Skocz do zawartości

Problem z dokumentami dla naukowców


Rekomendowane odpowiedzi

Zdobyłem dokumenty w lab X1 i wróciłem do bunkra naukowców aby zdać zadanie. Problem w tym, że ten naukowiec, chyba Rej, któremu mam oddać dokumenty jakimś cudem dostał się w miejsce dla mnie niedostępne, czyli do pomieszczenia z okienkiem gdzie normalnie siedzi handlarz. Stoi w końcu pokoju i nic się nie da zrobić. Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki przypadek. Ja po prostu odpaliłem granat w bunkrze. Naukowiec uciekł na zewnątrz. Jedyny problem w tym, że wtedy mieszkańcy bunkra robią się wrodzy. Więc trzeba pogmerać w game_relations.ltx, w folderze config / creatures i przywrócić im neutralność czy też przyjaźń. Chyba, że wolisz czekać aż w okolicy pojawi się jakieś stado mutantów i Rej znowu się przemieści. Najpierw zobacz do jakiej frakcji należy Rej i ten drugi. Jak pamiętam to chyba do handlarzy. Potem stań w kącie, tak by cię od razu nie zabili. Rzuć granat. Kolesie rzucą się by cię zabić. Ty szybciutko zapisujesz grę gdy Rej wyjdzie z pokoiku. Wychodzisz na pulpit i modyfikujesz nastawienie konkretnej frakcji.Wracasz do gry i finalizujesz zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W folderze gamedata / config / creatures znajdujesz plik game_relations.ltx. Otwierasz go w notatniku. Poniżej wpisu [communities_relations] masz coś w rodzaju tabelki obrazującej stosunek do siebie poszczególnych frakcji. Ty to " actor " Zakładając że chcesz poprawić stosunki z handlarzami odszukujesz skrzyżowanie "actor" z "trader" Domyślny wpis będzie zapewne "0" zmieniasz go na "5000" Oczywiście robisz sobie kopie bezpieczeństwa pliku, jakbyś coś pomieszał. Tyle pamiętam, Robiłem to ze dwa razy w życiu :) Wartość 5000 to przyjaciel Wartość 0 to neutrał Wartość -5000 to wróg Domyślnie handlarze są wobec ciebie neutralni więc wartość będzie "0" Z chwilą gdy któregoś ranisz gra dodaje ci punkty ujemne nadpisując sobie ten plik. Jeśli zwiększysz domyślną wartość do 5000 zapewne będziesz ich miał jako neutrałów. Tak samo jest w podstawce. Jeśli masz jakąś frakcję jako przyjaciół, nawet jeśli jakiegoś zabijesz nie robią się od razu wrogami tylko najpierw są neutralni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.