Jump to content

Metro 2034


STA1KERpl

Recommended Posts

http://stacjakultura.pl/9,52,12573,Metro_2034_patronat_StacjaKultura_pl,artykul.html Moskiewskie metro, rok 2034. Minął niespełna rok od pamiętnych wydarzeń, które miały swój początek i finał na stacji WOGN. Czarni, stanowiący ponoć śmiertelne zagrożenie dla tych nielicznych, którzy przetrwali atomową apokalipsę w czeluściach moskiewskiego metra, zniknęli na dobre, zgładzeni przez Artema i jego towarzyszy. Na przeciwległym krańcu metra mieszkańcy Sewastopolskiej toczą walkę o przetrwanie z nowymi, zmutowanymi formami życia. I choć wiedzą jak powstrzymywać przenikające z powierzchni bestie, to z powodu braku amunicji los stacji i jej mieszkańców jest wciąż niepewny – zależy od dostaw z centralnych rejonów metra. Tu jednak pojawia się problem: karawany wysyłane z Sewastopolskiej nie wracają. Urywa się łączność. Naczelnik stacji wysyła trzech śmiałków, którzy mają zbadać sytuację. Są to: Ahmed, niejaki Homer – leciwy, niespełniony kronikarz metra oraz Hunter, który ponoć przepadł w misji przeciw czarnym, a teraz się odnalazł, choć jego tożsamość wciąż wzbudza wątpliwości… Po drodze do wyprawy dołącza Sasza, córka wygnanego naczelnika Awtozawodskiej. Czy wyprawa zakończy się sukcesem? Czy wysłannicy wyjaśnią tajemnicę przerwanych dostaw i znikających patroli? Kim naprawdę jest Hunter? I czy odwzajemni uczucie, jakim obdarzyła go Sasza? O tym wszystkim dowiecie się z powieści Dmitrija Głuchowskiego "Metro 2034", która ukaże się nakładem wydawnictwa Insignis Media jesienią 2010 roku. *********************************************** http://www.gry.banzaj.pl/Metro-2034-powstaje-sequel-rewelacyjnej-gry-na-motywach-powiesci-Dmitrija-Gluchowskiego-10254.html Metro 2033 na początku zapowiadało się na niszowa produkcję, która nie ma szans na odniesienie większego sukcesu. Gra była tworzona w cieniu S.T.A.L.K.E.R.a i nikt nie przypuszczał, że może się okazać od niego lepsza. Jak się jednak okazało Metro 2033 było dobrze dofinansowaną produkcją stworzoną z pomysłem. *********************************************** Osobiście- doczekać się nie mogę. Aż mnie wgniata w fotel na samą myśl^^ AVE :zsrr:

Link to comment
Share on other sites

Lepsza od Stalkera ... Zapomnijcie, dla mnie to jeden wielki shit i tyle. Liniowa fabuła i ogólnie oprawa irytuje mnie w tej grze.

Podpisuję się pod słowami DDino ....Lepsza tylko proszę powiedzieć w którym miejscu. Banał, to dobre określenie tego produktu. Grałem dwa razy i nic wielkiego tam nie zauważyłem.Może gdy temat będzie bardziej rozwinięty to gra warta będzie uwagi, ale jak na dzień dzisiejszy nic specjalnego. Zwykła liniowa strzelanka....

Link to comment
Share on other sites

Szkoda, że ludzie teraz oczekują fabuły zawiązanej jak węzeł gordyjski lub epickości i grafiki God of War III... nie możecie dostrzec głębi tej opowieści? Czy potrzeba terenu wielkiego na wiele kilometrów kwadratowych, aby czuć klimat? Choć fakt, złym pomysłem było tak krótkawe jakieś łażenie po stacjach i rozmawianie z innymi... ale gra jest głęboka. Wypaśna. Czy lepsza od stalkera- no, od CS i COP tak. SoC'a postawił bym jednak na równi z metrem... A to, co w samym sercu tematu jest napisane, to nie moje słowa- są to cytaty (zapodałem wam do nich linki).

  • Positive 2
Link to comment
Share on other sites

Czy potrzeba terenu wielkiego na wiele kilometrów kwadratowych, aby czuć klimat? Choć fakt, złym pomysłem było tak krótkawe jakieś łażenie po stacjach i rozmawianie z innymi

Obawiam się ,że w postkatastroficznych grach takich jak Stalker czy Fallout3... tak . W metro 2033 tego klimatu jest mało ... może nie ma na to miejsca z racji miejsca gdzie fabuła się toczy. Wielu ludzi uważa ,że przed grą powinno się najpierw przeczytać książkę. Na pewno racja, pewnych rzeczy nie da się pokazać z pozycji ....celownik i strzelba.Brak zrozumienia głębi to skutek tego ,że gra to tylko skrót myślowy tego co chciano powiedzieć w książce. Ta jazda od stacji do stacji zrobiła grę schematyczną i monotonną. Myślę,że wiele się wyjaśni w drugiej części. Co do graficznej oprawy gry jest bardzo dobra.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

No snorki :) grałem w metro i stalkera 3 części - powiem tak, oprócz super grafiki metro - jest po prostu niszową produkcją, liniowa fabuła, zero misji pobocznych świat zamknięty w kanałach - do stalekra nie dorasta; ludzie do stalkera wracają po kilka razy tak jak do mass effect, do metro nie chce się wracać, kończysz i zapominasz o grze - jak ktoś chce mogę sprzedać - bo nie mam motywacji do grania jeszcze raz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kupiłem 3 tygodnie temu, zainstalowałem, zagrałem 2 godzinki, podziękowałem. Dla mnie gra liniowa, nawet nie umywająca się do żadnej z części serii S.T.A.L.K.E.R. Grafika ładna, to fakt, ale to zdecydowanie nie mój typ i bardzo mierna gra (z całym szacunkiem dla uważająch inaczej, bo przecież o gustach się nie dyskutuje ;) ) PS:Mam wersję pudełkową ze sklepu "nie dla idiotów" i mogę tanio odstąpić, ale w domu będę dopiero w piątek 21/10, no i muszę sprawdzić, czy ona przypadkiem nie wymagała aktywacji przez STEAM, mimo że wersja pudełkowa, bo już nie pamiętam.

Link to comment
Share on other sites

A ja ostatnio uważniej studiuję grę i książkę i powiem wam że gdyby nie było liniowej fabuły to gra była by bardzo dobra. To nie to samo co stalker. Stalker jest jedyny w swoim rodzaju chociaż niszczą go mody jak dla mnie. Bibliotekarze i wielkie pająki w Soli .... Więc jeszcze tu się odezwę.

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim twórcy nie wykorzystali potencjału w tej grze, na ekranie ładowania pokazane są wszystkie kanały łączące stajcie metra. a teraz podczas przechodzenia gry lecimy prawie prosto przez zam środek i finito. Można było włożyć w to pracy i zrobić grę typu ,,sandbox,, gdzie gracz ma za zadania przedostać się przez te kanały ... W każdej odnodze tego metra na potykamy ludzi i prawie od każdego można wziąć questa, rozbudowo by to tą grę do 40godzin zabawy :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.