Jump to content

Zażartowali na Twitterze, skończyli w areszcie


Recommended Posts

IVONA Webreader. Wciśnij Enter by rozpocząć odtwarzanie

Zażartowali na Twitterze, skończyli w areszcie

Dołączona grafika

Zażartowali na Twitterze, skończyli w areszcie

Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych przewrażliwieni na punkcie terrorystów, z całą surowością potraktowali żart dwójki Brytyjczyków, którzy na Twitterze napisali, że chcą zniszczyć Amerykę.

Na forach internetowych, lub portalach społecznościowych, ludzie zamieszczają bardzo różne komentarze, czasem poważne, czasem żartobliwe, a czasem idiotyczne. Z niektórych spraw nie wolno jednak żartować, o czym przekonała się dwójka mieszkańców Wielkiej Brytanii - Leigh Van Byran oraz Emily Banting.

Wspomniana dwójka dla żartu zamieściła na Twitterze komentarz, że zamierzają zniszczyć Amerykę, a następnie wybrała się do Los Angeles. Jakieś było ich zdziwienie, gdy zamiast celnika, przywitało ich Biuro Bezpieczeństwa Narodowego z nakazem zatrzymania pod zarzutem zamiaru popełnienia przestępstwa.

Dwójka Brytyjczyków, których bagaże zostały dokładnie przetrząśnięte w poszukiwaniu narzędzi, przy pomocy których mieliby spełnić swą groźbę, spędziła 12 godzin w areszcie, usiłując przekonać policjantów, że był to jedynie żart. Tłumaczenia na nic się nie zdały i dwójka nastolatków została odesłana następnym samolotem do domu. I tak mieli wiele szczęścia, bo przecież mogli odwiedzić Guantanamo, gdzie Amerykanie przez wiele lat, bez żadnych wyroków przetrzymują osoby podejrzewane o terroryzm.

Brytyjczycy nie spodziewali się, że CIA od dawna śledzi Twittera i Facebooka wyszukując na portalach wpisów związanych z terroryzmem. Nie zdawali sobie sprawy, że taka otwarta deklaracja zniszczenia Stanów Zjednoczonych wywoła natychmiastową reakcję.

Swoją drogą jest to niepokojące, że dwa najpopularniejsze portale społecznościowe są pod tak ścisłą kontrolą służb specjalnych.

Źródło: Onet.info
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.