Skocz do zawartości

Długie wczytywanie save'ów przez Soljankę


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam pytanko, czy wam też się sejwy tak długo ładują? Ja jestem w stanie pójść do kuchni, nalać sobie coś do picia, wolnym krokiem wrócić i przed monitorem wypić, zanim mi się załaduje, co jest w sumie trochę dziwne, bo chociażby Zew Monolitu wczytuje je o wiele szybciej. Specyfika moda, czy coś spieprzyłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wszystko, oprócz Skype i XFire mam wyłączone. Nie zmienia to jednak strasznie szybkości wczytywania, z tego, co zauważyłem. Jest to poniekąd dziwne, skoro mod wydany na bodajże tych samych bebechach (Zew) potrafi mi się wczytać trzy razy szybciej, a w końcu te parę(naście?) lokacji chyba nie może ważyć o 2 minutach ładowania więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz konfigurację sprzętu...wielkość pliku wymiany..RAM..itd..?

Podstawa to czysty rejestr..plik wymiany ustawiony na partycji z systemem..defragmentacja dysku..wyłączyć zbędne programy działające w tle

Spróbuj...GameBooster 3.1

Inne opcje dla wydajności to temat...http://www.stalkerte...ze-w-stalker-a/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proc: AMD Sempron 2800+ / 1.6 gHz RAM: 2048 MB Karta: NVIDIA GeForce 7300GT 256 vRAM Słowem: złom. Plik wymiany. Hm, tu jest kiepsko. 3070 mb pliku wymiany tylko na dysku C:. Poprawiłem to, zrestartuję komputer i sprawdzę, jak będzie teraz działać. Swoją drogą, tak to jest, jak się ma rodzinę, która na komputerach ni chu-chu (na razie jadę na nie swoim kompie). Swoją drogą, mój ma jedynie lepszy procesor, więc też nie myślę, żeby jakiś cud nastał i soljanka wczytywałaby szybciej. EDIT: 3:11, więc polepszyło mi to wynik diabelnie... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój DMX stoi na SSD...czas ładowania zapisu to 50 sekund. Ładowanie programów i zapisów zależy również od szybkości dysku to jest prawda. Nie jest to jakaś bardzo dużo różnica, ale system na SSD działa znacznie szybciej pod każdym względem. Ogólnie to system jako całość musi być mocny..pojedyncze elementy nie wiele tutaj pomogą. Graczom ze słabszymi kompami bardzo pomocny może okazać się GameBooster...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Game Boster to shit który tak na prawde nie działa.Na armie miałem braki w RAM i to dość spore.Game Boster niby mi zaoszczędzał 120-200 MB ram a i tak nie było efektów w grze.Jedyne wyjście to kupić więcej RAM. Chyba jak się usunie tekstury jakieś tam powierzchni to jest lepiej ale gwarancji niedam.Gdzieś jest napisane o tym na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo widze że ktoś znalazł rozwiązanie na ten denerwujący problem.Również mam słabego kompa i zanim wczyta mi sie poziom to moge sobie np. zrobic i zjeść pożądne śniadanie :P.Biorąc pod uwage to że w Soljance czesto przechodzi sie z lokacji na lokacje to traci sie bardzo dużo czasu ,bo zamiast grać lub robić coś pożytecznego ;) trzeba siedzieć i czekać aż sie sejw wczyta :@ Zobacze może mi ten Game Booster troche pomoże :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Hej,

 

Sory, że odkopuje tak stary temat ale chciałem zapewnić, że w dalszym ciągu savy wczytują się masakrycznie długo i nie zależy to praktycznie od komputera czy dysku.

 

Na takim potworze:

 

i7-2670QM

Radeon HD6990M x2 Crossfire

16 GB RAM

SSD 128GB, soljanka na SSD

 

 

Czas wczytywania save 39s, grafika na full

Czas wczytywania save 37s, grafika na minimum

 

Nawet na tradycyjnym HDD nie sprawdzam bo szkoda czasu :whistling:

 

Musicie się uzbroić w cierpliwość chociażby niewiadomo jakie mieliście potwory, to ogromny megamod, który zawiera tyle nowego, co chyba wszystkie stalkery razem.

 

Ale i tak go postaram się przejść, mam na koncie chyba wszystkie mody z Zewu Prypeci i wspaniały Tajne Ścieżki 2, jak dla mnie wzór moda.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.