Skocz do zawartości

Problem z Asusem X73S


pacjent1972

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.Jesteście ostatnia deska ratunku...Wczoraj zakupiłem w/w laptopa,na sklepowej półce w specyfikacji widniała karta GF GT 540M,i5 2.3 z turbo boostem 4gb Ramu ....Odpaliłem to "CUDO" w domku a tu mam jakis zintegrowany szajs plus GF GT 540M....i teraz pytanie do Was...Czy ta karta GF wogóle pracuje,jest w użyciu....??? Wszędzie widzę tylko interfejs tej Integry....Ale wtopiłem....prawda???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na początek...http://www.nhl.pl/in...showtopic=51388..

Teraz napisz po kolei dokładnie konfigurację i wielkość matrycy..

Dzięki Przyjacielu...:( Czyli leżę i kwiczę....mam matrycę 17 więc wtopiłem jak ten gostek...mi nikt nie doradzał więc mogę sobie palnąć w łeb z AK-47!!!Nie wiem co mnie opętało...chciałem mieć większą matrycę...I dalej kicha z wyższymi ustawieniami w najlepszej grze świata....!!!:) Pozdrawiam i zamykam temat.Wesołych Świąt bo moje już spalone!!!:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesołych Świąt ...pacjent1972 Jest okres zwrotu do sklepu ..może oddaj jak nie przekroczyłeś i wymień na inny.. :sad:..zawsze można sprzedać na allegro..ale najpierw dokładnie sprawdź lapka. // napisz po kolei dokładnie konfigurację...tam będzie wszystko widać co masz w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem działa ci tylko zintegrowana karta graficzna Intela.Czy przypadkiem twój laptop nie ma funkcji Nvidia Optimus,jeśli tak to spróbuj przełączyć ręcznie karty graficzne-klikamy prawym przyciskiem myszy,wybieramy Panel Sterowania Nvidia i sprawdzamy ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem działa ci tylko zintegrowana karta graficzna Intela.Czy przypadkiem twój laptop nie ma funkcji Nvidia Optimus,jeśli tak to spróbuj przełączyć ręcznie karty graficzne-klikamy prawym przyciskiem myszy,wybieramy Panel Sterowania Nvidia i sprawdzamy ustawienia.

Nie mam Optimusa....optimus buł w Samsungu....sa dwie karty....intela i GF....ja juz nic z tego nie wiem....przerobłem to paroma programami do idetyfikacji sprzetu i kazdy pokazuje co innego.....mam dosyć...pojadę do sklepu i oddam bo nie tego chciałem....chciałem GF i nic wiecej a nie jakiej integry i przełaczanie sie pomiedzy kartami.....syf!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w nowych laptopach jest to już normą. Jedyna możliwość to włączenie kilku gier i test. Na elektrodzie jest cała masa tematów, ludzie mają problemy z tym wynalazkiem. Według polskiego prawa masz 2 tygodnie, ale to też zależny od sklepu. Bo jak była informacji ''nie przyjmujemy zwrotów'' to pozostaje Ebay/allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tropiciel....jak byc spokojnym jak sie wtopilo 2600pln i ma sie jakis badziew.....pisza ci innego a sprzedaja syf...nie mam pojecia jak sie za to zabrac bo odebralo mi chec do zycia....naprawde wtopa.Dziekuje Wam za rady i zainteresowanie....tylko sobie walnac w łeb. // Niby jak odpalam Stalkera.....wychodze do pulpitu to jest mała ikona w zasobniku ktora pokazuje ta karte GF i ilosc programow nia obsługiwanych....jest 1 wiec moze to tak dziala...bo nie sadze by ta intelowska pociagnela na max ustawieniach grafe w LW-Rze....co myslicie...jestescie bardziej obyci...popytajcie ziomków czy to tak dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty się same przełączają. Ty nic nie musisz przełączać, jeżeli stalker na maxa śmiga to masz combo. Odpal jeszcze parę gier i będziesz miał pewność. Np. crysisa, jeżeli masz. pobierz GPU-Z i daj screen, podczas gry zminimalizuj i zrób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty się same przełączają. Ty nic nie musisz przełączać, jeżeli stalker na maxa śmiga to masz combo. Odpal jeszcze parę gier i będziesz miał pewność.

Np. crysisa, jeżeli masz.

Dziekuję wszystkim za odpowiedzi i podpowiedzi...skoro Stalker grzeje na maksymalnych to pewno to nie takie złe rozwiazanie te dwie karty...:) .Temat do zamkniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematów na forum nie zamykamy... Pacjent Ty dalej swoje..daj jakiś podgląd z everest.., czy z GPU-z jak mówi Kpuc i będzie widać co za karty są w środku...Podaj dokładny model fabryczny tego lapka może jest w sieci instrukcja do niego... Za 2600 zł kupuje się dobry PC stacjonarny jeżeli myśli się o grach, nie lapka który z natury nie jest do tego przystosowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacjent, potwierdzam jednak niepotrzebnie kupowałeś akurat tego laptopa. Sam bardzo lubię laptopy, gram tylko w Stalkera i do tego w zupełności wystarczą. Zacznijmy od tego, że nie kupuj laptopa z matrycą 17,3 cala- to zdecydowanie zwiększa rozmiar notebooka- optymalnym rozwiazaniem jest 15,6 cala. Za niewielką dopłatę mogłeś kupić takiego http://allegro.pl/msi-ge620dx-i5-2430-8gb-500gb-gt555-2gb-ddr3-usb3-i1870423880.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie....korn06 namówił mnie by wrócic do tematu mojego (chybionego) zakupu.Nie jest tak żle jak to wygladało półtora miesiąca temu.Laptop posiada procesor :http://ark.intel.com...Cache-2_30-GHz) oraz karte graficzną :http://www.nvidia.pl...gt-540m-pl.html,oryginalnie było 4GB ramu ale dołozyłem i mam 6GB co poprawiło wiele,matryca 17"3 cala.Przełamałem się i przetestowałem na tym laptopie wszystkie topowe gry,od Crysisów,przez Call of Duty,Assasiny,FIFY,Skyrima,Wolfensteina 2009,Need for Speedy...i inne,grałem i testowałem....po drodze przeszedłem LWR-a i Zew,oba na wysokich ustawiniach (nie maksymalnych).Wrzuciłem na lapka Aschampo Core 2 i Game Boostera...wszystko pracuje doskonale i radzi sobie jak na taki sprzęt zupełnie przyzwoicie.Mam Problem z DMX-em ale to inna historia w innym poście :).Pozdrawiam Szanowne grono i jeśli ktoś lubi laptopy to ten jest dobrym zakupem.Szacun!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj znalazłem w sieci program Nvidia System Monitor,to programik do podkrecania kart GeForce.Dokładnie przestudiowałem posty na forach i powiem szczerze ...to działa !!! Lepsze efekty osiaga sie gdy ma sie rowniez płyte głowna od Gigabyte i karte GF ale sama karte na innej plyci tez mozna podkrecic i to sporo...podkrecilem jakies 30% oba zegary i na Zewie z Geonezis moge grac na pelnym DirectX10....na wysokich....zadnej sciny choc sporo dluzej laduja sie seavy.Polecam ten program posiadaczom GF,ale spokojnie z podkretka by nie narobic sobie balaganu.Pozdrawiam.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Nvidia System Monitor nie jest zły ale za bardzo rozbudowany. Sporo lepszy jest ''nvidia Inspector'' Bardzo mały i prosty w obsłudze.

Ja swoją kartę kręcę: zegary 630 na 900MHz shadery i pamięć z 1260 na 2000Mhz do tego odblokowałem napięcia przez modyfikacje biosu. Wcześniej robiłem to na kartach przez modyfikowanie biosu lecz to było bardzo niebezpieczne. Tutaj po ewentualnej psychodelicznej szachownicy na ekranie restart i śmigamy dalej ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.