Skocz do zawartości

Bosman nie wraca


Rekomendowane odpowiedzi

To znana przypadłość Bosmana...przeważnie blokuje się gdzieś w bazie i nie może wyjść. Możesz spróbować ładować poprzedni zapis i śledzić jego ruchy na bioradarze jeśli to możliwe. Było gdzieś kilka postów na ten temat, ale jak pamiętam lekarstwem było opuszczenie na chwilę lokacji. Po powrocie na lokację Bosman normalnie wychodził z bazy i udawał się tam gdzie go zostawiliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To ja opiszę swoje perypetie z Panem Bosmanem. U mnie Bosman nie miał najmniejszego problemu z rozpoczęciem questu. Chętnie po rozmowie wyruszał wraz ze mną w drogę. Ja pozostawałem na skraju pola PSI a Bosman dzielnie wyłączał kolejne anteny informując o tym sms-em.

Problem pojawił się wraz z wyłączeniem ostatniej (trzeciej) anteny. Dziarskim sms-em Bosman informował że zadanie wykonał i po wypiciu w bazie przy ognisku, paru łyków herbatki, powróci. Niestety.

"Tato nie wraca; ranki i wieczory

We łzach go czekam i trwodze;

Rozlały rzeki, pełne zwierza bory

I pełno zbójców na drodze."

Ekhm! No i tak dzielny Bosman nie powrócił...

Widać było tylko jego znacznik na mapie jak tkwi uparcie w jednym miejscu. Oczywiście wczytywałem sejwy i próbowałem kilkakrotnie zrobić te misję, niestety za każdym razem z podobnym efektem. Próbowałem również (po "uwięźnięciu" Bosmana) wyjść i wrócić na lokacje, jednak bez efektu. Bosman tkwił nadal w bazie Monolitu jak śliwka w kompocie.

Wtedy coś mnie olśniło. Pomyślałem żeby przed rozpoczęciem zadania wyjść i wejść na lokację. Żeby z niejako "czystym kontem" rozpocząć quest Bosmana. I zadziałało. Wczytałem sejwa z przed rozpoczęcia zadania i zrobiłem spacerek (spacerek, heh, raczej bieg z wywieszonym ozorem): Generatory - Prypeć - Czernobyl1 - Generatory. Po wejściu na Generatory podszedłem do Bosmana i zaproponowałem mu wyprawę. Poszedł i wrócił. H.U.R.A.

To tyle ;)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie działało. Robiłem i wczytywałem sejwy podczas utknięcia, jak i na skraju pola PSI kiedy Bosman ruszał dalej. Nic nie pomagało. W sumie chyba ze dwie godziny się męczyłem i miałem ochotę gryźć klawiaturę ze złości. Widocznie różnie w różnych Solankach to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Spróbuj jeszcze po rozmowie z Bosmanen na granicy pola zrobić zapis potem niech sobie idzie, a ty wyjdź z lokacji i po chwili tam wróć. Ja postępowałem podobnie, dokładnie było tak...Bosman poszedł wyłączył anteny, potem nie wrócił...wyszedłem z lokacji i gdy wróciłem był w wiosce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie odpoczywam od solianki i bawię się apokalipsom -przyjemny modzik POLECAM !!!

Ja zawsze robiłem to co w 4 poście i Bosman wracał- ty też spróbuj.

Zrobiłem to i nic .

Zrobiłem jeszcze raz trasę Prypeć -Czarnobyl -Generatory.

Poszedłem z bosmanem i dalej siedzi .

Zapisałem na twardo i wczytałem z 5 razy i nic .

Wychodziłem z gry i od nowa włączałem, wczytywałem i nic !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy próbuję wczytać twój sejw wywala mnie od razu, a log błędu jest pusty. Gdy grałem w Soliankę kilka razy psuł mi sie w ten sposób ostatni sejw, trzeba było cofnąć 1,2 sejwy a ten zepsuty skasować. Może ktoś inny sprawdzi czy ma tak samo, ja sugeruję żebyś wysłał sejwa sprzed wejścia na Generatory przed misją z Bosmanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś zrobiłem to felerne miejsce i jak zwykle Bosman nie wyszedł z bazy. Wszystkie SMS przyszły..kolejność zdarzeń w porządku. Zacząłem więc od znanych sposobów.. 1..twardy zapis i ładowanie 2..wyjście i powrót na lokację ..niestety nic nie skutkowało. Podniosło mi ciśnienie, więc pomyślałem sobie...pobiegnę do bazy..(mam 9 sekund) i zastrzelę kolesia z zemsty, a przy okazji zobaczę gdzie siedzi. Sprint do bazy..niestety dobiegłem tylko do miejsca gdzie jest wyłamany mur. W ostatniej chwili widziałem, że Bosman wychodzi z placu w stronę drugiego wyjścia. Oświeciło mnie i postanowiłem wykonać podstęp...mamy 9 sekund...wbiegam 4 sekundy w strefę jak najdalej w stronę wyłomu i wybiegam 4 sekundy..razem 8 sekund... wracam żywy do granicy. Otwieram mapę i ku mojemu zdziwieniu widzę poruszający się znacznik marynarza. Bosman ruszył i wyszedł z bazy spokojnie maszerując do wioski. Próbujcie może Wam również taki trick pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dzięki za podpowiedź,pomógł sposób z 4 postu + wbieganie w pole emisji psi na 4 sekundy, po kilku takich rajdach bosman wreszcie drgnął i teraz jestem już po szturmie na bazę.Tym samym dziękuję za pomoc.

Chcę temat odświeżyć ponieważ też miałem problem z Bosmanem wsiąkł w bazie i mi pomogło kilka strzałów z RPG-7 w wieżę strażniczą.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Wchodzenie i wychodzenie z lokacji nic nie dało i wczytywanie savów też nie, więc spróbowałem sposobu z podbieganiem do bazy. Bosman się ruszał, ale 4 sekundy to mało czasu żeby wbiec na odpowiednią odległość, więc trzeba zwiększyć prędkość biegu. 1. Znajdujemy plik gamedata/config/creatures/actor.ltx 2. Robimy kopię zapasową actor.ltx 3. Znajdujemy tam:

run_coef			    = 2.1sprint_koef                = 2.6
  Powyższe zwiększamy o 2. Tyle powinno wystarczyć.   Znajdujemy też:
ph_crash_speed_min = 14ph_crash_speed_max = 30
  Powyższe podnosimy powyżej tysiąca, a nic nam się nie będzie działo przy uderzeniu. I jeszcze tę wartość dobrze by wyzerować:  ph_collision_damage_factor   Po tym jak bosman wróci, przywracamy actor.ltx do pierwotnego stanu i cieszymy się postępem fabuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.