Jump to content

Dodajemy granatnik do broni


Recommended Posts

Edycja dodatków mocowanych na broń. - modyfikacja na podst. Solijanki.

Po co sobie zaśmiecać dysk następnymi nie kompatybilnymi dodatkami?, kiedy w większości przypadków możemy sami to sobie dopasować.
Wystarczy w trzech poniższych linijkach zamienić wartości z 0 na 2, będzie działać z naszym modem bez wypadów, ale broń musi posiadać odpowiednio wykonany model, w którym wykonano odpowiedni celownik, tłumik bądź granatnik.

scope_status = 2 ; 0 - no addon tj. nie można zamocować dodatku silencer_status = 2 ; 1 - permanent tj. stałe mocowanie dodatkugrenade_launcher_status = 2 ; 2 - attachable tj. możliwość montażu/demontażu dodatku

Piszę tu o zwykłych celownikach,granatnikach i tłumikach. Zacznę od nowa Solę, dopasuję do GP 37 rosyjski granatnik wrzucę na forum fotę i opis jak to zrobić.

Jak napisałem tak zrobiłem niestety tylko w plecaku widać animację rosyjskiego granatnika po wzięciu go do rąk mamy dalej podwieszony m203 (kwestia odpowiedniego wykonania modelu broni, np. chcąc zamocować granatnik GP-25 do GP-37 trzeba ów granatnik uwzględnić w edycji modelu).

Poniżej edycja położenia dodatków na siatce ekwipunku.
GP 37 z granatnikiem...

Dołączona grafika

GP 37 bez granatnika...

Dołączona grafika

Jeżeli ktoś jest zainteresowany robimy to w prosty sposób wchodzimy... gamedataconfigweapons ...znajdujemy sobie plik np. : w_ak74.ltx kopiujemy z niego te trzy linijki - odpowiadają za umieszczenie ikony granatnika na siatce ekwipunku:

grenade_launcher_name = wpn_addon_grenade_launcher; section name for the attachable grenade launchergrenade_launcher_x = 116 ; offset in inventory icongrenade_launcher_y = 23

Potem wybieramy sobie na przykład GP 37 usuwamy linijki odpowiadające za granatnik m203, wklejamy te trzy linijki i gotowe .

Edited by The Emperor
Regulamin działu Warsztat Modera pkt.8 - funkcje i fragmenty plików tagujemy w [code] [/code]
  • Positive 2
Link to comment
Share on other sites

  • Meta locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity