Jump to content

Problem z dokumentami dla naukowców


Recommended Posts

Zdobyłem dokumenty w lab X1 i wróciłem do bunkra naukowców aby zdać zadanie. Problem w tym, że ten naukowiec, chyba Rej, któremu mam oddać dokumenty jakimś cudem dostał się w miejsce dla mnie niedostępne, czyli do pomieszczenia z okienkiem gdzie normalnie siedzi handlarz. Stoi w końcu pokoju i nic się nie da zrobić. Jakieś pomysły ?

Link to comment
Share on other sites

Miałem taki przypadek. Ja po prostu odpaliłem granat w bunkrze. Naukowiec uciekł na zewnątrz. Jedyny problem w tym, że wtedy mieszkańcy bunkra robią się wrodzy. Więc trzeba pogmerać w game_relations.ltx, w folderze config / creatures i przywrócić im neutralność czy też przyjaźń. Chyba, że wolisz czekać aż w okolicy pojawi się jakieś stado mutantów i Rej znowu się przemieści. Najpierw zobacz do jakiej frakcji należy Rej i ten drugi. Jak pamiętam to chyba do handlarzy. Potem stań w kącie, tak by cię od razu nie zabili. Rzuć granat. Kolesie rzucą się by cię zabić. Ty szybciutko zapisujesz grę gdy Rej wyjdzie z pokoiku. Wychodzisz na pulpit i modyfikujesz nastawienie konkretnej frakcji.Wracasz do gry i finalizujesz zadanie.

Link to comment
Share on other sites

W folderze gamedata / config / creatures znajdujesz plik game_relations.ltx. Otwierasz go w notatniku. Poniżej wpisu [communities_relations] masz coś w rodzaju tabelki obrazującej stosunek do siebie poszczególnych frakcji. Ty to " actor " Zakładając że chcesz poprawić stosunki z handlarzami odszukujesz skrzyżowanie "actor" z "trader" Domyślny wpis będzie zapewne "0" zmieniasz go na "5000" Oczywiście robisz sobie kopie bezpieczeństwa pliku, jakbyś coś pomieszał. Tyle pamiętam, Robiłem to ze dwa razy w życiu :) Wartość 5000 to przyjaciel Wartość 0 to neutrał Wartość -5000 to wróg Domyślnie handlarze są wobec ciebie neutralni więc wartość będzie "0" Z chwilą gdy któregoś ranisz gra dodaje ci punkty ujemne nadpisując sobie ten plik. Jeśli zwiększysz domyślną wartość do 5000 zapewne będziesz ich miał jako neutrałów. Tak samo jest w podstawce. Jeśli masz jakąś frakcję jako przyjaciół, nawet jeśli jakiegoś zabijesz nie robią się od razu wrogami tylko najpierw są neutralni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.