Jump to content

Niemcy płacą za pliki z MegaUpload 1200...


Recommended Posts

Dołączona grafikaNiemców dotknęły lawiny roszczeń wobec prywatnych użytkowników Internetu, wystosowane przez organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi. Kancelarie adwokackie wysyłają ugody, które opiewają na kwotę 1200 euro. W przypadku braku zapłaty i przyznania się do winy, grożą pozwami i kwotami odszkodowań liczonych w tysiącach euro.

Okazało się, że z zamkniętych niedawno serwerów MegaUpload mogły wyciec dane setek tysięcy Internautów. Niemieckie organizacje "antypirackie" wysyłają zidentyfikowanym już osobom - a dokładnie właścicielom umów o świadczenie usług dostępu do sieci, ugody opiewające na niebagatelną kwotę 1200 euro.

W ciągu ostatnich dni owe "ugody" otrzymało kilkadziesiąt tysięcy Niemców - a to dopiero początek.

Dołączona grafika

Ugody zawierają informacje o pobranym bądź udostępnionym utworze (w zależności od podmiotu reprezentującego) i dokładnym czasie połączenia.

Grupy grożące pozwami (duże zrzeszenia twórców czy też nawet indywidualni artyści) powołują się na dane z przejętych serwerów Megaupload i z zaawansowanych programów antypirackich. W przypadku braku zapłaty 1200 euro w ramach ugody i tym samym przyznania się do winy, grozą pozwami na kwoty przekraczające 5000 euro.

Wiele osób przestraszonych ewentualnymi konsekwencjami prawnymi płaci "ugodowe" kwoty, choć coraz większa część decyduje się na pomoc profesjonalnego adwokata.

Sytuacja ta jest prawie wierną kopią polskiej akcji Kancelarii Prawnej Pro Bono:

Na pohybel fanom disco-polo?, która to postawiła zarzuty wielu tysiącom polskich internautów za udostępnianie plików muzycznych.

Na 11 lutego w całych Niemczech przygotowywane są demonstracje - czy będzie to pierwszy dzień zmasowanych europejskich protestów przeciwko totalnej kontroli?

Demonstracja 11-tego lutego:

ACTA: Demonstrationen gegen ACTA am 11.02. in Deutschland geplant

Pobrałem bo można było, i skasowałem. Pa, pa, mogą sobie żądać, jak nie mam tego na dysku, mają najwyżej listę która mogli sobie napisać.

Link to comment
Share on other sites

Tylko, że jak przyjdzie co do czego to policja przetrzepie ci chatę i miejsce pracy, a przy okazji zabierze jako materiał dowodowy wszystko co przypomina nośnik danych. Jesteś pewien, że nie znajdą tam nic nielegalnego? Nie mówiąc już o co najmniej kilku miesiącach bez komputera.

Link to comment
Share on other sites

Dane można zawsze wysłać na chomika czy hosting M$. Tam im nic nie grozi, a dyski mogą być włożone do szafki dyskowej i stać obok komputera. Policja nie ma powodu zabierać wtedy całego PC. Same dyski są szyfrowane i po odłączeniu zasilania, mogą co najwyżej być przyciskiem do papieru :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.