Skocz do zawartości

Problem z artefaktem Serce kontrolera


jerczi

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu mając poboczne misje (prof. Krugłow i Lektor) nie mogę znaleźć artefaktu Serce kontrolera. Mimo, że wychodzę poza lokacje i zaraz wracam to i tak nie pokazuje się. Także w innych miejscach nie ma go. Przechodzę ten mod po raz drugi. W poprzednim przejściu ten artefakt był. Może mi ktoś poradzi jak ten problem rozwiązać. Na trzeci raz przechodzenia tego modu nie mam już cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten pierwszy na Agropromie przy Barakowozie znalazłeś? Jeśli tak to następnie musisz zakończyć to zadanie u Krugłowa. Jako nagrodę wybierasz detektor który koniecznie musisz mieć na pasie. Tylko wtedy będą się pojawiać następne artefakty. Poza tym serca kontrolera miały tendencję do wpadania w tekstury. Jeśli masz detektor na pasie, zakończone zadanie u Krugłowa, wchodzisz w strefę emisji psionicznej,detektor pika a artefaktu nie ma, to zapamiętujesz miejsce, wychodzisz z lokacji i zaraz na nią wracasz. Idziesz w to samo miejsce i artefakt powinien już być. Niestety w modzie było kilka miejsc gdzie mimo wszystko i tak artefakt się gubił. Takie pewne miejsca gdzie zawsze go znajdowałem to okolica wejścia na teren kompleksu X16 na Jantarze, Dzicz na górze mapy przy wagonach. Dolina Mroku - jak idziesz w stronę przejścia na Kordon do po lewej stronie drogi, idziesz wzdłuż ogrodzenia w lewo od przejścia. Nie pamiętam więcej, ale jak przeszukasz tematy o TS2 lub TS1 na pewno znajdziesz więcej opisów, temat znikających serc kontrolera był dość popularny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada na to jest prosta, ale będzie wymagała małego pogrzebania w plikach gry ;)

Zrób dokładnie jak opisałem poniżej:

1. Idź swoim GG do Sacharowa na Jantar i zrób sejwa w bunkrze uczonych.

2. Wyjdź z gry i otwórz notatnikiem plik: task_manager.ltx (folder: gamedataconfigmisc)

pamiętaj o zrobieniu kopii w/w pliku przed grzebaniem !!

3. Znajdź następujący fragment kodu:


[ecolog_monster_part_1]
type = monster_part
community = actor
text = ecolog_monster_part_1_text
description = ecolog_monster_part_1_descr
parent = ecolog
target = mutant_snork_leg
reward_money = 300
reward_reputation = +20
reward_relation = ecolog, +15
reward_rank = 2
reward_item = medkit_scientic
reward_info = ecolog_snork_info
time = 604800
prior = 1

i linię:


reward_item = medkit_scientic

zastąp taką:


reward_item = af_caterpillar

4. Zapisz dokonane zmiany w pliku, odpal grę i załaduj sejwa z Jantara.

Teraz za przyniesioną nogę snorka otrzymasz "Serce Kontrolera"

Powodzenia !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem i później wiele razy i niestety jakby się pod ziemię zapadły...

Dzięki za pomoc...ale niestety przy dwóch sercach wywalało mnie do pulpitu. Dopiero jak jedno usunąłem, gra poszła...Ale potrzebuję jeszcze tego artefaktu i nie wiem czy go znajdę?

Nie pisz posta pod postem i to jeszcze kopiowanie czyjejś wypowiedzi bez swojego zdania. LD

Edytowane przez LordDino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie korygowałeś poprawki Yurka to za jakiś czas wróć do Sacharowa z kolejną nogą snorka. To są zadania cykliczne, z podstawki. Pewnie miną 24 godziny gry i Sacharow będzie potrzebował następnej nóżki.

Problemem jest to, że Serce kontrolera Lektor wziął, a prof. Krugłow niestety nie...widocznie musi to być z tego bagienka na Agropromie, gdzie pojawiają się kontrolery. Chyba tego nie wykonam... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ jerczi

Popatrzę, może akurat coś w tej sprawie da się jeszcze zrobić ...

EDIT (14.11.11) Yurek

Sprawy mają się następująco.

W świecie gry istnieją dwie wersje tego artefaktu - normalna, którą można regularnie odnaleźć i unikalna (tylko w jednym egzemplarzu - z tego bagienka) - tą ostatnią właśnie chce Kugłow http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/cool.png

Wersję normalną już potrafisz uzyskać od Sacharowa za nogę snorka (swoją drogą ciekawe, dlaczego gra nie pozwala na spawn od razu dwóch Serc Kontrolera :rolleyes: )

Wersję unikalną (dla Krugłowa) zdobędziesz dokładnie tak samo, tylko podmień zapis w wiadomym miejscu na nastepujący:


reward_item = af_caterpillar_new

To powinno załatwić sprawę http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/cool.png .

Gdyby jednak gra nie chciała Ci dać tej unikalnej wersji Serca, musisz jeszcze zmienić jedna linijkę kodu w pliku: quest_items.ltx (folder: gamedataconfigmisc):


[af_caterpillar_new]:af_caterpillar
GroupControlSection = spawn_group
$spawn	= "devicesquest_itemsaf_caterpillar_new"
quest_item   = true

i zamieniasz tekst w linii:


quest_item   = true

na następujący:


quest_item   = false

To umożliwi Ci nawet dopisanie tego przedmiotu handlarzowi, więc myślę, że gra powinna przestać się stawiać ;)

Powodzenia i napisz, czy pomogło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem wszystko to, co mi napisałeś. Ale niestety nie zadziałało. W dalszym ciągu prof. Krugłow nie chce tego artefaktu... Ponadto w niektórych schowkach mimo, że są oznakowane, że znajdują się tam jakieś itemy, po sprawdzeniu okazuje się, że nic tam nie ma... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że niektóre schowki są puste to problem znany jeszcze z podstawki. By usunąć taki znacznik z mapy musisz coś do takiego schowka włożyć i kliknąć na weź wszystko, znacznik zniknie. Na przyszłość, przy kolejnym modzie bazowanym na AMK radzę ustawić sobie w opcjach AMK rzadkie schowki. Schowki będą występować o wiele rzadziej, ale ich zawartość zawsze będzie "specjalna" Dziwny ten twój problem z sercem kontrolera. Podeślij mi jakiś twój sejw. Zobaczę na mojej grze jak to wygląda. Zapisy wyślij na maila kobal@interia.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała przyjemność po mojej stronie ;)

A co do tych 24 godzin odczekania, to miałem nadzieję że zauważyłeś w poście Kobala linijkę tekstu:

Pewnie miną 24 godziny gry i Sacharow będzie potrzebował następnej nóżki.

Mnie na przykład czasem potrafi się pochrzanić co było w jakim modzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.