Skocz do zawartości

Grafika z wyższej półki


gucio46

Rekomendowane odpowiedzi

Karty z wyższej półki...i coś o nich samych...

1...Vertex3D Radeon HD 6870 X2 ...http://www.in4.pl/re....htm?rec_id=719.

2...GeForce GTX 570...http://pclab.pl/art44087.html

W linku również porównanie obu tych kart..http://www.in4.pl/re...ctr_str_numer=3..niestety większość przemawia za Radeonem i tu komentarz jest zbędny. Typowy kombajn graficzny dla nowych gier.

Przy okazji zobaczyłem mój AMD 6950 / 2gb.. :sad:

Jak to się przedstawia cenowo...1600 zł za AMD...http://allegro.pl/ve...1908009841.html

...cena przykładowego GTX 570...1478 zł...http://www.agito.pl/...attr=248-488993

Zużycie energii pod obciążeniem...469 W Radeon./ 404 W GTX

Samo założenie porównania jest błędem ponieważ dla 6870x2 konkurentem jest GTX 580.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką grafikę mam wybrać cena podobna Vertex3D Radeon HD 6870 X2 czy GeForce GTX 570 .Pomoc i opinia przydała by się

Przede wszystkim powiedz kolego czy zamierzasz kupić kartę teraz, czy dopiero zamierzasz ?

Jaki posiadasz zasilacz?

Jaki masz procesor ?

Przy kupnie karty za 1500zł trzeba się dobrze zastanowić. Na pewno Czerwone karty będą lekko wydajniejsze ale za to pozbawia cie efektów Physic(CUDA).

zwróć uwagą na kafelki, papier czy dym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli edytuję post wyżej ..ale jak już piszesz o sprzęcie to nie będę się powtarzał...niestety CUDA nie jest w stanie zagrozić temu Radionowi...może i nie ma CUDA, ale inaczej radzi sobie ze szczegółami, dochodzi również tesselacja..każda firma ma swoje tajniki...potrzebna jest tutaj jednak silna platforma, bo to prądożerne zabawki. Podkręcony procesor... Intel I5 - 2500K ...to odpowiedni kompan dla takiej karty... :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i7 860@ 2.80 GHz GeForce GTX 480 1,5 Gb ,Gainward ... Zasilacz 650 W... U ciebie gdyby kopnąć procek na 3,6 GHZ to takiego Radeona można postawić..cena/ wydajność lepsza jak w Nvidia. Niestety jest wielu zwolenników opinii, że Intel i Radeon to zły zestaw...osobiście nie zwracam na to uwagi. Podbicie procka to niestety dużo większy pobór prądu..ale coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Chieftec 650 W procek QuadCore Intel Core i5-2500K, 3400 MHz , a kartę chce kupić do puki man kasę :)

efekty Physic(CUDA) to główny temat wahania przy doborze.

Porównania znam ,zanim napisałem post, ale mam wahania co do Radeona zawsze nivida (odkąd roztałem się z vodoo 3000 32 mb)

5200 124 MB

6800 248 MB

8800 764 MB

460 764 MB aktualna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bez dwóch zdań polecam Radeon...nie jestem fanem Radeonów i bardzo długo korzystałem z kart Nvidia...porównanie tych kart to błąd już pisałem w 1 poście..to są różne klasy...i nie nawiązują równej walki... Chcesz konkurencji to ..GTX 580, ale tutaj również czerwona wygra.. :sad:..chyba nie myślicie że CUDA zawojuje świat..Radeon ma swoje parametry w tym temacie....jeżeli potrzebujesz szczegółów poznaj CUDA i tesselację oraz inne od AMD. // nie dodaję listy Nvidia które miałem bo byłoby z 10 pozycji..ostatnie to 8600 GT...9800 GTX+..potem ati 4870 i ostatnio 6950/ 2 gb..następna plany ..również AMD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne potrzeby, ja nie cierpcie statycznego świata gdzie nawet głupia szyba jest pancerna. Efekty Physic dodają tą fizykę do gier, kartki papieru owijające sie o buty, przy strzelanie w ścianę ta ściana sie rozpada, przy upadku czegoś ciężkiego na podłogę kafelki się kruszą, para wodna się owija o gracza gdy przechodzi przez jej obłok, woda spada swobodnie jak by ciążyła na nią siłe grawitacji, ..... IPT, karty czerwonych są pozbawione tych efektów a gry są puste, oczywiście to też zależy od samej gry niektóre z tych efektów są w nie zaimplementowane i przetwarzane przez procesor, ale by gra nie działała przy 5 fps niestety są mizerne. Początkowo te efekty były napędzane przez karaty AGEJA Physic, a teraz nazywa się to CUDA ... Nvidiia odkupiła technologie i dodała do kart. W grze stawiam przede wszystkim na: Sterowanie Fizykę Udźwiękowienie Fabułę Grafikę :) Jak mam mieć statyczny świat i z tego względy te 15fps więcej to ja dziękuje, wole mięć ich 15fps mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że nie jest..i być nie może... :sad: dam mały przykład ...grałem w Crysis2 na poprzednim Radku 4870...i było ciekawie...ale ostatnio zrobiłem zakup i poszła w piec amd 6950...myślę sobie zobaczymy różnicę. Pech chciał, że wyszedł dodatek na DX11 i paczka tekstur HD..wszystko bagatela 2,3 GB ...jak uruchomiłem grę na nowo to mi szczeka opadła, a nowy to również nie jestem... Moja opinia taka...gdyby nie CUDA i to o nim piszą to Nvidia już dawno zostałaby z torbami, bo czerwone biją w wydajności/ cena zielonych na łeb... :sad: ..a to w większości wypadków motywacja do zakupu. Jest mały odsetek ludzi kupujących drogie karty i one nie znaczą o bycie rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby nie CUDA i to o nim piszą to Nvidia już dawno zostałaby z torbami, bo czerwone biją w wydajności/ cena zielonych na łeb... :sad: ..a to w większości wypadków motywacja do zakupu.

Ta gdyby nie Polska...

Są zwolennicy Volkswagena jak i zwolennicy Forda.

Trudno by karty zielonych były wydajniejsze gdy obliczają masę szczegółów technologij Physic. Których Czerwoni są pozbawieni.

Dobrym przykładem porównania gry na Czerwonych kartach i zielonych jest Batman. Jest to jedna z tych gier które korzystają garściami z technologij CUDA, zwisają mi jakieś dupne testy

Prostym przykładem tych twoich testów jest porównanie dwóch samochodów ,takich samych ale z rożnym załadunkiem.

Nie od dziś wiadomo ze procesor Intela i Karta AMD są wydajniejsze a Procesor AMD i karta Nvidii są wolniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostym przykładem tych twoich testów jest porównanie dwóch samochodów ,takich samych ale z rożnym załadunkiem.

Kpuc nie ja robiłem testy tylko dobre forum, które jest znane i wiarygodne. Dyskusja to wymiana poglądów nie osobiste wycieczki...Zapodaj film gdzie są pokazane różnice obu tych kart w tej samej grze bardzo chętnie zobaczę...a ja od razu powiem nie istnieje bo jak nawet istnieje to nie nadaje się do tematu. Będzie zepsuty przez sieć podobnie jak ten wyżej typowo fanboy.. Każdy z nas grę widzi inaczej choćby poprzez różnicę systemów. Wszystkie rankingi oparte są o konkretne testy i porównania...jeżeli cały system oceniania sprzętu się myli to trudno, żyjemy w błędzie. Ja zawsze opieram się na tym co widzę, nie na tym co chciałbym widzieć.

Trudno by karty zielonych były wydajniejsze gdy obliczają masę szczegółów technologij Physic. Których Czerwoni są pozbawieni.

..dobre wytłumaczenia braku wydajności...jeszcze trochę i pomyślę ,że muszę kupić Nvidia z żalu bo jest załadowana i przemęczona obliczaniem...niestety nie zniżę się do "fanboyskiej" dyskusji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabianowskiej, wejś przestań, ja mowie o fanbojowski... ? Ja mowie o dodatkowych efektach dzięki technologi Physic. A ty swoje o jakieś wydajności ... :sad:

Nie wchodzę w tą dyskusje już więcej bo widzę fanboj z ciebie wychodzi.

Dziękuje dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..karty mają różne parametry nie tylko efekty Physic..jest wydajność, jest podatność na OC, jest DX., jest ilość potoków, jest pobór prądu, tesselacja..i wiele wiele innych. Nie moja wina, że wydajność u zielonych kuleje, a efekty równie dobrze AMD oddaje przez swoją jakże inną technologię. Jeżeli ktoś chce kupić kartę dużo mniej wydajną, ale tylko dla tego, że ma CUDA to kupującego wola. Powinien być świadom, że kupuje taką, a nie inną kartę.. .Jeżeli ktoś życzy sobie wydajności, równie dobrych efektów i nie przeszkadza mu pobór mocy 400W to kupi AMD z tesselacją ...to jest profesjonalne podejście nie jakieś osobiste wycieczki. Najpierw mówisz ,że jakieś moje testy, teraz że jestem fanboy..zobaczę co jeszcze ... :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce kupić kartę dużo mniej wydajną, ale tylko dla tego, że ma CUDA to kupującego wola. Powinien być świadom, że kupuje taką, a nie inną kartę.. Jeżeli ktoś życzy sobie wydajności, równie dobrych efektów i nie przeszkadza mu pobór mocy 400W to kupi AMD z tesselacją.... // masz moją odpowiedź..zawsze klient decyduje ostatni o wyborze towaru... zawsze tam gdzie jest temat kart graficznych jest to samo. udowadnia się, że ta czy inna jest lepsza...ja opieram się na testach porównaniach i nic tego nie zmieni. Nikt nie może mnie przekonać do karty która jest 5 miejsc niżej w rankingu..nawet jeżeli ma CUDA.. :sad:

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.