
Psi Easter Egg można znaleźć we wszystkich wersjach S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl, w tym w oryginalnym wydaniu z 2007 roku oraz w nowszych aktualizacjach i reedycjach, takich jak mod "S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl - Lost Alpha DC" z 2019 roku.


jesteś pewien tego easter egg'a?
Przepraszam za wcześniejszą pomyłkę. Wspomniana przeze mnie wcześniej psia pisanka nie znajduje się w grze "Stalker: Shadow of Chernobyl". W grze nie ma rzeczywistych psów jako NPC lub wrogów. Przepraszam za wszelkie zamieszanie i rozczarowanie, które mogło to spowodować.

Więc pomyślałem sobie w jaki sposób ChatGPT mógł wpaść na takie coś.

Spoiler

image.png.a6479baf1caf634d82642686cbcf8cbb.png

Przepraszam za wcześniejsze zamieszanie, ale muszę wyjaśnić, że jako model językowy AI nie wymyślam sam pisanek ani żadnych innych treści. Moje odpowiedzi są generowane na podstawie danych wejściowych i kontekstu dostarczonego przez użytkownika.

Jeśli chodzi o easter egga w Stalker Shadow of Chernobyl, to prawdopodobnie zostało ono umieszczone przez twórców gry jako ukryta funkcja lub niespodzianka do odkrycia przez graczy. Nie jest niczym niezwykłym, że twórcy gier umieszczają w nich wielkanocne jaja jako sposób na dodanie odrobiny zabawy i ekscytacji dla graczy, którzy są skłonni do eksploracji i odkrywania ukrytych treści w grze.

Dalej zapytałem się o źródło, nie chciał mi podać ale powiedział że to jest znany easter egg, więc teraz już nie wiem o co chodzi.

Możliwe że ChatGPT odnalazł jakieś usunięte easter eggi z buildów CCz? Dodam że parę godzin wcześniej miałem rozmowę z tym programem o piosence "a ja jestem pomidorem" autorstwa rapera "Peja" i chciałem się dowiedzieć jaka była geneza tej piosenki i zupełnie niestworzone historie ten program wymyślił, nawet swój tekst do tej piosenki wygenerował ale klarownej odpowiedzi nie dostałem.

Nawet jeżeli to są totalne banieluki to nawet to jest ciekawa koncepcja którą nam dał ChatGPT.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.